Data modyfikacji:

4 najlepsze darmowe programy antywirusowe


Niezależnie od tego jaki komputer posiadasz, jego ochrona jest absolutną koniecznością. W czasach bardzo zaawansowanych wirusów, nawet najprostszy program może okazać się odpowiednim zabezpieczeniem. Z myślą o waszym sprzęcie wybraliśmy 5 najlepszych darmowych antywirusów. 

Avast - czy to najlepszy darmowy antywirus? 


Avast nie bez powodu zajmuje wysokie miejsce w naszym rankingu darmowych programów antywirusowych. 400 milionów użytkowników Avasta potwierdza, że jest on bardzo skuteczny. Wśród jego możliwości można wymienić pełne skanowanie systemu, wraz z pełnym zabezpieczeniem poczty elektronicznej. Dużym plusem jest także możliwość ochrony przed phisingiem, który polega na przechwytywaniu danych użytkownika. Ten darmowy program antywirusowy jest dostępny na komputery z Windows i Mac, a także na telefony z Androidem. 

AVG - ładny i bardzo skuteczny program 


Kolejny darmowy program antywirusowy może pochwalić się wysoką skutecznością w powstrzymywaniu złośliwego oprogramowania. Przyjazny dla użytkownika wygląd, pozwala z łatwością go obsługiwać. Wersja bezpłatna ogranicza się do ochrony przed wirusami. Progam podobnie jak Avast jest dostępny na Windows, Mac oraz Androida. 

Bitdefender - darmowy program antywirusowy zajmujący mało miejsca na dysku 


Działający w chmurze program bardzo dobrze zabezpiecza komputer przed niebezpieczeństwami. Przede wszystkim działa on w czasie rzeczywistym i na bieżąco skanuje on dysk w poszukiwaniu wirusów. Ponadto wszystkie aplikacje jak i strony otwarte w przeglądarce są zabezpieczane. W razie problemów, program szybko nas poinformuje o problemach. Program dostępny jest na komputery Mac i Windows oraz na urządzenia z Androidem. 

 Avira - skutecznie chroń domową sieć 


Jeśli szukacie najlepszego darmowego programu antywirusowego to Avira może być właśnie dla was idealna. Program posiada bardzo dużą bazę wirusów, która jest stale aktualizowana. Skanowanie w czasie rzeczywistym jest doskonałą ochroną komputera jak i sieci domowej. Program nie obciąża swoją pracą komputera, dlatego w przypadku starszych jednostek może być on idealny. Jedynym minusem jest brak ochrony poczty wychodzącej jak i przychodzącej.  Program jest dostępny na komputery z systemem Windows.