Data modyfikacji:

6 powodów, dla których warto kupić Huawei P20 Pro w 2024 roku

Huawei P20 Pro to jeden z najlepszych telefonów na rynku. Znaleźliśmy, co najmniej sześć powodów, które powinny przekonać cię do zakupu tego modelu w 2024 roku. 

1. Aparat fotograficzny deklasuje konkurencję 

Premiera telefonu Huawei P20 Pro wywołało sporo emocji. Ten model po raz pierwszy wprowadził aż trzy aparaty. Główna kamera ma rozdzielczość 40-megapikseli i światło f/1,8. Drugi aparat monochromatyczny ma matrycę 20 Mpix i obiektyw ze światłem f/1,6. Trzeci aparat 8-megapikselowy oferuje światło f/2,4 i jest idealny do wykonywania fotografii z dalszych odległości bez utraty jakości.

Takie połączenie gwarantuje znakomite ujęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Szczególnie Huawei P20 Pro pokazuje swoje możliwości po zmroku.  Warto dodać, że P20 Pro wykorzystuje sztuczną inteligencję, która pozwala dobierać automatycznie ustawienia do danej scenerii. Obecność dedykowanego trybu Pro pozwala uwolnić kreatywność i zrobić zdjęcia według własnych preferencji. Aparat fotograficzny w telefonie Huawei P20 Pro jest zdecydowanie jego najmocniejszą stroną. 

2. Wydajność na najwyższym poziomie 

Flagowiec Huawei został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor Kirin 970 z 6GB pamięcią RAM. Testy wydajnościowe opublikowane w serwisie Geekbench potwierdzają, że jest to aktualnie jeden z najszybszych smartfonów na rynku. Tak duża moc obliczeniowa pozwala bez problemu na grę, oglądanie filmów, a także korzystanie z wymagających aplikacji bez jakichkolwiek zacięć. 

3. Smartfon Huawei P20 Pro prezentuje się rewelacyjnie! 

Zastosowane materiały w P20 Pro plasują go w absolutnej czołówce smartfonów. Połączenie metalowej ramy ze szklanymi pleckami, które dodatkowo mają gradientowe wykończenie prezentują się doskonale. Obudowa telefonu jest zabezpieczona przed dostaniem się wody, jak i pyłu w standardzie IP67

4. Pojemna bateria 

Huawei P20 Pro dysponuje pojemnym akumulatorem 4000 mAh. W ten sposób urządzenie jest w stanie pracować jeden intensywny dzień pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę. Przy spokojnym użytkowaniu ten czas może zwiększyć się nawet do dwóch dni, co jest świetnym wynikiem. 

5. Znakomity ekran OLED 

Mówiąc o flagowym modelu chińskiego producenta nie można zapominać o ekranie OLED w rozmiarze 6,1 cala. Jego wysoka rozdzielczość 1080x2240 px gwarantuje doskonałe wrażenia. Świetne odwzorowanie kolorów i doskonała ostrość pokazują swoje możliwości podczas oglądania filmów i seriali. Wiele osób narzeka na dość duże wycięcie w ekranie. Huawei rozwiązał to za pomocą specjalnej nakładki systemowej całkowicie maskującej notcha.

6. Zabezpieczenia na najwyższym poziomie

Huawei P20 Pro ma dwa popularne systemy zabezpieczeń. Czytnik linii papilarnych zazwyczaj producenci umieszczają na pleckach telefonów. W tym przypadku jest inaczej. Huawei zdecydował się na umieszczenie go tuż pod przednim panelem. Technologia ta działa znakomicie i pozwala uzyskać dostęp do telefonu w ułamku sekundy. Telefon wykorzystuje przednią kamerę do skanowania twarzy, co pozwala na szybkie odblokowanie urządzenia. Taka forma zabezpieczenia działa równie szybko, co czytnik linii papilarnych. 

Huawei P20 Pro to bardzo dobry wybór w 2024 roku 

Huawei P20 Pro jest jednym z najlepszych smartfonów na rynku i nie ulega to żadnej wątpliwości. Cena poniżej 3 tys. złotych sprawia, że otrzymujesz znakomite urządzenie, które jest dużo tańsze od konkurencyjnych flagowców. Możliwości P20 Pro docenią wymagający użytkownicy, miłośnicy multimediów, a także eleganckich smartfonów ze świetnym aparatem. Huawei P20 Pro jest warty każdej złotówki!