Data publikacji:

PS4 Pro: czy warto kupić w 2021 roku?

Pod koniec 2020 roku zadebiutowały konsole dziewiątej generacji. Czy zatem warto w 2021 roku kupić PlayStation 4 Pro? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

ps4 pro

PS4 Pro: czy warto kupić po premierze PS5?

Odpowiedź brzmi jak najbardziej tak. Konsola PS4 Pro wciąż imponuje swoimi możliwościami i co najmniej przez kilka najbliższych lat urządzenie będzie wspierane przed producenta, jak i deweloperów tworzących gry.

Za przykład może posłużyć tutaj konsola PS3, która wsparcie utraciła dopiero trzy lata po premierze następcy, czyli pierwszej generacji PlayStation 4. Obecnie wielu użytkowników jest w posiadaniu czwartej generacji konsoli, dlatego Sony na pewno nie zrezygnuje z wydawania nowych tytułów, jak i dodatków.

PS4 Pro jest dostępne w bardzo atrakcyjnej cenie 

Cena PlayStation 4 Pro jest dużo niższa niż PlayStation 5. W sklepach znajduje się również wiele interesujących ofert na konsole PS4 Pro w zestawie z grami. Taki pakiet pozwoli niemal natychmiast rozpocząć rozgrywkę w najwyższej jakości!

PlayStation 4 Pro. Mocna specyfikacja i rozdzielczość 4K

Niemal każdy, kto staje przed decyzją o zakupie konsoli firmy Sony ma wiele wątpliwości. Obecnie w ofercie producenta można znaleźć dwie wersje: Slim i Pro. Droższe i tym samym mocniejsze urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników, którzy nie chcą iść na żadne kompromisy.

Argumentów opowiadających się za konsolą PS4 jest wiele. Jednym z nich jest na pewno specyfikacja, która wypada naprawdę dobrze. Procesor 8 rdzeniowy Jaguar z silnikiem graficznym AMD Radeon generuje moc 4,2 Teraflopów. Dodatkowe 8 GB pamięci RAM ma sprawić, że każda gra będzie chodzić płynnie. W porównaniu do wersji Slim jest to znaczący przyrost mocy, który wpływa również na grafikę.

PlayStation 4 Pro dane techniczne

  • procesor: x86-64 AMD Jaguar 8-rdzeniowy
  • karta graficzna: 4,20 TGLOPS, silnik graficzny AMD Radeon 
  • pamięć RAM: 8 GB GDDR5
  • pojemność dysku: 1 TB 
  • napęd Blu-ray 
  • złącza: HDMI, Digital Out

PS4 Pro otrzymało wsparcie dla technologii 4K HDR. Dzięki temu mamy do dyspozycji 4-krotnie wyższą rozdzielczość od standardowego Full HD. Funkcja HDR poprawia dodatkowo jakość obrazu i sprawia, że nawet ciemne elementy widoczne na ekranie wyglądają zdecydowanie lepiej.

Dla graczy 4K oznacza także więcej klatek na sekundę. W praktyce obraz jest więc bardziej płynny i mniej rozmazany. Producent zadbał, aby spadki jakości obrazu nie miały miejsca, tak jak w przypadku klasycznego PS4. Jeśli spoglądacie na specyfikację i zastanawiacie się, czy warto kupić PlayStation 4, to możemy śmiało odpowiedzieć, że tak.

Warto pamiętać, że do wykorzystania pełnego potencjału konsoli konieczne jest posiadane telewizora do PS4 wspierającego rozdzielczość 4K. W innym przypadku możecie nie zauważyć większej różnicy.

Centrum multimedialne w zasięgu ręki

Wiele osób kojarzy konsolę wyłącznie jako urządzenie służące do grania. Gry to tak naprawdę dopiero początek możliwości, jakie daje ten model firmy Sony. W menu głównym do dyspozycji dostajemy całą masę dodatkowych aplikacji takich jak Netflix, Amazon czy kompletny program HBO Go.

Jeśli ktoś nie posiada funkcji Smart w swoim telewizorze, to bardzo łatwo może to nadrobić. Konsola PS4 ma także wbudowaną przeglądarkę internetową. Można więc podłączyć do niej klawiaturę i bez problemu przeglądać strony internetowe. Takie rozwiązanie jest świetne dla całej rodziny.

Elegancki wygląd PlayStation 4 Pro

Na pewno PlayStation 4 Pro wciąż zachwyca wyglądem. Dla wielu ten czynnik również ma duże znaczenie. Konsola waży 3,3 kg i ma charakterystyczną trzyżebrową konstrukcję. Z przodu urządzenia do dyspozycji mamy 3 porty USB w standardzie 3.0. Wersje kolorystyczne teoretycznie są dwie: czarna i biała, ale co jakiś czas wypuszczane są limitowane wersje, które wyglądają jeszcze lepiej niż oryginały.

Ekskluzywne gry na PS4 Pro. Czy warto je mieć w kolekcji?

Konsola PS4 Pro wspiera technologię HDR, a także rozdzielczość 4K. Wiele ekskluzywnych gier zostało dostosowanych do urządzenia, co pozwala wyciągnąć jeszcze lepszą jakość. Dzięki temu wrażenia podczas rozgrywki będą jeszcze lepsze.

Lista produkcji wydanych przez firmę Sony jest imponująca. Przykładem mogą być takie produkcje jak Spider-Man, Horizon Zero Dawn, God of War, Days Gone, czy The Last of US 2. Wybór gier na PS4 Pro robi wrażenie. Czy warto dla nich kupić konsolę. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak.

PlayStation VR, czyli nowy wymiar rozrywki! 

Na rynku można znaleźć wiele ciekawych akcesoriów do PS4 Pro, jednak zdecydowanie najciekawszym jest PS VR. Okulary wirtualnej rzeczywistości pozwalają dosłownie wejść w same centrum rozgrywki.

Biblioteka gier na PS4 VR jest bardzo bogatam, dlatego każdy na pewno znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Wśród najciekawszych gier można wymienić No Man’s Sky, Wolfenstein: Cyberpilot, Beat Saber, czy Blood&Truth.

PS4 Pro: czy rzeczywiście warto kupić w 2021 roku? 

Decydując się na zakup PlayStation 4 Pro, możesz mieć pewność, że otrzymasz sprzęt najwyższej klasy. Moc obliczeniowa urządzenia pozwoli na generowanie płynnego obrazu w rozdzielczości 4K. Ogromna biblioteka gier sprawia, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

PS4 Pro to tak naprawdę doskonały wybór dla użytkowników posiadających wysokiej klasy telewizory. Standardowe PS4 nie będzie w stanie wygenerować tak dobrego obrazu.

Autor: Bartłomiej Mazurek