Data modyfikacji:

Czy warto kupić iPhone’a 8 w 2020 roku? Pięć mocnych powodów

iPhone 8 to bardzo popularny telefon Apple, który prezentuje świetny stosunek jakości do ceny. Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto kupić to urządzenie w 2020 roku. 

1. iPhone 8 to piekielnie szybki smartfon 

iPhone 8 pod swoją niepozornie kompaktową obudową kryje bardzo mocne podzespoły. Procesor A11 Bionic w połączeniu z 2GB pamięcią RAM jest w stanie pokonać wiele najnowszych urządzeń z Androidem. W porównaniu do nowszego iPhone’a XR odstaje on minimalnie pod względem szybkości. W praktyce oznacza to, że będziesz korzystał ze wszystkich aplikacji, a także zagrasz w najnowsze gry.

iPhone bez mrugnięcia okiem poradzi sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym zadaniem. Smartfon pracuje aktualnie w oparciu o system operacyjny iOS12. Cykl wydawania aktualizacji przez Apple jest znacznie dłuższy, niż w przypadku telefonów z systemem firmy Google. W praktyce oznacza to, że przez najbliższe trzy-cztery lata zainstalujesz system operacyjny z nowymi funkcjami. 

2. Zdjęcia wykonywane za pomocą iPhone’a są świetne 

iPhone 8 ma 12-megapikselowy aparat ze światłem f/1,8. To pozwala mu na wykonywanie bardzo ładnych zdjęć niezależnie od warunków oświetleniowych. Warto wspomnieć, że iPhone XR również ma jedno oczko obiektywu. Pod względem odwzorowania kolorów, a także ostrości ósemka nie odstaje na żadnym kroku. Jeśli chciałbyś wykonywać zdjęcia portretowe, to lepszą opcją będzie zakup iPhone’a 8 Plus. Telefon z 5,5-calowym ekranem Retina dysponuje podwójnym aparatem. Dodatkowy obiektyw 12 Mpix ze światłem f/2,4 umożliwia wykonywanie świetnych zdjęć z dalszych odległości. 

3. Elegancka obudowa i ładowanie bezprzewodowe 

Premiera iPhone’a 8 zapoczątkowała technologię ładowania indukcyjnego. Na tylnym panelu zamiast aluminium znajduje się tafla wysokiej jakości szkła pod którym ukryta jest cewka do ładowania indukcyjnego. W połączeniu z dedykowaną ładowarką wystarczy położyć urządzenie, a proces dostarczania energii rozpocznie się automatycznie. iPhone 8 to także bardzo elegancki telefon. Do wyboru jest wersja złota, czarna, srebrna oraz specjalna czerwona. Amerykański producent zadbał o najdrobniejsze szczegóły, dlatego obudowa jest dopracowana w każdym calu. 

4. iPhone 8 ma 3D Touch! 

Technologia 3D Touch rozpoznaje siłę nacisku palca i w ten sposób umożliwia wywołanie różnych akcji. Ta drobna funkcja bardzo przydaje się w codziennym użytkowaniu. Za jej pomocą z łatwością uruchomisz aparat do selfie, odczytasz ostatnią wiadomość, czy błyskawicznie zeskanujesz dokument. 3D Touch skraca czas wykonywania wielu zadań. Nowszy i droższy iPhone XR nie oferuje takiej możliwości, co wielu użytkowników uważa za dużą wadę. Jeśli chciałbyś zwiększyć swoją produktywność, to na pewno docenisz obecność 3D Touch w tym smartfonie. 

5. Cena - zachęca do zakupu 

Nowy iPhone XS, XS Max i iPhone XR to bardzo drogie telefony, których ceny rozpoczynają się od około 3400 złotych. Jeśli chciałbyś wejść do świata Apple nie wydając przy tym aż tak dużych pieniędzy, to iPhone 8 jest tym właśnie smartfonem. W kieszeni zostanie trochę pieniędzy, a Ty będziesz mógł cieszyć się równie szybkim i eleganckim smartfonem.