Data modyfikacji:

Czy warto kupić iPhone’a 8 w 2021 roku? Pięć mocnych powodów

iPhone 8 to bardzo popularny telefon Apple, który prezentuje świetny stosunek jakości do ceny. Postanowiliśmy sprawdzić, czy warto kupić to urządzenie w 2021 roku. 

1. iPhone 8 to piekielnie szybki smartfon 

iPhone 8 pod swoją niepozornie kompaktową obudową kryje bardzo mocne podzespoły. Procesor A11 Bionic w połączeniu z 2GB pamięcią RAM jest w stanie pokonać wiele najnowszych urządzeń z Androidem. W porównaniu do nowszego iPhone’a XR odstaje on minimalnie pod względem szybkości. W praktyce oznacza to, że będziesz korzystał ze wszystkich aplikacji, a także zagrasz w najnowsze gry.

iPhone bez mrugnięcia okiem poradzi sobie z każdym, nawet najbardziej wymagającym zadaniem. Smartfon pracuje aktualnie w oparciu o system operacyjny iOS12. Cykl wydawania aktualizacji przez Apple jest znacznie dłuższy, niż w przypadku telefonów z systemem firmy Google. W praktyce oznacza to, że przez najbliższe trzy-cztery lata zainstalujesz system operacyjny z nowymi funkcjami. 

2. Zdjęcia wykonywane za pomocą iPhone’a są świetne 

iPhone 8 ma 12-megapikselowy aparat ze światłem f/1,8. To pozwala mu na wykonywanie bardzo ładnych zdjęć niezależnie od warunków oświetleniowych. Warto wspomnieć, że iPhone XR również ma jedno oczko obiektywu. Pod względem odwzorowania kolorów, a także ostrości ósemka nie odstaje na żadnym kroku. Jeśli chciałbyś wykonywać zdjęcia portretowe, to lepszą opcją będzie zakup iPhone’a 8 Plus. Telefon z 5,5-calowym ekranem Retina dysponuje podwójnym aparatem. Dodatkowy obiektyw 12 Mpix ze światłem f/2,4 umożliwia wykonywanie świetnych zdjęć z dalszych odległości. 

3. Elegancka obudowa i ładowanie bezprzewodowe 

Premiera iPhone’a 8 zapoczątkowała technologię ładowania indukcyjnego. Na tylnym panelu zamiast aluminium znajduje się tafla wysokiej jakości szkła pod którym ukryta jest cewka do ładowania indukcyjnego. W połączeniu z dedykowaną ładowarką wystarczy położyć urządzenie, a proces dostarczania energii rozpocznie się automatycznie. iPhone 8 to także bardzo elegancki telefon. Do wyboru jest wersja złota, czarna, srebrna oraz specjalna czerwona. Amerykański producent zadbał o najdrobniejsze szczegóły, dlatego obudowa jest dopracowana w każdym calu. 

4. iPhone 8 ma 3D Touch! 

Technologia 3D Touch rozpoznaje siłę nacisku palca i w ten sposób umożliwia wywołanie różnych akcji. Ta drobna funkcja bardzo przydaje się w codziennym użytkowaniu. Za jej pomocą z łatwością uruchomisz aparat do selfie, odczytasz ostatnią wiadomość, czy błyskawicznie zeskanujesz dokument. 3D Touch skraca czas wykonywania wielu zadań. Nowszy i droższy iPhone XR nie oferuje takiej możliwości, co wielu użytkowników uważa za dużą wadę. Jeśli chciałbyś zwiększyć swoją produktywność, to na pewno docenisz obecność 3D Touch w tym smartfonie. 

5. Cena zachęca do zakupu 

Nowe modele iPhone'ów to bardzo drogie telefony, których ceny rozpoczynają się od około 3400 złotych. Jeśli chciałbyś wejść do świata Apple, nie wydając przy tym aż tak dużych pieniędzy, to iPhone 8 jest tym właśnie smartfonem. W kieszeni zostanie trochę pieniędzy, a Ty będziesz mógł cieszyć się równie szybkim i eleganckim smartfonem.