Data publikacji:

Drewniane zabawki dla dzieci - TOP 10 popularnych zabawek

Zabawki to niezbędny element życia każdego dziecka. Do łask wracają ostatnio tradycyjne zabawki drewniane. Są nie tylko ekologiczne i naturalne, ale większość z nich bawiąc, uczy (i ucząc, bawi). Zapraszamy do zapoznania się z listą TOP 10 drewnianych zabawek wszech czasów.

10. Płaskie, drewniane układanki

To jedne z najpopularniejszych zabawek z drewna. Są znane już od dziesiątek, jeśli nie setek lat. Ich głównym zadaniem jest pobudzanie dziecięcej kreatywności. Wycięte w drewnie kształty najczęściej przypominają rośliny, zwierzęta lub postaci z bajek. Zabawa taką układanką polega na umieszczeniu konkretnego kształtu w danym otworze. Do każdego otworu pasuje tylko jeden kształt. Dla najmłodsyzch jak znalazł.

9. Drewniane, gwiżdżące ptaszki

Ptaki to zwierzęta, które jako jedne z nielicznych wydobywają z siebie dźwięki, które są melodią dla uszu. Dzięki drewnianym zwierzątkom każde dziecko może naśladować mieszkające na drzewach ptaki. To również jedna z najstarszych zabawek wykonanych z drewna. Drewniane ptaki najczęściej mają dość proste kształty, ale często malowane są na różne kolory. Proste, ale jakie fajne.

8. Drewniane, mobilne zwierzęta

Każde dziecko marzy o tym, by mieć swoje zwierzątko. Największą popularnością cieszą się psy i koty. Zamiast kupować prawdziwe zwierzę, można na początek obdarować dziecko psem czy kotem z drewna, który zamiast łap ma drewniane koła. Twoja pociecha będzie się czuła tak, jakby szła na spacer z prawdziwym czworonogiem.

7. Elastyczne zwierzątka z drewna

Czy każda drewniana zabawka musi być twarda? Odpowiedź brzmi - nie. Dużą popularnością cieszą się drewniane zwierzęta, w szczególności węże, które są bardzo giętkie i elastyczne. To również zabawka stara jak świat, ale ciesząca się dużą popularnością.

6. Kostki kształtów

Drewniane zabawki edukacyjne cieszą się dużą popularnością wśród nowoczesnych rodziców, którzy chcieliby, aby ich dzieci dobrze się rozwijały. Kostki kształtów to duże pudełka z powycinanymi w ścianach bocznych otworami o określonym kształcie. Najczęściej są to trójkąty, kwadraty, gwiazdki czy koła. Chodzi o to, by właściwy kształt wrzucić do pudła przez właściwy otwór. To zabawka nawet dla dwulatka.

5. Drewniana mapa świata

Ciekawe świata dziecko chciałoby poznać każdy zakątek naszego globu. Dzięki drewnianej mapie może rozpocząć swoją podróż, nie ruszając się z mieszkania. Na rynku dostępne są różne drewniane mapy świata. Te mniej skomplikowane są przeznaczone dla młodszych dzieci, bardziej wymagające zaś nadają się dla starszych pociech.

4. Drewniane przebieranki

Drewniane zabawki dla dziewczynek, które lubią bawić się w przebieranki. Każda młoda modnisia z pewnością zachwyci się, gdy będzie mogła ułożyć dowolny ubiór dla lalki z drewnianych puzzli. W ten sposób można ćwiczyć umiejętność nazywania kolorów czy łączenia ich ze sobą.

3. Drewniany domek

Dla lalek i nie tylko. Taka zabawka to marzenie niejednej dziewczynki, ale może i chłopców. Pięknie wykonane drewniane domki z meblami to świetna alternatywa dla klocków Lego. Z chęcią zamieszkają w nich lalki z porcelany, mniejsze maskotki oraz Barbie. Czad!

2. Drewniane, sześcienne klocki z motywami z bajek

Sześcienne klocki z drewna to jedna z najstarszych zabawek świata. Dziś można spotkać klocki z drewna także z motywami bajkowymi. Dzięki temu dziecko może nie tylko wznosić mury z klocków, ale i układać z nich puzzle. Dużą popularnością cieszą się postaci ze współczesnych bajek oraz postaci z bajek klasycznych.

1. Różnokształtne klocki z drewna

Największą popularnością cieszą się klocki z drewna o różnych kształtach. Obok sześcianów można spotkać klocki w kształcie walca, prostopadłościanu lub graniastosłupa o podstawie trójkątnej. Takie klocki drewniane mogą posłużyć do budowy drewnianych domków, zamków albo wież obronnych. Tutaj jedynym ograniczeniem jest dziecięca wyobraźnia oraz ilość dostępnych klocków.
Zabawki wykonane z drewna nie tylko są przyjazne środowisku, ale przede wszystkim pobudzają dziecięcą kreatywność i ciekawość świata. Nowoczesne, drewniane zabawki to doskonała alternatywa dla zabawek elektronicznych. Czasami zwykłe, drewniane klocki mogą dać dziecku więcej radości, niż skomplikowana zabawka elektryczna. Do tego wniosku dochodzi coraz więcej rodziców, dlatego też zabawki z drewna cieszą się coraz większą popularnością.