Data modyfikacji:

Jak wybrać laptop dla ucznia do nauki?

Laptop dla ucznia jest nie tylko świetnym narzędziem do rozrywki, ale także nieocenioną pomocą do nauki. Nowy laptop powinien charakteryzować się dobrą wydajnością, czasem pracy na baterii, a także solidnym ekranem. Zobacz, jak wybrać laptop do nauki.

laptop do nauki

Dlaczego warto kupić dziecku laptop do nauki?

Laptop podobnie jak piórnik czy zeszyt to obecnie podstawowe wyposażenie każdego ucznia. Jego zastosowanie jest nieocenione podczas tworzenia prezentacji, wypracowań czy w trakcie samej nauki. Internet, jak wiadomo, jest skarbnicą wiedzy, którą dzieci z powodzeniem potrafią wykorzystać.

Laptopy nad komputerami stacjonarnymi górują przede wszystkim w kwestiach mobilności. Ich zdecydowanie mniejsze rozmiary i wbudowany akumulator pozwalają na ich wykorzystanie także poza domem, a również samo przemieszczanie się w domu czy mieszkaniu jest ułatwione. Sprawdź, jaki laptop do nauki kupić swojemu dziecku.

Jaki laptop dla ucznia do nauki?

Podczas wybierania laptopa dla ucznia przede wszystkim trzeba określić potrzeby dziecka. Uczniowie szkoły podstawowej nie będą potrzebowali najlepszych laptopów. Mniejszy ekran, a także bardziej budżetowe podzespoły do podstawowych zadań będą w zupełności wystarczające.

Wymagania tych nieco starszych na pewno będą już trochę większe. Warto wtedy zwrócić uwagę na przekątną ekranu i rozdzielczość laptopa do nauki. Przeważnie dobrym wyborem jest matryca 15-calowa. Rozdzielczość HD jest standardem. Warto sięgnąć po modele z Full HD.

Laptop do nauki będzie na pewno wykorzystywany też do gier, dlatego ważny jest też na procesor oraz wielkość pamięci RAM. Bardziej intensywne wykorzystanie wymaga przynajmniej 4 GB RAM. Najlepsze laptopy z najwyższej półki mają nawet do 32 GB pamięci.

Przy zakupie laptopa do nauki nie można także zapominać o wbudowanym dysku wewnętrznym. Dla osób uczących się wielkość 512 GB jest absolutną podstawą. Idealnym rozwiązaniem jest dysk o wielkości 1 TB.

Jeśli chcecie, aby wydajność laptopa dla ucznia była lepsza, to warto kupić urządzenie wyposażone w dysk SSD. Jest on znacznie szybszy od klasycznego HDD, jednak minusem jest wyższa cena. Kompromisem jest w tym wypadku dysk zewnętrzny, który jest o wiele tańszy.

Laptop do gier z dyskiem SSD będzie chodził o wiele lepiej. Jeśli wykorzystanie urządzenia ma się ograniczyć wyłącznie do tworzenia prezentacji czy pisania tekstów, to klasyczny HDD będzie odpowiedni.

Ostatnią rzeczą w laptopach jest bateria. Im większa jej pojemność, tym dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Najlepsze laptopy powinny wytrzymać bez ładowarki nawet 6-7 godzin.

Laptopy dla ucznia marki Acer

W ofercie producenta znajdziesz wiele dobrych laptopów dla ucznia. Polecamy modele o przekątnej ekranu 15,6 cala i rozdzielczości Full HD. Dzięki temu laptop podłuży nie tylko do nauki, ale również oglądania filmów czy grania w gry.

Świetnym wyborem będą modele z serii Acer Aspire 5. Do wyboru są laptopy nawet do 1 TB pojemności dysku. Na uwagę zasługuje procesor Intel Core i5 oraz elegancki design.

Laptopy do nauki od HP

Również w ofercie HP znajdziemy kilka interesujących propozycji laptopów dla ucznia. Wybór konkretnego produktu zależy w dużej mierze od twojego budżetu. W kwocie do 2000 złotych znajdziesz urządzenia o pojemności 256 GB i 500 GB. Ponieważ uczniowie często muszą przechowywać na dysku pliki z lekcji, warto wybrać dysk o większej pojemności.

Szukasz laptopa do nauki i grania? Dobrym wyborem będzie seria HP Pavilion Gaming. Solidne podzespoły laptopa pozwolą na szybkie odpalanie aplikacji niezbędnych do nauki oraz granie w popularne tytuły.

Laptopy dla ucznia do nauki od Lenovo

Kolejny producent, który w swojej ofercie ma propozycje laptopów do nauki, to Lenovo. W ostatnich latach Lenovo mocno stawia na dyski SSD, które są szybsze od wersji HDD. Dzięki temu dziecko nie będzie miało problemów z zawieszającym się czy powoli działającym laptopem.

Jaki laptop Lenovo wybrać dla ucznia? Świetnie sprawdzą się eleganckie i lekkie laptopy z serii Lenovo IdeaPad. Twoje dziecko nie tylko odrobi dzięki nim lekcje, ale również obejrzy swoje ulubione filmy czy seriale.

Propozycje laptopów dla ucznia marki ASUS

Dobrym wyborem dla ucznia będą również laptopy marki ASUS o przekątnej 15,6 cala. Dzięki pamięci RAM DDR4 komputer będzie bardzo wydajny, a dodatkowo zużyje mniej energii.

Na które laptopy do nauki warto zwrócić uwagę? Seria ASUS VivoBook oferuje elegnackie modele ze smukłymi ramkami. Zaletą tych laptopów dla ucznia jest też wygodna klawiatura, co będzie miało niemałe znaczenie podczas pisania prac czy przygotowywania prezentacji, a także lekkość obudowy.

Laptopy Dell idealne do nauki

Nasze zestawienie zamykają propozycje marki Dell. Laptopy z dyskiem SSD będą dobrym wyborem dla ucznia, który w wolnych chwilach lubi również pograć w gry. Ekrany o przekątnej 15,6 cala sprawdzą się podczas oglądania filmów, przeglądania Internetu czy odrabiania lekcji. Zastanawiasz się, jaki laptop Dell wybrać dla dziecka?

Ciekawą propozycją laptopa do nauki będzie seria Dell Inspiron. Wydajny procesor Intel Core i5 będzie gwarancją płynnej obsługi programów biurowych niezbędnych do nauki, popularnych gier czy multimediów. Zaletą laptopów jest także odwzorowanie kolorów i dobra ostrość obrazu, co nie będzie bez znaczenia podczas oglądania filmów czy grania w gry.

Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.