Data modyfikacji:

Jaki projektor do 3000 złotych? Przegląd najlepszych modeli 


Projektor może być doskonałym wyborem nie tylko do pracy biurowej, ale również do oglądania filmów w domowym zaciszu. Zobacz, jaki model do 3000 złotych będzie najlepszy.

Czy warto kupić tani projektor? 


Projektory LED nie należą do najtańszych urządzeń. Na ogół są wykorzystywane do wyświetlania rozmaitych treści w biurach czy szkołach. Jednak projektor multimedialny może z powodzeniem znaleźć swoje miejsce w domowym zaciszu, Jeśli wielkość 50-calowego telewizora jest dla ciebie za mała, to taki rzutnik jest lepszym wyborem.

Zaawansowane projektory multimedialne mogą kosztować od kilku nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Wyświetlany obraz oferuje  wielkość nawet 500 cali, co zapewnia doskonałe wrażenia. Tak duża powierzchnia ekranu może sprawdzić się w salach wykładowych czy konferencyjnych. Najdroższe modele są przeznaczone zazwyczaj do firm i placówek edukacyjnych.

Do zastosowań domowych w zupełności wystarczający będzie rzutnik dysponujący dobrą jakością obrazu i wielkością do 150-200 cali. Największe różnice pomiędzy takimi rzutnikami są w rozdzielczości ekranu.Ich cena może wynosić kilka tysięcy złotych. Obraz 4K (3840 x 2160 px) do oglądania filmów i seriali sprawdza się doskonale.

Bardzo ważnym elementem każdego projektora jest lampa. Jej żywotność często zależy od ceny. Drogie urządzenia mogą pracować nawet przez kilka tysięcy godzin. Jest to ważne, ponieważ przy intensywnym użytkowaniu lampa może się zużyć i konieczna będzie wymiana, która często jest kosztowna. 

Urządzenia w cenie do 3000 tysięcy złotych są kompromisem pomiędzy dobrą jakością a przystępną ceną. Znajdziesz w nich dobrą rozdzielczość obrazu, która może wynosić 1920 x 1080 px lub 1024 x 768 px. Tańsze urządzenia dysponują przeważnie niską rozdzielczością 800 x 600. To dobry wybór dla osób, które lubią od czasu do czasu obejrzeć film, a jakość nie jest priorytetem. Przy dłuższym użytkowaniu, taki model może być zbyt drogi w utrzymaniu.

Każdy projektor potrzebuje odpowiedniej przestrzeni, aby można było wykorzystać w pełni jego potencjał. Pomocne może być w tym narzędzie Projector Central, które wylicza minimalną odległość projektora od ściany. Dla przykładu projektor multimedialny Optoma HD25E do uzyskania obrazu o wielkości 100 cali musi być ustawiony w odległości 3,6 metra. Do uzyskania minimalnego obrazu 29 cali potrzeba odległość 2,2 metra. Decydując się na zakup projektora warto zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia w jakim będzie umieszczony. Może się okazać, że w mniejszych pokojach lepszym wyborem okaże się telewizor.

Do wszystkich projektorów można podłączyć konsolę, przystawkę telewizyjną jak np. Apple TV a także zwykły komputer. W dobie serwisów takich jak Netflix, HBO GO czy Amazon, projektor można wykorzystać bez najmniejszego problemu.  


Benq TH681 


Firma Benq przygotowała ciekawy projektor, który w atrakcyjnej cenie ma do zaoferowania solidne podzespoły. Model dysponuje rozdzielczością Full HD i kontrastem 10000:1. Takie połączenie zapewnia ostry obraz i dobre odwzorowanie kolorów.  Korekcja zniekształcenia trapezowego na poziomie +/- 40 stopni pozwoli dopasować obraz do niemal każdego pomieszczenia. 

Jasność lampy wynosi 3000 lumenów, co zapewnia lepszą widoczność w miejscach, gdzie znajduje się więcej światła. Żywotność lampy według producenta jest określana na 4000 godzin a przy normalnym użytkowaniu i 6500 godzin w trybie SmartECO. Urządzenie można podłączyć do komputera za pomocą kabla HDMI. To bardzo dobry uniwersalny projektor, który sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. Dobry stosunek jakości do ceny sprawia, że to jeden z ciekawszych modeli w tej cenie.

Optoma HD25E 


Do użytku domowego dobrym wyborem może być projektor multimedialny firmy Optoma. Do zakupu może przekonać nie tylko wysoka rozdzielczość Full HD, ale również dodatkowe wizualizacje 3D, które jeszcze do niedawna były stosowane w telewizorach. Ogromna przestrzeń na ścianie daje bardzo ładne efekty trójwymiarowe. Funkcja Dynamic Black dysponuje kontrastem 20 000:1, co poprawia jakość wyświetlanych materiałów. Producent określa żywotność lampy na około 6000 godzin. Przy codziennym oglądaniu dwugodzinnego filmu lampa w projektorze powinna wystarczyć na około 8 lat, co jest znakomitym wynikiem. Plusem tego modelu są głośniki o mocy 10W. To dobra alternatywa dla osób, które nie chcą inwestować w kino domowe. 

Projektor jest gotowy do pracy praktycznie w każdym momencie. Nawet przy dużym nagrzaniu, producent umożliwia jego uruchomienie w ciągu maksymalnie 100 sekund. Do podłączenia urządzeń można wykorzystać 2 porty HDMI a także złącza VGA i Audio. Taki sprzęt do oglądania filmów może być idealnym wyborem. 

Projektor jest gotowy do pracy praktycznie w każdym momencie. Nawet przy wysokiej temperaturze urządzenia, producent umożliwia jego uruchomienie w ciągu maksymalnie 100 sekund. Do podłączenia urządzeń można wykorzystać 2 porty HDMI a także złącza VGA i Audio. Taki sprzęt może bardzo dobrze sprawdzić się w domowym zaciszu. 

EPSON EB-U04


Przenośny projektor firmy Epson jest stworzony do pracy w każdym miejscu. Technologia 3LCD dysponuje wysoką mocą światła białego i barwnego, co w połączeniu z rozdzielczością Full HD zapewnia bardzo dobre efekty. Współczynnik kontrastu na poziomie 15 000:1 charakteryzuje się głęboką czernią. Na pewno będzie to zauważalne podczas oglądania filmów
Projektor multimedialny jest tani w eksploatacji. Lampa może pracować nawet 10 tysięcy godzin w trybie ECO. Dzięki temu nie będziesz musiał wymieniać jej szybko. Z modelem EB-U32 można połączyć się poprzez standardowe złącza HDMI, VGA i USB. Wysokiej klasy projektor powinien spełnić oczekiwania wymagających użytkowników. 

Nec M333XS 


NEC M333XS jest przeznaczony przede dla osób, które potrzebują sprzętu do pracy w biurze czy szkole. Jego maksymalna rozdzielczość jaką może obsłużyć to 1920 x 1200 pikseli, która jest wyświetlana w formacie 4:3. Treści wyświetlane na projektorze mogą być współdzielone z urządzeniami bezprzewodowymi, dzięki oprogramowaniu na urządzenia mobilne i komputerowe. 

Korekcja zniekształceń i zoom optyczny 1,7x pozwala dostosować obraz do różnych pomieszczeń. Zaletą tego projektora multimedialnego jest lampa, która może pracować nawet 8000 godzin. Ekonomiczny sprzęt do codziennego użytku na pewno będzie nieocenioną pomocą w waszych rękach. Warto się nim zainteresować. 

Benq TH683


Projektor Benq jest najtańszym modelem w zestawieniu, ale do domowego użytku może okazać się najlepszym wyborem. Urządzenie wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD i doskonale sprawdzi się do oglądania meczów czy filmów. Jasność 3200 lumenów umożliwia korzystanie nawet w nasłonecznionych pomieszczeniach. 

Projektor Benq jest najtańszym modelem w naszym zestawieniu, ale do domowego użytku może okazać się najlepszym wyborem. Urządzenie wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD i doskonale sprawdzi się do oglądania meczów czy filmów. Jasność 3200 lumenów umożliwia korzystanie nawet w nasłonecznionych pomieszczeniach. 

Firma Benq zastosowała technologię oszczędzania energii, która pozwala zwiększyć znacząco żywotność lampy. Przy normalnym użytkowaniu wynosi 3500 godzin. Przy włączeniu trybu oszczędnego czas pracy zwiększa się do 7000 godzin. Rzutnik jest wyposażony w sporą ilość złącz, dlatego można do niego podłączyć niemal każde urządzenie. Jeśli szukacie solidnego sprzętu w rozsądnej cenie to warto zainteresować się tym modelem.