Data publikacji:

Kino domowe bez kabli

Czy marzyłeś kiedykolwiek o tym, żeby w swoim przytulnym salonie mieć coś na kształt kina? Jasne, że marzyłeś, każdy marzył. A co jeśli byś się dowiedział, że możliwe jest posiadanie kina domowego, które nie wymaga ani jednego kabla?
Dokładnie takie jest nasze bezprzewodowe kino domowe. Żadnych kabli plątających się pod nogami, żadnych problemów z podłączaniem do prądu. Nic. Proste jak drut. Albo raczej jak kabel. Kino domowe bezprzewodowe to nowa definicja komfortu. Nasze urządzenia zapewniają Ci najlepszą jakość dźwięku, a przy tym są tak proste w użyciu. Poza tym - oprócz samej natury praktycznych problemów związanych z połączeniem przewodowym, bezprzewodowe kino nadaje też zupełnie nowy wymiar wrażeniom estetycznym. 

Każdy chce, by jego salon był miejscem, urządzonym tak by aż chciało się w nim przebywać. Dlatego też to nowoczesne technologiczne rozwiązanie pozwala utrzymać przestrzeń w estetycznym porządku. Nie ma potrzeby kupowania i upychania pod szafką przedłużacza, nie ma potrzeby instalowania listwy, w której możnaby schować kabel, wreszcie - nie ma potrzeby wiercenia dziur w meblach, by od tylniej strony móc podłączyć kabel prowadzący z TV do kina domowego. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy telewizor wiszący na ścianie i zależy nam, aby nic pomiędzy wiszącym TV, a stojącym na szafce kinem domowym, nie zakłócało nam wrażeń estetycznych zarówno przy włączonym telewizorze jak i przy robieniu czegokolwiek innego. Należy bowiem pamiętać, że tak samo jak ważna jest bezprzewodowość naszych urządzeń - tak samo ważny jest ich design. 

Wychodzimy z założenia, że każdy telewizor, każde kino domowe i każdy sprzęt elektroniczny, oprócz spełniania głównej funkcji, powinien także doskonale się prezentować.

Kino domowe wifi

Czym jednak byłoby porządne kino domowe bez bezprzewodowego - raz jeszcze brak kabli - połączenia z internetem? No właśnie. Oprócz braku kabli potrzebnych do podłączania samego kina domowego do TV, żadne okablowanie nie jest też wymagane do połączenia naszych urządzeń z internetem. W końcu trzeba korzystać z nowinek XXI wieku, prawda?

Bezprzewodowe połączenie i kino domowe wifi gwarantuje płynność dźwięku w najwyższej dostępnej na rynku jakości. Telewizja w Twoim domu nabierze zupełnie nowego znaczenia. Będziesz mógł opowiadać znajomym: "wiesz, wczoraj jak byłem w kinie, żona przyniosła mi popcorn, uśmiechnęła się, a ja ją objąłem i tak przytuleni oglądaliśmy najnowszy film akcji." A Ty przecież nawet nie musiałeś się ruszać z kanapy! Czy to nie wspaniałe? 

Kino domowe bluetooth 

Nadal pozostajemy przy temacie zbędności jakichkolwiek kabli. Skoro podłączyłeś już kino domowe bezprzewodowe, wszystko śmiga jak należy, wifi także już miga na zielono, a router z uśmiechem oznajmia Ci, że zaprzyjaźnił się z nowym "domownikiem", pora na kolejny krok.

Tym razem nadszedł czas, aby w domu zabrzmiał najnowszy przebój Twojego ulubionego zespołu. Ale spokojnie. Nie musisz wcale lecieć na strych, aby w złości i pośpiechu szukać zakurzonego kabla łączącego w magiczny sposób Twój telefon z urządzeniami wszelakimi. Weź głęboki oddech, uśmiechnij się i w ustawieniach Twojego telefonu włącz funkcję bluetooth, a następnie wyszukaj urządzenia. Tak jak wifi bezproblemowo znalazło w okolicy "domownika" o pseudonimie "kino domowe", tak i bluetooth szybko sobie poradzi. Potem pozostaje Ci już tylko wcisnąć przycisk startowy w pilocie/telefonie/panelu kina domowego, zanurzyć się w wygodnym fotelu, wziąć do ręki kubek gorącej herbaty lub kieliszek musującego wina i rozkoszować się przepięknym dźwiękiem roznoszącym się po Twoim mieszkaniu.

Bo muzyka, słyszana z głośników porządnego kina domowego to - posługując się synestetyczną metaforą - bardzo smaczna podróż. Kino domowe bluetooth to zdecydowanie doskonałe połączenie. Oczywiście sam telewizor ze sprzętem kinowym również można podłączyć za pośrednictwem technologii bluetooth. Po uruchomieniu TV wystarczy wejść w ustawienia dźwięku, następnie wybrać opcję "bluetooth" i z listy wyszukanych urządzeń wybrać kino domowe. I już. To takie proste.

Więcej możliwości

Jeśli sądzisz, że w tym miejscu kończy się lista zalet naszego produktu, to... jesteś w błędzie. Używając technologii bluetooth możesz nie tylko odtwarzać muzykę z głośników kina domowego. Możesz także rozmawiać przez telefon z żoną, mając jej dźwięk nie w słuchawce, lecz w postaci roznoszącej się po całym domu fali.

A gdybyś zachciał zagrać w najnowszą odsłonę swojej ulubionej serii gier i zastanawiał się jak sprawić, by przeprowadzając na wirtualnym boisku spektakularną akcję a'la Lionel Messi, usłyszeć szał stadionowych trybun w całym domu, nie ma nic prostszego. Może poza podłączeniem naszego bezprzewodowego kina.

Tuż po uruchomieniu konsoli należy przejść do ustawień dźwięku, a następnie - dokładnie tak samo jak przy łączeniu kina domowego z TV - wybrać z listy dostępnych urządzeń kino domowe, kliknąć "połącz" i cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem, płynącym po mieszkaniu niczym australijski surfer na fali nieopodal jednej ze słynnych plaż w Sydney.

Tajemnica płynności 

Nadal zastanawiasz się - jak to jest możliwe, żeby kino domowe rozprowadzało po domu doskonałej jakości dźwięk i nie wymagało żadnego namacalnego połączenia z telewizorem? Postaramy się to wytłumaczyć. Prawdopodobnie najprościej technologię bezprzewodowego przesyłania dźwięku możemy porównać do strumienia.

Każdy strumień ma swoje źródło i ujście. Jedne strumienie uchodzą do większej rzeki, inne same przekształcają się w rzeki i wpływają do mórz i oceanów. Naszym źródłem w tym wypadku jest TV, ujściem natomiast kino domowe. W klasycznej wersji strumień dźwięku jest doskonale widoczny, jesteśmy bowiem sobie w stanie wyobrazić sygnał płynący przez kabel - z jednego urządzenia, do drugiego, przy czym to drugie - kino domowe - przekształca następnie dane w doskonałej jakości dźwięk i przy użyciu nowoczesnych głośników zapewnia niezapomniane doznania. Trudniej natomiast wyobrazić sobie podobny schemat działania bez istnienia jakichkolwiek rzeczywistych kabli.

Mało tego! Połączenie bezprzewodowe jest dużo płynniejsze, a każdy przyzna, że kable nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to na dodatek plączą się między sobą i zdecydowanie nie są najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Opisująd technologię bezprzewodowa, znów możemy odwołać się do analogii strumienia. W tym jednak wypadku TV jako źródło nie łączy się z ujściem w urządzeniu kina domowego połączeniem kablowym, lecz wysyła niewidzialne fale o określonej częstotliwości, które kino domowe następnie odczytuje, przetwarza i wreszcie przekształca w dźwięk doskonałej jakości.

Taka technologia, nie dość, że bardziej estetyczna pozwala na niezwykle szybki i płynny transfer danych. Jeśli zatem obawiałeś się, że połączenie bezprzewodowe nie jest tak samo trwałe, może się w każdej chwili zerwać, bądź utracić jakość - wiedz, źe byłeś w błędzie.