Data publikacji:

Jaki będzie najlepszy powerbank? Ranking polecanych

Powerbank, czyli przenośna bateria do urządzeń mobilnych jest nieocenioną pomocą podczas podróży, a także sytuacji, gdy nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego. Przygotowaliśmy dla ciebie kompleksowy poradnik oraz ranking najlepszych powerbanków. Sprawdź!

powerbank

Ranking najlepszych powerbanków

Zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy powerbank? Nasz ranking pomoże ci w podjęciu decyzji o zakupie. Sprawdź, jakie modele znalazły się w zestawieniu.

  1. Green Cell GC Powerplay 10 000 mAh
  2. Xiaomi 3 Pro 20 000 mAh
  3. Samsung Wireless Battery Pack 25W
  4. ADATA P5000 mAh
  5. Xiaomi 2GE 20 000 mAh
  6. ADATA P20000D
  7. Tronsmart Presto QC 3.0
  8. Huawei AP007 13 000 mAh
  9. Xiaomi Mi Powerbank 5000 mAh
  10. Varta Portable Slim 6000 mAh

Jaki powerbank wybrać? Najważniejsze parametry

Jak wiadomo, smartfony i tablety mają ograniczony czas działania, dlatego w pewnym momencie konieczne jest ich naładowanie. Podczas podróży nie zawsze jest to możliwe ze względu na brak gniazdka elektrycznego, do którego moglibyśmy podłączyć ładowarkę. W takiej sytuacji powerbank okazuje się nieocenioną pomocą. Co to jest powerbank? Budowa takiego urządzenia jest z pozoru prosta. Bateria zamknięta w obudowie jest wyposażona w złącza do których podpinamy przewody.

Najlepsze powerbanki są w pełni zabezpieczone przed przepięciami oraz przegrzewaniem, dlatego korzystanie z nich jest całkowicie bezpieczne. Pamiętaj, aby zawsze kupować powerbanki od sprawdzonych sprzedawców. Jeśli kupisz niskiej jakości akumulator ze słabymi ogniwami, to wtedy możesz narazić swoje urządzenia mobilne na uszkodzenie.

Jaką pojemność powerbanka wybrać? Czy ma znaczenie?

Jak najbardziej tak! To od tego parametru zależy ile razy będziesz w stanie naładować swoje urządzenie od 0 do 100%. Pojemność akumulatora jest wyrażana w miliamperogodzinach.

Modele dysponujące pojemnością do 5000 mAh zwykle są w stanie naładować telefon 1 raz do pełnej wartości. Zdecydowanie lepiej wypadają modele o pojemności 10 000 mAh, a nawet 20 000 mAh. Zasada jest prosta - im więcej mAh, tym powerbank jest w stanie zapewnić więcej energii. Jeśli masz w planach ładowanie więcej niż jednego urządzenia w tym samym czasie, to warto dopłacić do większej pojemności. Pamiętaj o tym, że tablety mają większe baterie od smartfonów, dlatego ich naładowanie może wymagać nieco pojemniejszego powerbanku.

Prąd ładowania

Natężenie prądu potrzebne do naładowania smartfona wynosi 1A. W przypadku tabletów ta wartość może sięgać 2.4A. Sprawdź, jakim natężeniem dysponują poszczególne porty w powerbanku. Niektóre modele mają inteligentny system wykrywania, który automatycznie dostosowuje natężenie do konkretnego urządzenia. To zapewnia efektywne i bezpieczne dostarczanie energii.

Jeśli zależy ci na jak najkrótszym czasie ładowania, to wybierz powerbank z technologią szybkiego ładowania. Takie urządzenia są zwykle nieco droższe, ale znakomicie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Dostępne złącza

Standardowy powerbank ma jedno złącze USB wyjściowe i jedno służące do ładowania urządzenia. Ale rynek powerbanków rozwinął się na tyle, że pojawiły się wersje z kilkoma portami USB-A oraz USB-C. Ciekawostką są powerbanki z wbudowaną cewką bezprzewodową, która pozwala na bezprzewodowe ładowanie.

Waga i wymiary

Powerbank to urządzenie, które będziesz często ze sobą zabierał, dlatego rozglądaj się za niewilekimi modelami z pojemną baterią. Zdecydowanie łatwiej znaleźć urządzenie z baterią litowo-polimerową.

Akumulator litowo-jonowy czy litowo-polimerowy? Jaki będzie najlepszy powerbank?

Rodzaj akumulatora jest głównie uzależniony od sposobu korzystania z powerbanka przez użytkownika. Ogniwa litowo-jonowe są najlepszym wyborem dla osób potrzebujących dodatkowej energii od czasu do czasu. Tego typu baterie są mniej podatne na rozładowanie, co oznacza, że pozostawiony powerbank na dłuższy czas nie straci swojego ładunku. Minusem takiego rozwiązania jest dłuższy czas ładowania. Pewnym ograniczeniem dla producentów jest to, że baterie litowo-jonowe występują wyłącznie w formie prostokąta.

Akumulatory litowo-polimerowe mają właściwości umożliwiające stworzenie dowolnego kształtu. Dzięki temu powerbank może być dużo mniejszy jednocześnie zapewniając wystarczająco duży ładunek. Powerbanki litowo-polimerowe można naładować dużo szybciej. Takie rozwiązanie ma również swoje minusy. Do głównych trzeba zaliczyć podatność na rozładowywanie. Nieużywany powerbank przez dłuższy czas może stracić swoją oryginalną pojemność i tym samym skrócić czas dostarczania energii do urządzenia.

Jaki powerbank z rankingu wybrać? Z którą baterią? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam. Powerbanki z baterią litowo-jonową są tańsze i dla mniej wymagających użytkowników stanowią niemal idealne rozwiązanie. Powerbanki litowo-polimerowe świetnie sprawdzają się na wyjazdach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebujemy trochę większej ilości energii. Mimo że są one trochę droższe, to warto dopłacić!

Jaki powerbank kupić? Ranking polecanych

Tak jak pisaliśmy na początku, aby kupić dobry powerbank należy w pierwszej kolejności określić swoje potrzeby. Jeśli jesteś zapalonym wędkarzem i często spędzasz czas na rybach poza domem, to większy model litowo-polimerowy okaże się lepszy. Jeśli wiesz, że takie akcesorium będzie użyte przez Ciebie tylko kilka razy w ciągu miesiąca to wybór może paść tylko na powerbank z baterią litowo-jonową.

Green Cell GC Powerplay 10 000 mAh

Najlepszy powerbank z rankingu zapewni dostęp do energii w każdym momencie. Ogniwo o pojemności 10 000 mAh spokojnie wystarczy, aby naładować telefon przynajmniej dwa razy od 0 do 100%.

Producent zastosował złącze USB-C, mini USB, micro USB, a także Lightning. Dzięki temu do powerbanka podłączysz dowolny przewód. Technologia Quick Charge umożliwia z kolei bardzo szybkie naładowanie. Jednocześnie powerbank może ładować aż trzy urządzenia!

Xiaomi 3 Pro 20 000 mAh

Jeden z najlpeszych powerbanków zbiera świetne opinie wśród użytkowników. Pojemność 20 000 mAh to tylko jedna z wielu zalet tego modelu. Urządzenie ma port USB-C, wspierający dwukierunkowe szybkie ładowanie z mocą aż 45 W! Port USB-A dostarcza energię zgodnie ze standardami 2.4A/2A oraz 1.5A.

Co ciekawe, ten model można wykorzystać nie tylko do ładowania telefonu, ale również laptopa! Bateria litowo-polimerowa spokojnie sobie z tym poradzi! Kompaktowe rozmiary i ogromne możliwości wyróżniają ten powerbank na tle konkurencji.

Samsung Wireless Battery Pack 25W

Technologia bezprzewodowego ładowania jest już obecna w wielu smartfonach, dlatego Samsung postanowił to wykorzystać. Prezentowany powerbank dysponuje pojemnością 10 000 mAh i oprócz standardowego ładowania przewodowego wspiera technologię Qi. Wystarczy położyć urządzenie na powerbanku, a ładowanie rozpocznie się natychmiast.

Producent zapewnia, że dostarczanie energii odbywa się z mocą 7,5 W. Plusem jest to, że użytkownik może ładować trzy urządzenia jednocześnie. To bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dysponujesz nie tylko telefonem, ale również zegarkiem czy słuchawkami bezprzewodowymi.

Obudowa zawiera złącze USB typu A, USB typu C, mini USB, micro USB oraz Lightning. Za pomocą tego powerbanka naładujesz praktycznie każde urządzenie mobilne. Patrząc na możliwości, cena nie jest wygórowana! W rankingu powerbanków nie mogło zabraknąć tego modelu.

ADATA P5000

Jeśli szukasz naprawdę małego i dobrego powerbanka, to ADATA P5000 spełni twoje oczekiwania. Urządzenie waży tylko 117 gramów, dlatego zmieści się bez problemu do kieszeni spodni czy plecaka. Pojemność 5000 mAh spokojnie wystarczy na naładowanie telefonu przynajmniej jeden raz. To dobry wybór dla osób, które szukają niedrogiego i kompaktowego akumulatora.

Xiaomi 2GE 20 000 mAh

Najpojemniejszy powerbank w ofercie Xiaomi cieszy się ogromną popularnością. Pojemność baterii 20 000 mAh wystarczy na około sześć pełnych naładowań iPhone’a, trzech pełnych iPada i czterech telefonu Xiaomi Mi 4.

Jedyne 338 gramów wagi powoduje, że zabranie tak dużej dawki energii nie powinno stanowić większego problemu. Producent z Chin po raz kolejny pokazuje, że najlepszy powerbank może być naprawdę solidny. Jeżeli chcesz mieć pewność, że w twoim urządzeniu nie zabraknie mocy, to ten model jest dobrym wyborem.

ADATA P20000D

Firma ADATA słynie z jednych z najlepszych powerbanków, a flagowym produktem jest model z baterią 20 000 mAh. Według danych producenta wbudowany akumulator może pozwolić nawet na sześciokrotne naładowanie telefonu do pełnej wartości. Obecność dwóch portów USB umożliwia ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Dobrej jakości ogniwa i solidna obudowa z wyświetlaczem sprawia, że to idealny kompan podróży.

Tronsmart Presto QC 3.0

Chińska marka Tronsmart w stosunkowo atrakcyjnej cenie oferuje nowoczesny powerbank. Oprócz dużej pojemności akumulatora 10 000 mAh znajdziesz w tym modelu technologię Quick Charge 3.0, która zapewnia bardzo szybkie naładowanie telefonu.

System VoltiQ automatycznie dopasowuje napięcie i to umożliwia podłączenie tabletu czy telefonu do jednego z portów. Płaska obudowa pozwala schować wygodnie urządzenie do plecaka czy torby. Na pewno warto wziąć pod uwagę ten model z naszego rankingu najlepszych powerbanków.

Huawei AP007 13 000 mAh

Znana z produkcji solidnych telefonów firma Huawei przygotowała bardzo ciekawy model o pojemności 13 000 mAh. W dość kompaktowej obudowie został ukryty pojemny akumulator, który będzie w stanie naładować smartfon kilka razy do pełna. Solidna aluminiowa obudowa jest odporna na zarysowania.

Dwa porty USB mają napięcie 2A, co umożliwia ładowanie różnych urządzeń mobilnych, a w szczególności telefonów. Diody Led sygnalizują poziom naładowania baterii, dlatego zawsze będziesz wiedział, ile energii wam pozostało. To jeden z najlepszych powerbanków do 100 zł.

Xiaomi Mi Powerbank 5000 mAh

Xiaomi na rynku telefonów radzi sobie naprawdę dobrze i skutecznie nawiązuje walkę z konkurencyjnymi flagowcami. Chiński producent ma także sporo do zaoferowania w segmencie powerbanków. Model z rankingu dysponuje pojemnością 5000 mAh, co umożliwi naładowanie smartfona do pełna przynajmniej jeden raz.

Urządzenie charakteryzują też kompaktowe wymiary i bardzo atrakcyjna cena. Dla osób, które potrzebują energii w razie nagłej sytuacji, jest to znakomity wybór.

Varta Portable Slim 6000 mAh

Nasz ranking powerbanków zamyka model Varta Portable Slim. Nie powala pojemnością baterii, ale na pewno może zainteresować ze względu na swoje wymiary. Bardzo cienka obudowa o szerokości 12 mm zachwyca swoim eleganckim wzornictwem.

Na górze powerbanku znalazło się miejsce na standardowy port USB, a także najnowsze rozwiązanie, czyli port USB typu C. Ten model znakomicie spisze się u osób, które poszukują kompaktowego urządzenia do naładowania swojego smartfona.

Autor: Bartłomiej Mazurek