Data modyfikacji:

Najlepsze urządzenia do zarządzania inteligentnym domem zgodne z Google Home 

Urządzenia do inteligentnego domu umożliwiają zarządzanie nim w bardzo efektywny sposób. Wiele modeli wpływa również na bezpieczeństwo, a także pomaga w wykonywaniu prostych, jak i nieco bardziej skomplikowanych czynności. Sprawdź, jaki sprzęt będzie najlepszy dla ciebie.

Zbuduj inteligentny dom zintegrowany z Google Home 

Urządzenia inteligentnego domu stają się coraz bardziej przystępne dla szerokiego grona użytkowników. Ze wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań, aktualnie najlepszym jest Google Home. Wprowadzenie polskiej wersji asystenta Google umożliwiło wykonywanie wielu interakcji w ojczystymi języku. Obsługa głosem nie obsługuje jeszcze wszystkich urządzeń, ale w ciągu najbliższych miesięcy może to ulec zmianie. 

Google Home to nie tylko obsługa głosem. Z poziomu jednej aplikacji dostępnej na telefony i tablety otrzymujesz możliwość sterowania rozmaitymi sprzętami. Automatyzacja to z kolei duża wygodna w programowaniu działania poszczególnych urządzeń. Do naszego zestawienia wybraliśmy kilka interesujących produktów, które w inteligentnym domu świetnie się odnajdą. 

 • HoneyWell Termostat 
 • TP Link HS110 
 • Kamery Nest 
 • TP Link Wifi Smart Plug
 • Pilot Logitech Harmony 
 • Odkurzacze automatyczne iRobot

 • Przeczytaj więcej o inteligentnym domu

  HoneyWell Lyric T6 Termostat - kontroluj temperaturę w domu za pomocą telefonu 

  Niewielkie urządzenie z wyświetlaczem pozwala na dostosowanie temperatury w domu za pomocą tabletu lub smartfona. Dużą zaletą jest możliwość ustawienia harmonogramu na cały tydzień. W ten sposób będziesz mógł zapomnieć o kontrolowaniu poziomu ciepła. Instalacja modelu Lyric T6 odbywa się w miejscu tradycyjnego termostatu.

  Ciekawym rozwiązaniem jest technologia geofencing, która uczy się zachowań użytkownika i oszczędza energię, kiedy nie ma go w domu. termostat współpracuje z najnowszymi technologiami inteligentnego domu. Google Home w połączeniu z asystentem głosowym daje jeszcze większe możliwości. 

  TP-Link HS110 - inteligentne gniazdko elektryczne 

  Najpopularniejsze gniazdko elektryczne w bardzo rozsądnej cenie. To najlepszy i najprostszy sposób na połączenie starszych urządzeń z inteligentnym domem. Programator czasowy umożliwia automatyczne wyłącznie prądu o określonej przez ciebie porze. Przydatną funkcją jest monitor zużycia energii, który pozwala dokładnie zobaczyć ile prądu zużywa dany sprzęt. W ten sposób możesz wpłynąć na obniżenie swoich rachunków. TP-Link HS110 współpracuje z asystentem Google, co umożliwia kontrolowanie go za pomocą głosu. Jeśli chcesz zdalnie panować nad swoim domem to gniazdko firmy TP-Link jest doskonałym wyborem. 

  Odkurzacz automatyczny iRobot Romba 980 

  iRobot dominuje na rynku odkurzaczy automatycznych tworząc produkty, które świetnie odnajdują się w inteligentnym domu. Jeden z najbardziej zaawansowanych modeli w ofercie tego producenta jest obsługiwany za pomocą aplikacji, ale również głosu. Komendy pozwalają na rozpoczęcie sprzątania, powrót do stacji dokującej czy zaplanowanie harmonogramu pracy na konkretną godzinę. 

  Roomba 980 współpracuje z polską wersją asystenta Google, co jeszcze bardziej ułatwia kontrolę nad nim. Urządzenie świetnie spisuje się na każdej powierzchni wliczając w to również dywany. Do wyboru użytkownik ma 8 programów, a także wirtualne ściany określające granice sprzątania w danym pomieszczeniu. iRobot Roomba 980 powinien znaleźć się w każdym inteligentnym domu. 

  Kamery Nest - miej oko na swój dom z dowolnego miejsca 

  Kamery Nest w inteligentnym domu odpowiadają za bezpieczeństwo. Wszystkie modele nagrywają obraz w rozdzielczości Full HD. Czujniki ruchu natychmiast wykryją nieproszonych gości i powiadomią cię o tym na ekranie smartfona. Inteligentny system potrafi odróżnić obiekty od osób, dlatego nie zostaniesz zasypany toną niepotrzebnych alertów. Kamery firmy Nest bardzo dobrze współpracują z Google Home i komendami głosowymi. 

  Pilot Logitech Harmony Elite - kontroluj cały dom 

  Kto ma pilota ten ma władzę. W przypadku Logitech Harmony Elite to stwierdzenie sprawdza się idealnie. Z jego pomocą możesz kontrolować większość urządzeń znajdujących się w inteligentnym domu. Za pomocą asystenta Google włączysz ulubiony serial na HBO GO czy uruchomisz oświetlenie w pokoju. Pilot współpracuje również z popularnymi zestawami kina domowego, produktami firmy Apple, Denona czy Sony. Niewielki wyświetlacz umożliwia stworzenie własnych aktywności, które sprawią, że włączysz daną aplikację lub program jednym kliknięciem. 

  TP Link Wifi Smart Plug  - lepszy zasięg internetu 

  Wzmacniacz sygnału WIFI to świetne narzędzie dla osób, które zmagają się ze słabym transferem danych w pomieszczeniach oddalonych od routera. Dodatkowo gniazdko współpracuje z dedykowaną aplikacją pozwalającą na kontrolowanie dopływu prądu. Podobnie, jak w przypadku wcześniej przedstawianego modelu HS110 będziesz mógł sterować starszymi urządzeniami za pomocą głosu. 

  O inteligentnym domu od A do Z

  Producenci stają na głowie, starając się ułatwić nam życie. Nowych urządzeń dla smart home będzie przybywać, dlatego warto śledzić informacje na ten temat. Poniżej znajdziesz kilka naszych najciekawszych artykułów związanych z inteligentnym domem. Dowiedz się więcej: