Data modyfikacji:

Prezent dla dwulatka. Nasze propozycje na prezent dla dwuletniego chłopca

Szukasz prezentu dla dwuletniego chłopca? Zastanawiasz się co kupić, aby maluch świetnie się bawił, a jednocześnie rozwijał? Sprawdź nasze propozycje prezentu dla dwulatka.

Przeczytaj także: Prezent dla 8-latki. 10 najlepszych pomysłów.

prezent dla dwulatka
Dwuletnie dziecko to nie maluch, który zadowoli się zabawką pozwalającą przede wszystkim w skupieniu uczyć się, jak działa otaczający świata. Dwulatek na ten świat chce wpływać.

Dzieci w tym wieku są wyjątkowo aktywne. Sprawdzają, co można wokół siebie zmienić i jakie modyfikacje wywołają podjęte przez nich decyzje. Zaczynają sprawdzać – zupełnie już świadomie – w jaki sposób funkcjonuje ich ciało. Uwielbiają tworzyć. Zabawa klockami nie kończy się na ustawieniu wieży.

Konstrukcje zaczynają być coraz bardziej wyrafinowane – powoli niosą za sobą pewną historię. W dłoniach dwulatka ożywają maszyny. Samochód nie interesuje go już tylko z powodu tego, że jego kółka pozwalają na przemieszczanie się.

Za kierownicą pojawia się niewidzialny kierowca, który ma swój cel podróży. Różne ludziki w zestawach zabawek podejmują konkretne decyzje, bo maluch jest w stanie wejść w wiele ról jednocześnie.

Sprawdź także jaki pierwszy aparat fotograficzny dla dziecka wybrać.
Jaki prezent dla dwulatka zaspokoi jego potrzeby? Przejrzyj nasze top 10. Być może pośród wymienionych artykułów znajdziesz inspirację na podarunek dla twojego dziecka. Ceny produktów, które zostały poniżej opisane oscylują w granicach 100 PLN.

Przeczytaj także:
Co kupić mamie na święta? 10 propozycji na ponadczasowy prezent dla mamy na święta.

Rowerek biegowy

Świetna propozycja dla aktywnych dwulatków. Zanim wirtuoz stał się wirtuozem, musiał zdobyć podstawy techniki.

Zanim dziecko zacznie jeździć na rowerze, dobrze, aby nauczyło się utrzymywać równowagę. Rowerek biegowy umożliwia wytrenowanie tych umiejętności, które w przyszłości będą potrzebne do jazdy na rowerze.

Oprócz tego dzieci uwielbiają ten produkt, ponieważ zabawa nim sprawia tak wiele radości. Na dwóch lub trzech kółkach można przemieszczać się dużo szybciej, niż siedząc w tradycyjnym jeździku.

Zestaw instrumentów muzycznych

Dla wszystkich maluchów, które lubią taniec i śpiew. Zestawy instrumentów to skok w krainę rytmu i muzyki. Dla dwulatka najbardziej odpowiednie są zestawy, w których dominuje tworzenie nie melodii, a rytmu.

Kastaniety, marakasy, tamburyn, trójkąt – to instrumenty, które pozwolą twojemu dziecku rozwinąć zdolności. Włącz ulubione piosenki i razem zacznijcie akompaniować – każdy na wybranym instrumencie.

Nowa aranżacja na pewno spodoba się i wam, i reszcie domowników, którym po kilku próbach, będzie można ją przedstawić.

Teatr

Twoje dziecko lubi wcielać się w role? A może – szlifując słownictwo - opowiada, opowiada, opowiada…. Zapewnij mu świetną zabawę, udostępniając prawdziwą instalację teatralną.

Przenośna scena nie zajmuje zazwyczaj dużo miejsca – to pionowa ściana z kurtyną. Zestaw pacynek lub kukiełek na grubych, bezpiecznych kijach pozwoli rozwijać dziecięcą wyobraźnię.

Ze względu na konstrukcję, nie polecamy marionetek. Ciekawi cię, co twoje dziecko ma w głowie? Pozwól mu na ekspresję.

Stolik edukacyjny – piaskownica

Twoja pociecha uwielbia zabawę w piasku? Sprezentuj jej stolik edukacyjny, który jest domową piaskownicą. Wbrew pozorom stolik ten pozwala utrzymać czystość, a nie tworzyć bałagan.

Piasek kinetyczny czy ciastolina będą formowane w jednym, przeznaczonym do tego miejscu. Stolik nadaje się do tego, by bawić się na nim w ogrodzie lub na tarasie.

Twój dwulatek – sam lub z kolegami czy rodzeństwem – spędzi przy nim z pewnością wiele długich godzin.

Wywrotka gigant

Kiedy tylko zaczyna się robić ciepło, mali chłopcy i małe dziewczynki z wysprzątanych pokoików przenoszą się na place zabaw. Ulubionym miejscem jest często wtedy piaskownica. Każdy zestaw zabawek do piasku będzie udanym prezentem dla dwulatka.

Jednak twoje dziecko na pewno niezwykle ucieszy się z gigantycznej wywrotki pozwalającej na przewożenie z miejsca na miejsce nie tylko piasku, ale i mniejszych przedmiotów. Wielkie wywrotki to hit dziecięcych zabawek od wielu lat.

Być może nie rozwijają integracji sensorycznej i nie uczą angielskiego, ale dają maluchom tak wiele radości, że musiały znaleźć się na naszej liście rekomendowanych zabawek.

Klocki Duplo

Lego Duplo to evergreen zabawek. Dzieci potrafią całymi dniami bawić się kolorowymi klockami. Tworzą swoje światy – realne i nierealne. Zyskują podstawy zasad konstruowania.

Budując przestrzeń, gdzie muszą dopasowywać do siebie klocki o ściśle określonych wymiarach (na przykład podczas wypełniania płytki o danych parametrach), uczą się liczyć i szacować. Polskim odpowiednikiem Duplo są konstrukcyjne zestawy Hemar.

Playmobil

Kolejnym evergreenem są zabawki z serii Playmobil. Realistycznie wyglądające zestawy dosłownie wciągają dzieci w wir zabawy. Dla dwulatków przeznaczona jest wersja produktu, którą producent oznacza jako 1-2-3.

To zestawy, które są bardziej masywne i nie zawierają małych, odczepianych elementów. Jakość plastiku, z którego wykonane są Playmobil, jest naprawdę dobra, a zabawki wytrzymują wiele – upadki, stłuczki, kraksy. Nadają się do zabawy w domu, na podwórku, w wodzie.

Maskotka z ulubionej bajki

Twoje dziecko posiada już wiele super- i hiper rozwojowych zabawek? Sprezentuj mu coś, co może wydawać się banalne, ale tak naprawdę wzbudza w dziecku ogromne emocje. Niech będzie to maskotka z bajki, którą uwielbia.

Maluch kocha Psi Patrol? Podaruj mu Skya, Chase’a albo Zumę. Z pewnością, zasypiając, będzie czuł się bezpiecznie. Przytulenie przed snem przyjaciela, który w dodatku jest dzielnym zwierzakiem, na pewno przyniesie spokojny sen.

Zwróć uwagę na to, jaką bajkę szczególnie lubi twoje dziecko. Jeśli scenarzyści tworzą postaci według systemu wartości, który popierasz, nie wahaj się i kup odpowiednią maskotkę. Z pewnością charakter pluszaka będzie wpływał na scenariusze zabaw, a jednocześnie zachowanie twojego malucha.

Tor samochodowy

Wydaje się, że jeśli chodzi o chłopców, nigdy nie jest zbyt wcześnie na tor samochodowy. Dla dwulatka wybierz oczywiście odpowiednią wersję.

Elementy muszą być na tyle duże, aby zabawa była bezpieczna i na tyle małe, aby mieściły się w małej dłoni. Tor samochodowy rozwija koordynację ruchową oraz koncentrację. Pozwala dziecku tworzyć proste plany. Uczy pozytywnej rywalizacji.

Interaktywne zwierzątko

Twój dwulatek kocha zwierzęta? Jednak z różnych przyczyn nie macie ich w domu? Zdecyduj się na interaktywną zabawkę – zwierzę. Prezent tego typu rozwija empatię.

Uczy samodzielności i podejmowania decyzji. Dziecko zaczyna zwracać większą uwagę na potrzeby innych – co niezwykle ważne u dwulatków, które są mocno skoncentrowane na sobie i swoich potrzebach.

Zestaw narzędzi

Maluch z pewnością często widzi, jak tata (a może i mama!) majsterkują. Z pewnością ma ogromną ochotę pomagać. Ba, samemu coś naprawić. Zestaw narzędzi rewelacyjnie sprawdzi się więc jako prezent dla dwulatka.

Wybierz te najbardziej odpowiednie dla jego wieku. Niech będzie to raczej skrzynka, nie zestaw śrub. Narzędzia pozwalają imitować świat dorosłych. Korzystnie wpływają na umiejętność obserwacji i naśladowania.

Uczą skupiać się na otaczającym świecie. Pomagają w poznaniu relacji przyczyna – skutek.

Autorka: Barbara Szega
Autor: Barbara Szega