Data publikacji:

Praktyczne prezenty dla dwulatka do 100 złotych

Urodziny, Dzień Dziecka, Święta Bożego Narodzenia - jest wiele okazji, podczas których możemy obdarować ważną dla nas osobę miłym upominkiem. Prezent można dać także bez okazji. Wybranie go stwarza często problem, zwłaszcza jeśli obdarowanym ma być dziecko. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli prezent ma być przeznaczony dla naszej pociechy lub chrześniaka, a inaczej wtedy, gdy ma to być upominek dla dziecka znajomych. Czym mniej znamy małego człowieka, tym trudniejszy będzie wybór prezentu. 

W jakim budżecie powinienem się zmieścić? Czy prezent musi być także przydatny dla rodzica? Czy upominek ma być praktyczny, czy wystarczy, że będzie ładny? Na te i wiele innych pytań szukamy odpowiedzi, gdy mamy za zadanie wybranie prezentu dla dziecka. W tym poradniku dowiesz się, czym obdarować dwulatka. Sprawdź moje propozycje, jeśli twój budżet na prezent to 100 złotych.

Prezent dla dwulatki - z czego ucieszy się mała dziewczynka?

Pierwsze, co może wielu osobom przyjść do głowy, kiedy myślą o prezencie dla dwuletniej dziewczynki, to lalka. Nie jest to zły pomysł. Można jednak podejść do niego nieco bardziej oryginalnie. Zamiast kolejnej Barbie, przemyśl, czy nie lepiej będzie się zdecydować na zabawkę szmacianą. To ostatnio dość popularne rozwiązanie. Na pewno będzie dla dwuletniej pociechy bardziej odpowiednie niż plastikowa lalka. Prezent tego typu bez problemu znajdziemy w korzystnej cenie. Zabawki dla 2 letniej dziewczynki to jednak nie tylko lalki.

Kolejnym świetnym pomysłem na prezent dla dwulatki jest namiot typu tipi. Ten domek dla dziecka stworzony jest z odpowiednio ułożonych patyków oraz materiału na nich zawieszonego. Pięknie prezentuje się w pokoju dziecka, jak i w salonie, gdzie tworzy strefę wydzieloną tylko dla malucha. Tipi znajdziemy w różnych cenach. Są także modele, które nie kosztują więcej niż 100 złotych. Jeśli uważamy, że tipi nie jest dobrym pomysłem, to możemy zdecydować się na bardziej tradycyjny, niewielki namiot przeznaczony do zabawy.

Jeśli wiesz, że dziecko, które zamierzasz obdarować, lubi pomagać rodzicom w kuchni, to świetnym prezentem może okazać się zestaw drewnianych warzyw do krojenia. Jest to zabawka, przy której rodzic może spędzić czas ze swoją pociechą. Ten prezent zapewni nie tylko zabawę, ale także rozwinie manualne umiejętności dziecka. Sprawdzi się zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. 

Prezent dla dwulatka - o czym marzy każdy chłopiec?

Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla chłopca, to sprawdź koniecznie oferty producentów klocków. Już za kilkadziesiąt złotych znajdziesz świetne zestawy, które złożone są, na przykład z ciężarówki, którą dziecko może samo złożyć.
Kolejna świetna propozycja to zestaw dla małego majsterkowicza. Zabawka złożona z drewnianych narzędzi jest w pełni bezpieczna i pozwala na długie godziny spędzone z rodzicem na majsterkowaniu. To propozycja, z której ucieszy się każdy dwuletni chłopiec. Taką zabawkę bez problemu znajdziemy w budżecie, który nie przekracza 100 złotych.
Upominkiem, który niewątpliwie ucieszy malucha będzie ciastolina. Prezent tego typu dla dwulatka pozwoli mu rozwinąć wyobraźnię. Zwiększą się także umiejętności manualne chłopca (lub dziewczynki). Tworzenie, na przykład samochodów z takiej masy, to świetny sposób na spędzenie czasu razem z dzieckiem. Plastyczne umiejętności dwulatka z pewnością ulegną polepszeniu.

Czy książka ucieszy dwulatka?

Książka to prezent idealny dla dziecka w każdym wieku. Może to być zarówno bajka, którą rodzic będzie wieczorami czytać maluchowi, ale także taka lektura, która ma za zadanie rozwijać umiejętności dziecka. Najlepiej dla dwulatka sprawdzą się książki w ciekawych kształtach z prostą historią, na przykład o zwierzętach. Zdecydowanie należy zwrócić uwagę na dużą liczbę kolorowych ilustracji, a także różniących się w dotyku aplikacji, które utrzymają uwagę dziecka. Niech książka będzie jak najbardziej interaktywna - może przecież wydawać dźwięki, a także świecić. Świetnie, jeśli będzie zawierała zadania dla malucha. Przyjemne chwile spędzone z taką lekturą to pewność, że dziecko będzie interesować się kolejnymi książeczkami.

Ubranka dla dwulatka - czy to dobry pomysł na prezent?

Dzieci szybko wyrastają z ubrań. Nie znaczy to jednak, że nie potrzebują ich więcej. Choć wydawać by się mogło, że będzie to prezent bardziej dla rodzica niż dla dziecka, to nie musimy się obawiać kupienia właśnie takiego upominku. Jeśli nie masz pomysłu na to, z jakiej zabawki ucieszy się maluch, postaw na sprawdzony pomysł na prezent. Nie tylko zabawki dla 2 latka są tym, co potrzebne jest jego rodzicom. Warto przy okazji świąt czy też bez okazji, pomyśleć właśnie o nich. Sprawisz radość zarówno dziecku, jak i jego opiekunom. Najlepiej sprawdzą się ubrania kolorowe, z ciekawymi nadrukami, które zainteresują dziecko. Zadbaj o dobrą jakość materiału. Częste pranie może uszkodzić ubrania wykonane z gorszej tkaniny.

Jak widać, za sto złotych można kupić naprawdę różnorodne prezenty. Może to być upominek, który ucieszy zarówno dziecko, jak i rodzica. Książka, ubranka, zabawki - to tylko niektóre z propozycji. Można przecież kupić drewnianą huśtawkę. To także znajdziemy za nie więcej niż sto złotych. Dziecko będzie bawić się na własnym mini placu zabaw w swoim pokoju. Huśtawkę można zamontować również przy wejściu do kuchni. Rodzic będzie mógł zająć się swoimi obowiązkami i równocześnie pilnować malucha. Warto zwrócić uwagę na interaktywne zabawki, które po wciśnięciu wydają z siebie dźwięki. Świetną propozycją będą zwierzęta na baterie, którymi dziecko będzie musiało się opiekować. To bardzo dobry sposób na naukę szacunku do psów czy kotów. Jeśli wiesz, że dziecko, które chcesz obdarować, nie przepada za kąpielami, wybierz zabawkę przeznaczoną do wody. Takim upominkiem może być wędka. Używanie jej wpłynie znacząco na umiejętności, takie jak precyzja, koncentracja oraz cierpliwość. Wszystkie zestawy, które mieszczą się w rodzaju zabawek do odgrywania ról, sprawdzą się idealnie. Dzieci będą mogły udawać lekarzy, kucharzy, majsterkowiczów. Można obdarować je czymś, co jest odzwierciedleniem przedmiotów, które są w domu. Zabawkowa pralka czy kuchenka to sposób na wspólne spędzanie czasu i zabawę w dom. Prezent dla 2 latka może stanowić wyzwanie dla osób, które nie mają swoich dzieci, jednak wystarczy chwila poświęcona na przeglądanie propozycji i można znaleźć taki upominek, który z pewnością sprawi radość każdemu maluchowi.