Data publikacji:

Co na Dzień Babci? 10 pomysłów na prezent na Dzień Babci

Co kupić komuś, kto ma wszystko? To pytanie, które często zadajemy sobie w kontekście zbliżającego się Dnia Babci. Nie musisz jednak martwić się, że znowu przyniesiesz banalny prezent, który zostanie odłożony do szuflady na kilka lat. Wiemy, co kupić na Dzień Babci, żeby upominek naprawdę sprawił jej radość. 
co na dzień babci

Pomysły na prezent na Dzień Babci – co kupić seniorce?

Wiele osób zastanawia się, co można kupić na Dzień Babci. Oczywiście odpowiedź jest prosta – wszystko. Nie wszystko jednak ucieszy seniorkę rodu. Dlatego trzeba prezenty wybrać tak, aby trafić w gust albo rzeczywiste potrzeby przyszłej obdarowanej.

Pisaliśmy już, jaki praktyczny prezent dla babci będzie najlepszy, a dziś bez nakładania sobie ograniczeń, poszukamy idealnego upominku dla starszej pani.

1. Masażer do stóp

Seniorzy bardzo często mają problemy z krążeniem, co skutkuje odczuwaniem silnego bólu w nogach. Jeśli wiemy, że babcia ma taki problem (albo po prostu pragniemy umilić jej spędzanie czasu przed ulubionym serialem), to warto zdecydować się na dobrej jakości masażer do stóp.

Warto zauważyć, że urządzenie nie jest oczywiście dedykowane konkretnej płci – może być to więc pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka.

2. Pulsoksymetr

Zastanawiając się, co na Dzień Babci i Dziadka będzie trafionym upominkiem, zastanów się, czy seniorzy posiadają pulsoksymetr. Nie ulegaj przekonaniu, że w prezencie nie powinno się kupować produktów medycznych. Starsi ludzie żywo interesują się stanem swojego zdrowia, lubią go omawiać i sprawdzać, czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Innymi słowy, na pewno taki prezent ucieszy ich bardziej niż np. kolejny zestaw kubków.

Pamiętaj, że dobry pulsoksymetr powinien pracować co najmniej kilkanaście godzin na bateriach, musi być też bardzo prosty w obsłudze. Ponadto dobrze byłoby, gdyby miał ekran ledowy. 

3. Ciśnieniomierz

Dobry pomysł na Dzień Babci i Dziadka to także dobry ciśnieniomierz. Pamiętaj, że bardzo często zdarza się, że seniorzy używają starego sprzętu, a więc zapytani o to, czy ciśnieniomierz posiadają, odpowiedzą twierdząco.

Warto więc samodzielnie sprawdzić, czy urządzenie znajdujące się w posiadaniu babci i dziadka nie jest już niewygodne w użytkowaniu i czy po prostu nie wypadałoby go wymienić na nowy egzemplarz.

Kupując sprzęt, zwróć uwagę na to, czy ma on opcję ustalenia widełek dobrego wyniku (ustalanego na podstawie wieku). Poza tym dobry ciśnieniomierz musi być łatwy w obsłudze, mieć opcję uśredniania trzech ostatnich wymiarów, a także funkcję informowania o zaburzeniach rytmu serca. 

4. Glukometr

Zazwyczaj seniorzy, którzy zostali postawieni przed koniecznością sprawdzania sobie poziomu glukozy, mają już swoje glukometry. Może się jednak zdarzyć, że sprzęt babci czy dziadka jest niewygodny albo zbyt skomplikowany.

Podpytaj więc delikatnie, czy urządzenie działa jak trzeba i czy babcia jest zadowolona. Jeśli usłyszysz jakieś słowo skargi – wiesz już, co kupić na Dzień Babci.

Zwróć uwagę na to, aby wynik pokazywał się na kontrastowym tle (na przykład białe cyfry na czarnym wyświetlaczu) i czy pomiar następuje szybko. Pamiętaj też, że najmniej problemów sprawiają urządzenia sprawdzonych, dobrych marek.

5. Termofor

Czy często masz wrażenie, że nawet, gdy jest ciepło, twoja babcia ubrana jest w dość ciepły sweterek? Wszystko dlatego, że seniorom często bywa chłodniej niż osobom w średnim wieku czy  młodym. Dlatego tym, co można kupić na Dzień Babci i Dziadka, jest dobry termofor, który zapewni ciepło w chłodne dni. 

Zadbaj jednak nie tylko o praktyczny wymiar prezentu, ale i o jego ładny wygląd. Babcia na pewno ucieszy się, jeśli otrzyma termofor w ładnym, wełnianym pokrowcu z wyhaftowanym serduszkiem.

Wygląda to znacznie lepiej niż gumowy produkt. Pamiętaj też, aby zwrócić uwagę na objętość. Termofor dla osoby dorosłej musi zmieścić 2 litry wody.

6. Telefon 

Seniorka rodu jest okazem zdrowia i z pewnością nie ucieszy się na widok ciśnieniomierza? Mamy i inne pomysły na prezent na Dzień Babci. Przykładem może być myPhone Halo 2, czyli fantastyczny telefon dla starszych osób, które nie radzą sobie z ani z ekranem dotykowym, ani z aplikacjami.

Przeczytaj także: Jaki powinien być telefon dla seniora?

MyPhone Halo 2 jest nie tylko bardzo tani (na Ceneo.pl znajdziesz go już za 109 złotych), ale i bardzo praktyczny. Babcia może zapisać sobie 8 numerów, a co najważniejsze – na ekranie nie wyświetlają się cyfry, a zdjęcia poszczególnych twarzy.

Na uwagę zasługuje także bardzo wyraźna czcionka, proste klawisze i intuicyjne menu. Producent pomyślał również o komforcie związanym z ładowaniem – nie ma tu klasycznego kabelka i wtyczki, w zestawie znajduje się za to stacja dokująca. 

7. Fotoksiążka

Kochani seniorzy z pewnością ucieszą się, jeśli w dowolnym i dogodnym dla siebie momencie będą mogli zerknąć na zdjęcia swoich bliskich. Dlatego, jeśli nie wiesz, co można kupić na Dzień Babci i Dziadka, spraw im fotoksiążkę.

To coś więcej niż zwykłe zdjęcia – są one wydrukowane na kartach książki, dzięki czemu upominek jest niezwykle wygodny i pięknie się prezentuje. Pamiętaj, że na okładce możesz umieścić specjalną dedykację – to uczyni prezent jeszcze bardziej wyjątkowym.

8. Elektryczny koc

Jak zostało to już wspomniane, seniorzy lubią się dogrzewać – zwłaszcza w jesienne i zimowe dni. Jeżeli więc zastanawiasz się, co kupić na Dzień Babci, ale termofor wydaje ci się zbyt tanim upominkiem, to możesz sprezentować seniorce elektryczny koc.

Nie tylko poprawia on komfort osoby, która się nim okrywa, ale też pozwala zmniejszyć nerwobóle, lekko rozluźnia mięśnie, sprawia, że krew szybciej krąży w żyłach, a nawet zmniejsza nasilenie bólów reumatycznych. 

Wybierając produkt, zwróć uwagę na to, by miał kilka ustawień temperatury, możliwość odpięcia kabla oraz praktyczny timer. Oczywiście taki koc powinien być wykonany z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału – najlepiej z polaru.
Autor: Robert Wojtaś