Data modyfikacji:

Ranking polecanych pulsoksymetrów

Pulsoksymetr napalcowy to małe urządzenie, którego zadaniem jest wykonywanie pomiarów tętna i poziomu saturacji krwi. Przyda się on zatem osobom chorującym na przewlekłe choroby płuc czy układu krążenia, a także zakażonym wirusem Covid-19. Jaki pulsoksymetr wybrać? Sprawdź ranking pulsoksymetrów i kup ten najlepszy.

pulsoksymetr

Dlaczego warto mieć pulsoksymetr napalcowy podczas pandemii Covid-19?

Tak jak wspominaliśmy już na wstępie, pulsoksymetr, oprócz pomiaru tętna, mierzy poziom saturacji krwi, czyli jej nasycenia tlenem. U zdrowego człowieka poziom ten mieści się w granicy od 94% do 98%. Problemem jest bardzo niska saturacja poniżej 90% – taka osoba wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej. Ze zbyt niską saturacją mogą zmagać się osoby chorujące na przewlekłe schorzenia płuc czy układu krążenia, a także niektórzy zakażeni wirusem Covid-19.

Ranking pulsoksymetrów – sprawdź polecane urządzenia

Contec Medical Systems Pulsoksymetr Napalcowy

Najlepszy pulsoksymetr w naszym rankingu jest bardzo prosty w obsłudze. Czytelny wyświetlacz ułatwia odczytywanie wyników. Ma znakomitą dokładność pomiaru saturacji oraz tętna do +/- 2%.

Urządzenie wyposażono także w automatyczny wyłącznik oraz pamięć pomiarów saturacji oraz tętna. Zaletą jest też atrakcyjna cena.

Beurer, Po 30 Pulsoksymetr palcowy

Solidny produkt z nieco wyższej półki cenowej. Pulsoksymetr firmy Beurer ma czytelny, kolorowy wyświetlacz z 4 perspektywami obrazowania danych oraz regulowaną jasnością. Warto również dodać, że został wyposażony w automatyczny wyłącznik.

Użytkownicy cenią go za trwałość, wygodę użytkowania i dokładne pomiary. Niestety na minus oceniają brak alarmu sygnalizującego zbyt niską saturację.

Rohnson, Pulsoksymetr A310

Pulsoksymetr marki Rohnson sprawdzi się w każdej sytuacji – gwarantuje dokładne pomiary nawet podczas ruchu, więc będzie idealny dla sportowców, a ponadto posiada specjalną ochronę przed kapiącą wodą IP22. Co więcej, pulsoksymetr ma aż 6 różnych trybów wyświetlania oraz sygnalizację dźwiękową.

Microlife, OXY300, Pulsoksymetr napalcowy

Pulsoksymetr napalcowy od Microlife posiada wyświetlacz OLED z 6 trybami wyświetlania i regulacją jasności oraz lekką i trwałą konstrukcję, która sprawdzi się nie tylko u osób chorych, ale także u pracowników na wysokościach czy sportowców.

Co więcej, gwarantuje dokładne pomiary tętna i saturacji krwi z dokładnością do +/- 2%. Przez użytkowników doceniany jest również za intuicyjną i prostą obsługę. Urządzenie testowane klinicznie.

Autorka: Klaudia Borycka