Data publikacji:

Masażer do twarzy – jaki wybrać?

Ludzka twarz składa się z kilkudziesięciu mięśni, które umożliwiają komunikację, wyrażenie stanów emocjonalnych lub uczuć. Jest to również najbardziej spersonalizowana część naszego ciała, co umożliwia identyfikację. Upływ czasu sprawia, że skóra traci jędrność oraz elastyczność i właśnie dlatego warto podjąć skuteczne działania zapobiegawcze. Oto kompleksowa lista masażerów, dzięki którym odzyskasz blask i nadasz zupełnie inny wymiar dotychczasowemu obliczu. Zapraszamy do lektury!
masażer do twarzy

Masażer do twarzy – korzyści stosowania

Aby wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, jaki masażer do twarzy wybrać, należy określić główny efekt, który chcemy osiągnąć. Ogromną zaletą wspomnianego narzędzia jest stan odprężenia ciała oraz intensywnego relaksu. Duże tempo dnia codziennego, warunki atmosferyczne oraz brak zbilansowanej diety sprawiają, że skóra znajduje się w ciągłym stanie napięcia. Szybka sesja pozwala rozluźnić naprężoną tkankę, poprawia krążenie krwi, a także limfy.

Kolejnym czynnikiem, który bardzo pozytywnie oddziałuje na kondycję twarzy, jest redukcja oznak eksploatacji i starzenia. Pod tym punktem kryje się wiele różnorakich aspektów, a jednym z nich jest eliminacja widocznej opuchlizny, zmniejszenie porów praz inicjacja procesów regenerujących struktury kolagenowe.

Co więcej, właściwy roller usunie niepotrzebny naskórek, wygładzi całą powierzchnię cery, wyeliminuje oznaki zaczerwienienia, a także poprawi pigmentację i wesprze wchłanianie zastosowanych środków kosmetycznych. Doskonałym dopełnieniem jest konturowanie obrysu, co zapewnia pożądany kształt twarzy.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że wszelkie wymienione dobrodziejstwa są możliwe wyłącznie dzięki zachowaniu regularności i cykliczności działań. Praktycznym pomysłem jest zarezerwowanie codziennej chwili wyłącznie dla siebie. Ten domowy zabieg pielęgnacyjny pozwala oderwać się od natłoku obowiązków i gwarantuje namacalne wyniki.

Masażer do twarzy – jaki wybrać?

Właściwy masażer, jak każde narzędzie, musi być dopasowany do określonego zestawu preferencji, możliwości, oczekiwań i warunków. Oto lista najpopularniejszych instrumentów, które pomogą w utrzymaniu doskonałej jakości skóry twarzy.

Roller

Ta opcja zyskuje na uznaniu, dzięki uniwersalności zastosowania oraz bardzo prostej obsłudze i dużej skuteczności! Naturalny chłód wydzielany przez kamienny wałek zawęża pory, rozluźnia mięśnie, zwiększa krążenie krwi oraz usuwa niepożądane przebarwienia pod oczami. Surowiec zastosowany w rollerze stanowi sporą wartość dodaną, ale także rozterkę. Szeroki asortyment sprawia, że zainteresowani błędnie dopasowują kamień do konkretnego przypadku skóry.

Masażer do twarzy – jaki kamień wybrać?

Każdy kolor symbolizuje inną kategorię minerału i właściwości:
  • jadeit łagodzi istniejące infekcje, wspiera układ limfatyczny, poprawia pracę tarczycy i posiada moce oczyszczające organizm;
  • awenturyn kojarzony jest z siłą optymizmu. Kamień wyeliminuje negatywną energię, wzmocni i pomoże w problemach z łuszczycą, uczuleniach, bezsenności, a nawet nadmiernym stanem nerwowym;
  • różowy kwarc nada młody charakter twarzy bez zmarszczek oraz oczyści i zapobiegnie niepotrzebnemu stresowi;
  • ametyst asystuje podczas oczyszczania krwi, detoksykacji, wzmacniania całego układu krążenia. Niekonwencjonalne cechy kamienia wskazują na podporę w walce z uzależnieniami, a także bezsennością, bólem i długotrwałym napięciem mięśni;
  • obsydian wyklucza infekcje wirusowe, a także duchowe. Jego moc chroni przed niekorzystnym nastawieniem, nadmiarem negatywnych myśli oraz ujemną energią.

Rollery z igłami

Kolejna odmiana masażerów dedykowana jest mezoterapii, czyli specjalistycznych procedur, które mają na celu dostarczenie skórze składników odżywczych w sposób bezpośredni. Urządzenie może budzić obawy, ponieważ jego głównymi faktorami są cienkie igły, ale cały zabieg jest bezbolesny i bardzo efektywny. Mechanizm działania potęguje skuteczność zastosowanych kremów i maści, gdy niewielkie szpikulce nakłuwają tkankę twarzy, wprowadzając substancje do głębszych jej warstw. Efekty? Jędrność, dotlenienie, stabilizacja naprężeń, poprawa krążenia, polepszenie samopoczucia oraz stymulacja cebulek włosów do wzrostu. Używany również na inne części ciała.

Bańki chińskie

Jest to następna propozycja na bezinwazyjną i łatwą poprawę stanu skóry. Technika bazuje na wytworzeniu podciśnienia, które pojawia się, gdy bańka przywiera do powierzchni twarzy. W efekcie następuje pobudzanie krążenia oraz transport tlenu i świeży wygląd. Posiada świetne dopasowanie i niewielkie rozmiary, dzięki czemu urządzenie możesz zabrać w każdą podróż.

Płytka gua sha

Tajemnicza nazwa jest związana z sesją leczniczego masażu. Przyrząd wykonano z naturalnego kamienia i służy do poprawy formy dowolnego typu cery. Doskonałe właściwości manipulacyjne i kontrolowany nacisk sprawiają, że płytka odprowadza nadmiar limfy, intensyfikuje krążenie, oczyszcza z toksyn i ogranicza występowanie obrzęków. Do zastosowania z olejkiem lub kremem.

Szczotka do twarzy

Poza aspektami wizualnymi i kosmetycznymi, regularne praktykowanie masażu może przyczynić się do usunięcia silnych migren, bólów głowy oraz stanów apatii. Jest to również świetna alternatywa dla peelingów chemicznych.

Masażer laserowy

Zdecydowanie najbardziej zaawansowana technologicznie forma zaprezentowanego aparatu. Sesja z wykorzystaniem czerwonego światła wspomaga produkcję elastyny i kolagenu, a zielona barwa odpowiada za przebarwienia pigmentacyjne. Efekty widoczne są w mgnieniu oka.
Autor: Marcin Majchrzak