Data modyfikacji:

Najlepsza wcierka do włosów: 5 polecanych produktów

Zmagasz się z wypadającymi włosami? Twoje kosmyki są widocznie osłabione? W takim razie świetnym dodatkiem do pielęgnacji fryzury będzie wcierka do włosów. Jak ją stosować, w jaki sposób działa i jakie daje efekty? Odpowiedzi na te pytania i 5 najlepszych wcierek do włosów znajdziesz w tym artykule.

pielęgnacja włosów

SOS dla wypadających włosów: najlepsza wcierka do włosów

Jeżeli masz problem z wypadającymi włosami i nie wiesz, jak go rozwiązać, wystarczy, że sięgniesz po dobre wcierki do włosów wypadających. Mamy dla ciebie 5 propozycji. Kosmetyki sprawdzą się także jako metoda na przyspieszenie porostu włosów.

  1. WT-METHODE PLACEN Formuła HP w ampułkach 12 X 10ML
  2. Odżywka wcierka z bursztynem FARMONA JANTAR 100ML
  3. Wcierka przyspieszająca porost włosów HERBARIA BANFI HAJSZESZ 250ML
  4. Odżywka wcierka wmacniająca do włosów z problemami JOANNA Rzepa 100ML
  5. Odżywka wcierka wzmacniająca JOANNA Rzepa 100ML

Jak stosować wcierki do włosów?

Stosowanie wcierek do włosów jest polecane wszystkim osobom, które chcą przyspieszyć ich wzrost. Jednak nie tylko – kosmetyki pomogą także z problemem nadmiernego wypadania kosmyków oraz ich widocznego przerzedzenia i osłabienia. Z powodzeniem można sięgać po formuły również w sytuacjach, gdy zmagasz się z przetłuszczającą się skórą głowy.

Nawet najlepsza wcierka do włosów nie przyniesie oczekiwanych efektów, jeśli nie będzie stosowana regularnie. Kosmetyk powinien być stosowany 2-3 razy w tygodniu przez minimum 3-4 tygodnie. Wszystko zależy od zaleceń producenta, które znajdziesz na opakowaniu. Preparat należy delikatnie wetrzeć w skórę głowy po każdym myciu.

Jaki działają i jakie efekty dają najlepsze wcierki do włosów?

Zacznijmy od tego, jak działają najlepsze i polecane przez nas wcierki do włosów. Kosmetyki powodują miejscowe przekrwienie skóry, co z kolei prowadzi do pobudzenia wzrostu tzw. baby hair. Dodatkowo wzmacniają i odżywiają cebulki, co z kolei powoduje widoczną regenerację kosmyków tuż u nasady.

Niektóre z dostępnych wcierek regulują również poziom sebum, a tym samym spowalniają przetłuszczanie się i włosów, i skóry głowy oraz dogłębnie ją nawilżają. Kosmetyki okazują się także pomocne w przypadku stanów zapalnych i podrażnień – mają właściwości łagodzące i regenerujące. W niektórych przypadkach można wykorzystać wcierkę jako wsparcie w leczeniu łupieżu.

Najlepsze wcierki do włosów

Nie wiesz, która wcierka będzie najlepsza? Mamy dla ciebie aż 5 polecanych produktów, które cieszą się największą popularnością na Ceneo.

WT-METHODE PLACEN Formuła HP w ampułkach 12 X 10ML

To najlepsza wcierka do włosów według użytkowników Ceneo.pl. Kosmetyk przeznaczony do włosów wypadających, cienkich i osłabionych zawiera wyciąg z placenty, który pozwala uzupełnić braki aminokwasów. Składnik aktywny dodatkowo wspomaga prawidłowe funkcjonowanie cebulek.

Odżywka wcierka z bursztynem FARMONA JANTAR 100ML

Powstała z myślą o poprawie metabolizmu i dotlenieniu cebulek oraz dogłębnej regeneracji włosów. Kosmetyk dodatkowo wzmacnia ich strukturę, jednocześnie łagodząc podrażnienia. W składzie wcierki znajdziesz między innymi aktywny biologicznie wyciąg z bursztynu, pantenol oraz witaminy A, E i F.

Wcierka przyspieszająca porost włosów HERBARIA BANFI HAJSZESZ 250ML

Swoje działanie zawdzięcza mieszance naturalnych składników aktywnych, wśród których znalazły się wyłącznie czyste ekstrakty. W węgierskim kosmetyku zamknięto gorczycę, chrzan, majeranek i jałowiec – zioła przyspieszają porost włosów, jednocześnie zapewniając im wzmocnienie. Ta dobra wcierka do włosów dodatkowo ma właściwości przeciwgrzybiczne i seboregulujące.

Odżywka wcierka wzmacniająca do włosów z problemami JOANNA Rzepa 100ML

To kolejny kosmetyk na Ceneo.pl, który cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Formuła jest oparta na ekstrakcie z rzepy, który wykazuje działanie wzmacniające i regenerujące. Dzięki temu wypadanie włosów zostaje ograniczone, proces przetłuszczania się skóry głowy wyregulowany, a pasma są widocznie zregenerowane i mocniejsze. Nie bez powodu trafia do zestawienia najlepszych wcierek do włosów.

Odżywka wcierka wzmacniająca JOANNA Rzepa 100ML

Jest przeznaczona do włosów wypadających i ze skłonnością do łupieżu. Wcierka powstała na bazie ekstraktów naturalnych i składników energetyzujących, których działanie dopełniono jednym z najskuteczniejszych pomocników w walce z wypadającymi kosmykami – czarną rzepą.