Data modyfikacji:

Przegapiłeś Black Friday? Nic straconego, bo nadchodzi Cyber Monday!

Jeśli przegapiłeś okazje podczas Black Friday, to nic straconego! Już w poniedziałek odbędzie się Cyber Monday. Kolejna szansa na upolowanie setek produktów w atrakcyjnych cenach.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Cyber Monday

Czarny Piątek w Polsce cieszy się każdego roku ogromnym zainteresowaniem. Coraz więcej sklepów, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, postanowiło zaoferować produkty w znacznie obniżonych kwotach. W większości kategorii na Ceneo mogliście znaleźć oferty obniżone nawet o 50 procent.

Niestety, nie każdy mógł się załapać na taką wyprzedaż. Właśnie dlatego wymyślono Cyber Monday. Dzień promocji, który przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy poniedziałek po Święcie Dziękczynienia zarezerwowany jest przede wszystkim dla sklepów internetowych, jednak te stacjonarne również wprowadzają nowe promocje. Wiele osób zastanawia się, jakie są różnice pomiędzy Black Friday a Cyber Monday.

Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego sklepu. Niektóre przygotowują osobne oferty na piątek i poniedziałek, a niektóre po prostu powtarzają oferty. To idealna okazja do zapolowania raz jeszcze na każdy z produktów. W Stanach Zjednoczonych obniżki są zdecydowanie większe niż w Polsce, ale nie oznacza to, że atrakcyjnych produktów nie znajdziecie.

Gdzie szukać promocji? 

Promocje w sklepach będą obejmować rozmaite kategorie. Na pewno, podobnie jak w Czarny Piątek, ogromnym zainteresowaniem będą cieszyć się kategorie związane z technologiami.

Jeśli potwierdzą się działania sklepów z poprzednich lat, możemy liczyć na obniżki cen konsol PlayStation czy Xbox One. Zakupienie gier i dodatków do niej nie powinno stanowić problemu. Wyprzedaży jest naprawdę sporo.

Dobrym pomysłem jest także zwrócenie uwagi na telefony i akcesoria. Zakup nowego smartfona w znacznie obniżonej cenie to tak naprawdę ostatni dzwonek po Czarnym Piątku. Promocje będą obowiązywać na modele takich producentów jak Apple, Samsung, Huawei czy LG. Cyber Monday na pewno obejmie też produkty z kategorii RTV/AGD.

W szczególności będzie można liczyć na obniżki cen telewizorów. Nie zapominajcie też o pralkach, robotach sprzątających czy innych mniejszych urządzeniach, przydatnych w domu.

Promocyjne ceny na pewno zawitają też do kategorii modowych, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Zakup odzieży i dodatków do niej nie powinien stanowić problemu. Również warto rozejrzeć się za kosmetykami i perfumami. Promocje w sklepach w Czarny Piątek były ogromne, warto spojrzeć, co pojawi się w Cyber Monday.

Jak robić zakupy w Cyber Monday? 

Na Cyber Monday, podobnie jak na Czarny Piątek warto jest się dobrze przygotować. Szukanie i porównywanie ofert pozwoli na znalezienie tej najkorzystniejszej. Ogromne możliwości, jakie daje wyszukiwarka na Ceneo.pl, pozwolą wam na porównanie wszystkich ofert i znalezienie najlepszej. W pierwszej kolejności warto określić, na jakich produktach i kategoriach wam zależy. Pozwoli to na zawężenie obszaru poszukiwań i efektywniejsze polowanie na wyprzedaże.

Funkcja porównywania historii ceny danego produktu daje ogromne możliwości, ponieważ możecie zobaczyć, ile dana rzecz kosztowała w Czarny Piątek. Może się okazać, że oferta będzie jeszcze atrakcyjniejsza. Obniżki mogą sięgać ponownie 50 procent, a nawet i więcej.

Po zarejestrowaniu się na stronie dostaniecie możliwość dodawania produktów do ulubionych. Dzięki temu nie trzeba wyszukiwać od nowa wszystkich ofert. Przed zakupem warto spojrzeć na Zaufane Opinie o danym sklepie. Ich posiadanie potwierdza, że zakupy są w pełni bezpieczne.

Zrób zakupy świąteczne już teraz 

Cyber Monday to ostatni dzwonek na upolowanie wielkich obniżek przed świętami. Na pewno promocje w sklepach będą obowiązywać, jednak z pewnością nie będą one tak duże jak obecnie. Czarny Piątek i Cyber Poniedziałek to dwa dni, kiedy naprawdę można zaoszczędzić pieniądze.

To także znakomita okazja do przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Zakup wszystkich potrzebnych przedmiotów już teraz nie tylko zaowocuje większą ilością pieniędzy w portfelu, ale także umożliwi zaoszczędzenie czasu.

Zakupy w sklepach internetowych nie wymagają chodzenia po sklepach. Wszystko zostanie dostarczone prosto do waszego domu. Niektóre sklepy wprowadzają także darmową dostawę, więc korzyści jest naprawdę sporo.

Pamiętajcie, że nie zawsze hasło „wyprzedaż” wiąże się faktycznie z oszczędnością. Warto monitorować cenę danych produktów i sprawdzić, czy opłca się je kupić. Dzięki możliwościom, jakie oferuje Ceneo.pl, na pewno uda wam się znaleźć coś dla siebie przed nadchodzącymi świętami.

Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.