Ranking opon zimowych Goodride

Sezon letni dobiega końca, dlatego już czas pomyśleć nad zmianą opon z letnich na opony zimowe. Wiele osób nie przywiązuje większej wagi do zmiany opon, nie zdając sobie sprawy, jak ważna jest to rzecz. Przede wszystkim jest to kwestia bezpieczeństwa. Opony przystosowane do sezonu letniego nie mają tak dobrej przyczepności jak opony zimowe, dlatego stanowią zagrożenie dla kierowcy, pasażerów oraz innych członków ruchu drogowego. Zapewnij sobie i swoim bliskim bezpieczną jazdę tylko ze sprawdzonymi oponami. Sprawdź ranking opon zimowych Goodride.

Co to są zamienniki opon i jak je dobrać?

Zamienniki to opony, które mają inny rozmiar niż ten, który stosowany jest fabrycznie, jednak pomimo tego ich parametry są dopasowane w ten sposób, aby zachować bezpieczeństwo podczas jazdy. Używa się ich przede wszystkim ze względów ekonomicznych, ponieważ są znacznie tańsze, ale także wtedy, gdy chcemy zmienić felgi lub poprawić parametry jazdy.

Rozmiar zamienników oblicza się, porównując zewnętrzną średnicę opony wzorcowej i sugerowanej. Aby dobrać odpowiednie opony zimowe, należy najpierw sprawdzić rozmiar opony homologowanej. Możemy go znaleźć na samej oponie lub na naklejce znajdującej się po wewnętrznej stronie drzwi kierowcy, klapce wlewu paliwa, słupku za kierownicą lub wnęce bagażnika. Taka informacja znajduje się również w książce obsługi pojazdu.

Oprócz rozmiaru opony zimowej ważny jest także indeks nośności i indeks prędkości. Jeśli zostanie on przekroczony, spowoduje to zmianę geometrii zawieszenia pojazdu, uszkodzenie nadwozia lub układu kierowniczego. W wielu przypadkach proponowany rozmiar zamienników opon został już podany przez producenta w książce obsługi pojazdu lub informacji takiej możemy zasięgnąć u dealera samochodów.

Którą klasę opon wybrać?

Każda marka opon, w tym opony Goodride, posiada kilka klas, od najtańszych do najdroższych, czyli klasę ekonomiczną, średnią oraz wyższą. Opony z klasy ekonomicznej produkowane są według starszych technologii, które zostały już wcześniej sprawdzone, a główny akcent położony jest na ich funkcjonalności. Są one dla tych, którzy podróżują spokojnie, tylko po mieście i nie pokonują dalekich tras, a przeznaczone są do aut z niższej i średniej półki. Ich jakość wiąże się również z ceną, dlatego klasa ekonomiczna jest najtańsza.

Jesli zależy nam na dobrej jakości w przystępnej cenie, to warto zwrócić uwagę na opony klasy średniej. Opony zimowe z tej pułki wymagają już nieco więcej, a przystosowane są one zarówno dla małych aut miejskich, jak i dużych, ciężkich SUV-ów. Nadają się do jazdy po mieście i poza nim, w dalszych trasach. Opony te są gwarancją bezpieczeństwa i komfortu oraz mają dobre osiągi na suchym jak i mokrym asfalcie.

Dla najbardziej wymagających kierowców przeznaczone są opony klasy wyższej. Najlepsze opony zimowe radzą sobie na każdej nawierzchni, w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych. Gwarantują również bezpieczeństwo i doskonałą jazdę, a to wszystko za sprawą uwagi i nakładów finansowych, jakie producenci przeznaczają na badania oraz ich innowacyjność. W rankingu opon zimowych Goodride znajdziesz modele we wszystkich klasach.