Ranking opon zimowych Michelin

Uważasz, że opony zimowe to zbędny wydatek, bo śnieżnych zim praktycznie ostatnio nie ma? Pamiętaj, że w poślizg można wpaść nie tylko na śniegu, wystarczy trochę deszczu i przymrozek, a jazda na letnich oponach może skończyć się tragicznie. Mimo że w Polsce nie obowiązuje prawnie wymiana opon letnich na zimowe, a my nie pokonujemy naszym autem tras poza miastem, warto zaopatrzyć się chociażby w opony całoroczne albo nowatorskie, stworzone przez firmę Michelin opony letnie z certyfikatem zimowym.

Jak dobrać najlepsze opony zimowe?

Jakie opony zimowe wybrać? Należy przestrzegać kilku zasad. Po pierwsze, wybierając opony zimowe, zastanówmy się, w jakich warunkach najczęściej użytkujemy samochód. Jeśli w mieście, postawmy na takie, które odznaczają się dobrą przyczepnością na mokrej nawierzchni. Zima w mieście jest najczęściej właśnie mokra i pluchowata. Kiedy dużo podróżujemy, zwróćmy koniecznie uwagę na emisję hałasu. Bywa naprawdę denerwujący przy dłuższych trasach. A gdy często zimą jeździmy po zaśnieżonych, mało uczęszczanych drogach, warto kupić opony o grubszym bieżniku, chociaż będzie się to wiązać z większą głośnością. Bezpieczeństwo jednak przede wszystkim.

Po drugie, dobierzmy oponę do swojego samochodu. Wytyczne znajdziemy między innymi w instrukcji obsługi auta, a na stronach producentów dobierzemy opony w minutę. Tak twierdzi Michelin i rzeczywiście tak jest. Łatwo sprawdzić i dobrać opony Michelin do swojego samochodu, nawet w ogóle się na oponach nie znając.