Data publikacji:

Telefon dla seniora. Ranking klasycznych modeli

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez telefonu. Dotyczy to ludzi w każdym wieku, w tym seniorów. Osoby starsze często mieszkają samotnie, nawet jeśli najbliżsi znajdują się niedaleko, warto więc zadbać o to, aby utrzymywać z nimi stały kontakt. Jaki więc będzie najlepszy telefon dla seniora? Ranking, który przedstawimy, uwzględnia najnowsze dostępne na rynku modele. Przypomnimy również, na co warto zwrócić uwagę, wybierając dobry telefon dla seniora.

telefon dla seniora

Najlepszy telefon dla seniora, czyli jaki telefon dla seniora będzie się sprawdzał?

Wybierając telefon komórkowy dla seniora, warto pamiętać o tym, że starsi ludzie zazwyczaj nie są już tak sprawni jak kilka lat wcześniej. Często mają słabszy wzrok i słuch, a także wolniej się poruszają. Telefony dla seniorów powinny więc wychodzić naprzeciw wyzwaniom, jakim na co dzień starsi ludzie starają się sprostać. Telefon dla seniorów powinien być więc wyposażony w kilka przydatnych opcji.

Zobacz także, jaki smartfon dla seniora będzie dobrym wyborem

Telefon komórkowy dla seniora – ranking

 1. myPhone Halo 2
 2. Samsung Galaxy Xcover 3 B550
 3. Nokia 3310 Dual Sim
 4. MyPhone Halo Easy
 5. MaxCom MM330 Classic
 6. Caterpillar Cat B25
 7. Nokia 5310 Dual Sim
 8. Panasonic KX-Tu150EXB
 9. myPhone HAMMER 3
 10. MaxCom MM715BB SOS Czarny
 11. myPhone Halo Easy

Najważniejsze funkcje telefonów dla seniorów:

 • Duże przyciski - warto, aby telefon dla seniorów posiadał fizyczną klawiaturę, ponieważ zapewniają one większy komfort użytkowania niż ekran dotykowy – łatwiej jest m.in. pisać wiadomości tekstowe, przeglądać funkcje w telefonie lub wybierać numery. Dobrze, jeśli są one też odpowiednio duże, aby wygodniej można było wybrać właściwy i odczytać z niego pożądaną cyfrę lub literę. Niemniej ważne jest także ich dobre podświetlenie.
 • Wyświetlacz - tarsi ludzie nie mają tak dobrego wzroku, niż kilkanaście lat wcześniej. Odpowiedzią na te problemy będzie odpowiednio czytelny i zapewniający doskonałą widoczność znajdujących się na nim elementów wyświetlacz. To obowiązkowe punkty dotyczące wyświetlacza telefonu dla seniora. Równie istotny jest kontrast elementów na ekranie, dzięki czemu osoby nawet z dużą wadą wzroku będą sobie w stanie bez większych problemów odnaleźć poszukiwaną funkcjonalność. 
 • Wytrzymała bateria - bardzo ważny jest wytrzymały akumulator, który będzie w stanie wytrzymać bez ładowania nawet kilka dni. Starsi ludzie niekoniecznie bowiem mogą pamiętać o codziennym ładowaniu telefonu.
 • Solidność - telefon dla seniora, szczególnie dotykowy, powinien być wykonany z solidnych materiałów, a także odporny na wstrząsy i upadki. Nie może rozpaść się po pierwszym strąceniu go na podłogę. 
 • Minimalizm - uproszczony interfejs pozbawiony zbędnych funkcjonalności to coś, co z pewnością docenią seniorzy w codziennym korzystaniu z telefonu. Nie będą czuli się przytłoczeni nadmiarem opcji, dzięki czemu będą się mniej stresować jego użytkowaniem. Możliwość wygodnego dzwonienia i wysyłania wiadomości to właściwie wszystko, co telefon dla seniora powinien posiadać. 

Najlepszy telefon dla seniora: ranking

Jaki będzie najlepszy telefon dla seniora? Zobacz polecane przez nas modele dobrych i prostych telefonów dla starszych.

myPhone Halo 2

Telefon charakteryzujący się przede wszystkim wytrzymałą baterią 900 mAh potrafiącą wytrzymać nawet osiem dni bez ładowania. Model posiada kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,2 cala, na którym wyraźnie widać czcionkę. Duże przyciski ułatwiają pracę, a blokada klawiatury zapobiega przypadkowemu włączeniu niepożądanej w danym momencie funkcji. Ładowanie telefonu odbywa się przez dołączoną do zestawu stację dokującą, dzięki czemu aparat zachowuje się niczym telefon stacjonarny na kartę SIM dla seniora. Inne ciekawe funkcjonalności to m.in. przycisk SOS, kamera, latarka, Bluetooth.

Samsung Galaxy Xcover 3 B550

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy istnieje telefon niezniszczalny? Pewnie nie, ale najbliżej do tego miana Samsungowi Galaxy Xcover. To urządzenie zostało stworzone z myślą o ciężkich upadkach, a także wszystkich niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Senior korzystający z tego modelu nie będzie musiał się martwić o to, że przypadkiem uszkodzi swój telefon. Wodoodporność do jednego metra jest dodatkową zaletą. Klawisze są tutaj wystarczająco duże, by móc wygodnie pisać wiadomości. Co ciekawe, na pokładzie Samsunga znalazł się moduł GPS, bardzo ułatwiający nawigację po nieznanych miejscach.

Nokia 3310 Dual Sim

Legendarna Nokia 3310 powróciła w nowym wydaniu. Klasyczna obudowa z zaokrąglonymi bokami bardzo dobrze leży w dłoni. Kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala pozwoli na szybkie przeczytanie wszystkich wiadomości.

Klawisze nie są największe, ale dla większości seniorów powinny być wystarczające do komfortowej obsługi. Telefon ma dodatkowo gniazdo słuchawkowe, a także aparat 2 Mpix. To dobry wybór, jeżeli zastanawiasz się, jaki telefon dla seniora kupić.

MyPhone Halo Easy

Telefon od początku do końca zaprojektowany jest z myślą o seniorach. Monochromatyczny wyświetlacz o przekątnej 1,7 cala sprawdzi się do podstawowej nawigacji po głównym menu. Plusem tego modelu są bardzo duże i czytelne klawisze ułatwiające nawiązanie połączenia.

Bateria o pojemności 1000 mAh powinna wystarczyć nawet na 10 dni spokojnej pracy. To dobry telefon dla seniora w rozsądnej cenie.

MaxCom MM330 Classic

Telefon znanej firmy MaxCom na tle innych wyróżnia się dużym – 3,2 cala – wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie ma dostępne funkcje sieciowe, dlatego senior bez problemu sprawdzi Facebooka czy skorzysta z przeglądarki internetowej.

Mimo zaawansowanych funkcji producent nie zrezygnował z prostego interfejsu i fizycznych klawiszy. Wielu użytkowników na pewno doceni duże możliwości tego telefonu idealnego dla starszych ludzi.

Caterpillar Cat B25

Dobry telefon, który nawet po upadku nie ulegnie uszkodzeniu. To zasługa pancernej obudowy odpornej na kurz i wodę. Cat B25 może pracować z dwoma kartami SIM. Czas wolny umili wbudowane radio FM, a w razie potrzeby można skorzystać z 2-megapikselowego aparatu. Ten telefon zbiera bardzo dobre opinie na Ceneo.pl.

Nokia 5310 Dual Sim

Prostota obsługi, wygodne trzymanie telefonu w dłoni i wyraźny wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala to cechy rozpoznawcze tego telefonu. Doskonałe rozwiązanie dla seniora, który chce mieć pod ręką ulubioną muzykę, ponieważ aparat został wyposażony w odtwarzacz MP3 oraz radio, a także osobne przyciski do ich obsługi. Ponadto posiada możliwość włożenia do niego dwóch kart SIM.

Panasonic KX-Tu150EXB

Kolejny klasyczny model w naszym zestawieniu najlepszych telefonów dla seniora, który doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Duże przyciski są podświetlane, dlatego nawet w ciemności można z łatwością obsłużyć urządzenie.

Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie priorytetowe. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby błyskawicznie wybrać ulubiony numer. Ponadto Panasonic jest zgodny z aparatami słuchowymi, dlatego dźwięk będzie zawsze perfekcyjny.

myPhone HAMMER 3

Wyjątkowo odporny na wszelkie uszkodzenia i wstrząsy model telefonu. Jest wodoodporny i pyłoszczelny. Posiada wyraźny ekran o rozdzielczości 2,4 cala. Posiada gumowe ranty. Bateria o pojemności 2000 mAh umożliwia pracę sprzętu bez ładowania nawet przez 10 dni. Doskonały wybór dla wyjątkowo aktywnych seniorów.

MaxCom MM715BB SOS Czarny

Telefon, który zapewnia wyjątkowe poczucie bezpieczeństwa dzięki specjalnemu przyciskowi SOS, który w razie potrzeby uruchamia alarm i wysyła wiadomość oraz dzwoni do ustalonego wcześniej kontaktu. To, co przede wszystkim wyróżnia ten model na tle konkurencji, to bransoletka SOS dołączona do wyposażenia. Jest ona również wyposażona w przycisk SOS, który umożliwia wezwanie pomocy bez potrzeby odszukania telefonu. Inne ciekawe funkcje to wyraźny wyświetlacz, duże przyciski, kamera i podpowiedzi głosowe kontaktów.

myPhone Halo Easy

To telefon dla seniorów, który charakteryzuje się przede wszystkim dużymi i wygodnymi przyciskami, a także wyraźnym wyświetlaczem. Podobnie jak inne modele dla osób starszych, posiada wytrzymałą baterię o pojemności 1000 mAh. Wzbogacony jest m.in. o takie dodatkowe funkcje jak przycisk SOS, tryb głośnomówiący i odtwarzacz MP3.

Autorka: Agnieszka Ragus