Data modyfikacji:

Zegarek sportowy Amazfit GTR 4. Jak wypada w testach?

Na rynku urządzeń elektronicznych jest obecnie dostępnych wiele różnych modeli smartwatchy i ten fakt wcale nie ułatwia dokonania słusznego wyboru. Jednym z proponowanych i najnowszych urządzeń jest propozycja Amazfit GTR4. Test i dokładny opis specyfikacji tego produktu, a także porównanie go do podobnych produktów z tej półki cenowej może pomóc w dokonaniu słusznego wyboru. Co oferuje nabywcom Amazfit GTR 4? Recenzja i opis najważniejszych funkcji oraz parametrów poniżej.
amazfit gtr4

Z czego wykonany jest Amazfit GTR 4? Test obudowy i funkcji dotykowych

Smartwatch Amazfit GTR 4 dostępny jest w wersji z ekranem 1,43” w wersji AMOLED i rozdzielczości 466 × 465 pikseli. Model występuje w wersjach z różnymi paskami, które wykonane są z silikonu. Na obudowę każdego z nich składa się koperta wykonana z aluminium oraz szkło hartowane.
Zegarek wykazuje wodoszczelność na poziomie 5 ATM (zanurzenie do głębokości 50 metrów). Model ten wyróżnia perfekcyjny i dopracowany, nowoczesny design. Pod tym względem Amazfit GTR 4 może śmiało konkurować z innymi smartwatchami z tej samej półki cenowej, takimi jak Apple Watch czy Galaxy Watch. Wszystkie elementy obudowy dopasowane są idealnie, a noszenie smartwatcha jest niezwykle wygodne.
Amazfit GTR 4 wyposażony jest w AoD. Wyświetlacz skonstruowany jest w sposób, który zapewnia komfortowe użytkowanie w każdych warunkach oświetleniowych. Co jeszcze szczególnie wyróżnia Amazfit GTR 4? Test przeprowadzony przez niejedno źródło jednoznacznie podkreśla, że na uwagę zasługuje niezawodny dotyk, który doskonale działa w każdych warunkach, także podczas treningu, w przypadku zabrudzenia, wilgoci, przy zaparowaniu itd.
Amazfit GTR 4 poza ekranem wyposażony jest też w dwa przyciski służące do nawigowania funkcjami sprzętu. Dolny uruchamia funkcje treningowe, a górny odsyła do głównego menu i jest pokrętłem nawigującym po menu. Oba przyciski działają w sposób niezawodny, a sterowanie nimi jest wygodne w każdych warunkach.

Amazfit GTR 4 – funkcje sportowe i pomiary

Smartwatch Amazfit GTR 4 wyposażony jest w ponad 150 trybów sportowych, m.in. chodzenie, jazdę na rowerze, bieganie, stepper, wspinaczkę, wędkarstwo, aerobik, tenis stołowy, sztuki walki, hokej, pływanie, jogę i wiele innych. Urządzenie samo rozpoznaje ćwiczenia treningu siłowego i 8 dyscyplin sportowych. Smartwatch uruchamia się samoistnie po wykryciu pracy określonej grupy mięśni i przedstawia ich pracę na schemacie. Rejestruje czas pracy danej części ciała, długość przerw i ogólny przebieg treningu, aby móc ustalić najefektywniejszy plan treningowy.
Amazfit GTR 4 wyposażony jest też w algorytm PeakBeats. To dostęp do szczegółowej analizy i danych odnośnie do maksymalnego poboru tlenu, czasu regeneracji organizmu, obciążenia i efektów treningu, a także ogólnej kondycji i wytrzymałości organizmu. Smartwatch można dodatkowo zsynchronizować z takimi aplikacjami jak Adidas Running czy Strava.
Amazfit GTR 4 posiada nowoczesny czujnik biometryczny umożliwiający dokonywanie wyjątkowo dokładnych pomiarów m.in. w zakresie tętna, nasycenia krwi tlenem, poziomu stresu, jakości snu i odpoczynku w ciągu dnia, a także cotygodniowej oceny zdrowia PAI. Smartwatch ma też opcję śledzenia cyklu menstruacyjnego i wiele innych przydatnych aplikacji, takich jak odnajdywanie telefonu, budzik, sprawdzanie pogody i inne.

Jak długo wytrzymuje bateria w Amazfit GTR 4?

Na szczególną uwagę zasługuje bateria w smartwatchu Amazfit GTR 4. Test przeprowadzony niezależnie jednoznacznie ukazuje, że wynik jest jeszcze korzystniejszy, niż zakłada producent. Zgodnie z założeniem sprzęt ma wytrzymać 14 dni użytkowania. Tymczasem okazuje się, że spokojnie można używać smartwatcha przez 18, a nawet 19 dni. Warto w tym miejscu dodać, że pełne ładowanie tego modelu trwa zaledwie 45 minut. Bateria jest w tym przypadku jedną z największych zalet modelu.
amazfit gtr4 bateria

Łączność i GPS w Amazfit GTR 4 – recenzja

Dla osób, które cenią sobie bycie w stałym kontakcie i łączności, test Amazfit GTR 4 to dobra wiadomość. Urządzenie niezwykle dokładnie mierzy liczbę wykonanych kroków i ma bardzo precyzyjny GPS bardzo szybko łączący się z satelitą. Wszelkie informacje związane z pomiarami smartwatch podaje w sposób przejrzysty i precyzyjny. Jest to możliwe dzięki pierwszej na rynku antenie GPS o polaryzacji kołowej zastosowanej w tego typu urządzeniu. Ponadto Amazfit GTR 4 wykorzystuje 6 systemów pozycjonowania satelitarnego oraz import pliku trasy w czasie rzeczywistym.
Amazfit GTR 4 nie ma też żadnych problemów z kompatybilnością. Bez przeszkód łączy się z i Phone’em, ale też smartfonami z Androidem. Nie ma w tym zakresie żadnych niedogodności. Niestety sporym ograniczeniem w tym modelu jest brak możliwości odpowiadania na powiadomienia. Można jednak odebrać i odrzucić połączenie oraz rozmawiać przez smartwatch dzięki wbudowanemu głośnikowi. Możliwy jest też podgląd wiadomości tekstowych.
Smartwatch nie ma też funkcji płatności NFC, co dla wielu osób może być sporą przeszkodą w zakupie. Amazfit GTR 4 ma też ograniczone możliwości co do instalowania różnych aplikacji. Nie będzie to zatem idealna propozycja dla młodzieży.

Czy warto kupić smartwatch Amazfit GTR 4?

Amazfit GTR 4 to z pewnością smartwatch warty uwagi, który deklasuje inne modele pod względem wytrzymałej baterii oraz dokładności GPS. Jest to również ciekawa propozycja w kwestii designu oraz funkcji pomiarowych. Choć model ten cenowo oscyluje w granicach 1000 zł, jest to kwota, którą warto zapłacić za taki smartwatch, pomimo minusów w postaci braku funkcji płacenia NFC czy odpisywania na wiadomości tekstowe.
Źródła:
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!