Data modyfikacji:

Apple Watch 3 vs Apple Watch 5. Porównanie inteligentnych zegarków

Inteligentne zegarki amerykańskiego producenta zdobywają coraz szersze grono zadowolonych użytkowników. Tym razem porównujemy smartwatch Apple Watch 3 i Apple Watch 5. Który z nich będzie dla ciebie lepszym wyborem? Sprawdź!

apple watch

Wygląd i obudowa w zegarkach Apple

Na pierwszy rzut oka oba smartwatche wyglądają bardzo podobnie. Apple Watch 3 dysponuje ekranem OLED o przekątnej 1,65 cala i rozdzielczości 390 x 312 px. Stosunek powierzchni wyświetlacza do obudowy wynosi 55,4%. Apple Watch 5 został nieco przeprojektowany i ma panel o przekątnej 1,78 cala, którego powierzchnia do obudowy wynosi 60%. Piąta generacja zegarka ma także wyższą rozdzielczość 448 x 368 px. Dodatkowo ten model ma funkcje Always on display, umożliwiającą stałe wyświetlanie aktualnej tarczy. Poza tym oba urządzenia są odporne na zanurzenia do 50 metrów.

Procesor i bateria

Apple Watch 3 jest napędzany przez procesor Apple S3, który działa z 768 MB pamięcią RAM. Na pliki muzyczne przygotowano 16 GB pamięci wewnętrznej. Apple Watch 5 działa w oparciu o nowszą jednostkę Apple S5, która ma 1 GB pamięci RAM. Producent zwiększył pojemność zegarka dwukrotnie, do 32 GB. Oba smartwatche działają w oparciu o system operacyjny watchOS 7.1. Który z zegarków wypada lepiej? Apple Watch 5 działa płynniej, choć należy zaznaczyć, że trójka również spisuje się bez większych zarzutów.

Bateria w Apple Watch 3 ma pojemność 341 mAh, natomiast w Apple Watch 5 jest dostępny akumulator o pojemności 296 mAh. Mimo niewielkiej różnicy w zastosowanych bateriach, oba zegarki osiągają podobny czas pracy, który według producenta jest określany na około 18 godzin. Wyciągnięcie jednego pełnego dnia na jednym cyklu ładowania nie powinno stanowić większego problemu.

Dostępne funkcje

Apple Watch 5 ma funkcję Elektrokardiogramu, która pozwala na śledzenie pracy serca. Dodatkowo, przytrzymując boczny przycisk, możemy wywołać komunikat SOS. Zegarek automatycznie wybierze numer alarmowy i powiadomi odpowiednie służby. Apple Watch 5 ma ponadto funkcję wykrywania upadków. Jeżeli użytkownik nie rusza się przez określony czas, wówczas automatycznie wybierany jest numer alarmowy.

Apple Watch 3 czy Apple Watch 5? Który smartwatch wybrać?

Apple Watch 3 i Apple Watch 5 to dwa znakomite zegarki, które sprawdzą się w codziennym użytkowaniu. Na korzyść piątej generacji przemawia obecność EKG, a także funkcji alarmowych. Szybszy procesor i większa ilość dostępnej pamięci pozwoli na płynniejszą pracę. Podejmując ostateczną decyzję o kupnie smartwatcha, warto wziąć również pod uwagę, że Apple po pewnym czasie przestaje wspierać swoje urządzenia. Apple Watch 3 został zaprezentowany w 2017 roku, dlatego za rok lub dwa może stracić dostęp do nowych wersji systemu watchOS. W przypadku Apple Watch 5 nie musisz się o to martwić, ponieważ ten model pojawił się na rynku w 2019 roku.

Apple Watch 3 – specyfikacja:

 • Ekran: 1,65 cala 
 • Rozdzielczość: 390 x 312 px 
 • 3D Touch Procesor Apple S3 
 • Pamięć wewnętrzna: 16 GB 
 • Pamięć RAM: 768 MB 
 • Bateria: 341 mAh

Apple Watch 5 – specyfikacja

 • Ekran: 1,78 cala 
 • Rozdzielczość: 448 x 368 px 
 • 3D Touch Procesor Apple S5 
 • Pamięć wewnętrzna: 16 GB 
 • Pamięć RAM: 1 GB 
 • Bateria: 296 mAh
Autor: Bartłomiej Mazurek