Data publikacji:

Apple Watch 7 czy Huawei Watch 3? Pojedynek smartwatchy

Apple Watch 7 i Huawei Watch 3 to dwa topowe smartwatche dedykowane dla wymagających użytkowników, ceniących sobie elegancki wygląd i nowoczesne funkcje. Porównaliśmy oba modele i sprawdziliśmy, który z nich jest lepszym wyborem. Zobacz pojedynek Apple Watch 7 vs Huawei Watch 3.

apple watch 7

Apple Watch 7 vs Huawei Watch 3. Ekran i obudowa

Huawei Watch 3 jest dostępny z kopertą 46 mm i ekranem o przekątnej 1,44 cala. Wysoka rozdzielczość 466x466 px gwarantuje doskonałą jakość obrazu w każdych warunkach. Tył zegarka jest ceramiczny, natomiast ramka została wykonana ze stali.

Dla porównania Apple Watch w wersji 45 mm ma większy ekran o przekątnej 1,9 cala. Rozdzielczość 484x396 px również zapewnia świetną czytelność. Urządzenie jest wykonane z ceramiki oraz aluminium. Wersja stalowa jest również dostępna, ale w nieco wyższej cenie. Oba smartwatche są zabezpieczone przed wodą, dlatego użytkownik może zanurzyć się na maksymalnie 50 metrów.

Wydajność i bateria lepsze w Apple Watch 7 czy Huaweiu Watch 3?

Czas pracy na baterii jest dla wielu użytkowników kluczowy. Apple Watch 7 ma akumulator pozwalający na 18 godzin użytkowania. W praktyce oznacza to, że przez cały dzień nie będzie trzeba sięgać po ładowarkę. Pod tym względem Huawei Watch 3 wypada lepiej. Przy wykorzystaniu wszystkich funkcjonalności takich jak eSIM czy GPS czas pracy sięga maksymalnie trzech dni. W trybie oszczędnym zegarek jest w stanie działać nawet 21 dni.

Huawei Watch 3 działa w oparciu o autorski system operacyjny HarmonyOS 2.0, który charakteryzuje się bardzo płynnym i bezproblemowym działaniem. Wybór aplikacji, jak i tarcz zegarka jest naprawdę spory. Z drugiej strony w Apple Watch 7 mamy system watchOS 8.0, który działa doskonale i oferuje dostęp do sklepu, gdzie znajduje się ogromna ilość ciekawych aplikacji!

Jakie funkcje sportowe i zdrowotne w Apple Watch 7a jakie w Huawei Watch 3?

Huawei Watch 3 jest niezwykle zaawansowanym smartwatchem, który dostarcza ważnych informacji na temat stanu zdrowia użytkownika. Mamy tutaj do dyspozycji pomiar temperatury, całodniowy monitoring natlenienia krwi, udoskonaloną technologię monitorowania tętna, snu, a także wykrywanie upadków. Dodatkowo urządzenie ma ponad 100 trybów treningowych, w tym 19 profesjonalnych.

Apple Watch 7 mierzy poziom natlenienia krwi, tętno, a także potrafi wykonać badanie EKG. Zegarek Apple ma również możliwość bardzo dokładnego analizowania snu. Funkcje sportowe obejmują zdecydowaną większość popularnych dyscyplin. Dodatkowo producent przygotował gotowe zestawy ćwiczeń. Pod względem funkcji zdrowotnych, jak i sportowych oba zegarki prezentują wysoki poziom.

Apple Watch 7 czy Apple Watch 6. Który smartwatch lepiej wybrać?

Apple Watch 7 nie jest przełomem, a raczej ewolucją szóstego generacji. Smartwatche mają ze sobą wiele cech wspólnych. Czy w takim razie jest sens wydawać 1999 złotych tylko dla większego ekranu? Nowi użytkownicy, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z produktami Apple, są zadowoleni. Apple Watch 7 wygląda jeszcze bardziej elegancko, dlatego jest on również idealną propozycją dla osób, które zwracają uwagę na każdy detal! W naszym porównaniu zegarków ogłaszamy zdecydowany remis.

apple watch 7
huawei watch 3

Apple Watch 7 czy Huawei Watch 3. Który smartwatch wybrać?

Wybór odpowiedniego smartwatcha z pewnością nie jest łatwy. W naszym porównaniu trudno o wyłonienie zwycięzcy, ponieważ są to modele dedykowane dla różnych grup użytkowników. Posiadacze iPhone’ów będą w stanie wykorzystać wszystkie możliwości, jakie oferuje Apple Watch 7. Ten zegarek został stworzony właśnie z myślą o nich. Posiadacze telefonów z Androidem powinni skierować swoją uwagę na Huawei Watch 3, który nie odstaje od smartwatcha Apple ani na krok!

Apple Watch 7 specyfikacja

 • ekran: 1,9 cala
 • rozdzielczość: 484x396 px
 • koperta: 45 mm
 • wodoszczelność do 50 m
 • pamięć wewnętrzna: 32 GB
 • bateria do 18 godzin działania
 • system: watchOS 8.0

Huawei Watch 3 specyfikacja

 • ekran: 1,43 cala
 • rozdzielczość: 466x466 px
 • koperta: 46 mm
 • wodoszczelność do 50 m
 • pamięć wewnętrzna: 16 GB
 • bateria: do 3 dni działania
 • system: Harmony OS 2.0

Autor: Bartłomiej Mazurek