Data modyfikacji:

ASUS VivoBook S14 i S15! Lekkie laptopy ze znakomitym wyposażeniem!

Marka ASUS zaprezentowała dwa nowe laptopy z serii VivoBook, które w porównaniu do swoich poprzedników zostały przeprojektowane. Modele S14 i S15 oprócz lekkiej obudowy mają bardzo mocne podzespoły, a także kilka naprawdę ciekawych rozwiązań. Czym jeszcze zaskoczył producent? Sprawdź!

asus

ASUS VivoBook S14 i S15 wyglądają świetnie! 

Zmiany w serii VivoBook S są widoczne już na pierwszy rzut oka. Krawędzie obudowy są anodyzowane diamentowym szlifem, co wpływa na niższą masę, a także na łatwiejsze otwieranie klapy laptopa. Profil urządzenia wynosi jedynie 1,59 mm. Widać, że producent poświęcił dużo uwagi, aby dopracować najdrobniejsze szczegóły. Zmiany spowodowały, że model VivoBook S14 waży 1,4 kg, natomiast VivoBook S15 1,8 kg. Takie wyniki jasno wskazują, że mamy do czynienia z mobilnym sprzętem, który będzie można zabrać w podróż czy na uczelnię.

Ekran NanoEdge jest praktycznie pozbawiony ramek z czterech stron i ma 85% stosunek wyświetlacza do obudowy. Zarówno wersja 14-calowa, jak i 15,6-calowa laptopa oferuje rozdzielczość Full HD i kąty widzenia na poziomie 178 stopni.

Najnowsze laptopy będą dostępne w czterech bardzo ciekawych wersjach kolorystycznych (biel marzeń, czarny kolor Indie, zieleń gai i rezolutna czerwień). Producent postawił na nasycone barwy, które z pewnością będą zwracały uwagę. Każdy użytkownik na pewno znajdzie coś dla siebie! 

Solidnie wykonana klawiatura zawiera kolorowy klawisz Enter, który wyróżnia się na tle innych i stanowi bardzo ciekawy dodatek, który będzie również bardzo praktyczny podczas codziennego użytkowania.

Oba modele korzystają z zawiasu Ergolift, który już wcześniej pojawił się w laptopach z serii ZenBook. Najnowsze rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, aby pochylić klawiaturę urządzenia pod kątem 3 stopni. Dzięki temu pisanie na urządzeniu będzie zdecydowanie przyjemniejsze. Taki zabieg wpływa również na lepsze chłodzenie komputera i jakość dźwięku.

Obudowa, mimo że jest niezwykle smukła, to zawiera najpotrzebniejsze złącza. W urządzeniach zastosowano nowoczesne złącze USB typu C, USB typu A, dwa standardowe porty USB 2.0, wejście HDMI, gniazdu audio typu combo, a także czytnik kart SD. W ten sposób nie ma konieczności stosowania żadnych przejściówek!

Użytkownicy na pewno docenią znakomity system dźwiękowy ASUS SonicMaster, zawierający inteligentny wzmacniacz i dźwięk wielokanałowy. System stereo zapewnia świetne wrażenia podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów.

ASUS VivoBook S14 specyfikacja: 

 • ekran: 14 cali 
 • rozdzielczość: 1920x1080 px
 • procesor: Intel® Core™ i5-10210U/Intel® Core™ i7-10510U/
 • pamięć RAM: 8 GB/16 GB 
 • dysk: Intel Optane H10 16GB + 256 GB SSD/ 32 GB + 512 GB SSD
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce MX250 
 • bateria: 50 Wh 
 • system operacyjny: Windows 10 
 • złącza: 1 x USB 3.1 Gen1 Type A, 1 x USB 3.1 Gen1 Type-C™, 2 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x gniazdo audio typu combo, 1 x czytnik kart SD
 • kolory: Biel marzeń / Czarny kolor Indie / Zieleń gai / Rezolutna czerwień
 • waga: 1,4 kg 

ASUS VivoBook S15 specyfikacja: 

 • ekran: 15,6 cali 
 • rozdzielczość: 1920x1080 px
 • procesor: Intel® Core™ i5-10210U/Intel® Core™ i7-10510U/
 • pamięć RAM: 8 GB/16 GB 
 • dysk: Intel Optane H10 16GB + 256 GB SSD/ 32 GB + 512 GB SSD
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce MX250 
 • bateria: 50 Wh 
 • system operacyjny: Windows 10 
 • złącza: 1 x USB 3.1 Gen1 Type A, 1 x USB 3.1 Gen1 Type-C™, 2 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x gniazdo audio typu combo, 1 x czytnik kart SD
 • kolory: Biel marzeń / Czarny kolor Indie / Zieleń gai / Rezolutna czerwień
 • waga: 1,8 kg 
asus

Pod obudową nowych laptopów nie zabrakło kilku nowości! 

Sercem nowych laptopów jest procesor Intel Core 10. generacji. Użytkownicy mają do wyboru sprawdzoną jednostkę Intel Core i5 lub nieco mocniejszą Intel Core i7. Na pokładzie urządzeń znajduje się 8 GB lub 16 GB pamięci RAM

Asus Vivobook S14 i S15 mają zintegrowany układ graficzny lub opcjonalnie kartę graficzną NVIDIA GeForce MX250.

ASUS VivoBook S14 i S15 dysponują bateriami o pojemności 50 Wh. W ten sposób osiągnięcie kilku godzin na jednym cyklu ładowania nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Dodatkowo producent wprowadził opcję szybkiego ładowania, która pozwala na osiągnięcie 60% energii w niespełna 50 minut!

Nowe VivoBooki mają klawiaturę z większymi nasadkami, co przekłada się na duży komfort pisania. Ponadto użytkownik może zdecydować się na wersję ze zintegrowaną klawiaturą numeryczną i podświetleniem LED. Takie udogodnienie umożliwi jeszcze szybsze i łatwiejsze wprowadzanie danych.

ASUS Vivobook S14 i S15 jeszcze lepiej współpracują ze smartfonami 

Nowością w zaprezentowanych laptopach jest jeszcze lepsza integracja z urządzeniami mobilnymi. To zasługa preinstalowanej, najnowszej wersji aplikacji MyASUS. Za jej pomocą prześlesz pliki bezprzewodowo. Producent umożliwia również dzielenie się linkami do stron WWW. Wystarczy skopiować dany adres na komputerze, a chwilę później będzie on dostępny na przeglądarce telefonu.

To jednak nie koniec możliwości MyASUS. Użytkownicy skorzystają z opcji mirroringu czy rozszerzenia ekranu. W codziennym użytkowaniu takie rozwiązania na pewno okażą się bardzo przydatne.

ASUS Vivobook S14 i S15: ceny i dostępność 

Ceny urządzeń rozpoczynają się od 3299 złotych za podstawową wersję z 14-calowym ekranem. Ceny większego modelu - z 15,6-calowym wyświetlaczem - zaczynają się od 3599 złotych.

Zdjęcia: Materiały prasowe ASUS 
Autor: Bartłomiej Mazurek