Data publikacji:

Jaki Bluetooth do PC?

Moduł Bluetooth do komputera jest niezwykle przydatny, ponieważ umożliwia podłączanie wielu zewnętrznych urządzeń. Podpowiadamy, jaki Bluetooth do PC będzie najlepszym wyborem

bluetooth do pc

Jaki Bluetooth do komputera lub laptopa?

Wyróżniamy 5 standardów Bluetooth.

  • Bluetooth 2.1 + EDR – oferuje przesyłanie danych z maksymalną prędkością około 2,1-3 Mb/s.
  • Bluetooth 3.0 – została w nim zwiększona prędkość transmisji do 24 Mb/s.
  • Bluetooth 3.1 – pozwala na osiąganie prędkości do około 40 Mb/s.
  • Bluetooth 4.0 – zużywa mniej energii i pozwala na szybkie połączenie z wieloma urządzeniami.
  • Bluetooth 4.1 – standard, który dodatkowo wprowadza połączenia z urządzeniami w jednej sieci. Znakomicie sprawdza się przy połączeniach ze sprzętami inteligentnego domu.

Ile kosztuje adapter Bluetooth?

Ceny adapterów Bluetooth nie są wygórowane. Za urządzenie z wysoką klasą zasięgu i nowym standardem połączenia zapłacisz około 40-50 złotych. W większości modeli nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, choć niektórzy producenci oferują dodatkowe aplikacje ułatwiające połączenie z urządzeniami.

Polecane adaptery Bluetooth do komputerów PC

Nie wiesz, jaki Bluetooth wybrać do komputera? Mamy dla ciebie kilka sprawdzonych propozycji.

LogiLink adapter Bluetooth

Jeden z lepszych adapterów Bluetooth do PC ma klasę 1, co przekłada się na zasięg nawet 100 metrów. Standard Bluetooth 4.0 współpracuje z większością nowych urządzeń i akcesoriów. Niewielki adapter wpinany jest za pośrednictwem złącza USB typu A.

Gembird Nano USB 

Ten adapter na tle innych wyróżnia się przede wszystkim minimalistyczną konstrukcją. To powoduje, że po jego wpięciu z obudowy nic nie będzie wystawać. Klasa druga przekłada się na zasięg działania do 50 metrów. Dodatkowo urządzenie wspiera Bluetooth 4.0. Za jego pomocą bez problemu podłączysz klawiaturę, myszkę, telefon lub tablet.

Creative Adapter USB BT-W2 

Ten adapter Bluetooth jest dedykowany do łączenia się z komputerami PC, Mac, a także konsolami PlayStation 4. Urządzenie obsługuje kodek aptX Low Latency, który pozwala na przesyłanie dźwięku bardzo wysokiej jakości i jednocześnie przy niskim opóźnieniu. Zasięg działania wynosi do 10 metrów. Instalacja urządzenia jest szybka i praktycznie nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.

Autor: Bartłomiej Mazurek