Data publikacji:

Czy AirPods działają z Androidem?

Choć słuchawki AirPods od Apple pojawiły się na rynku już kilka lat temu, to wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością i to nie tylko wśród posiadaczy iPhone'ów czy iPadów. Posiadacze telefonów oraz tabletów z systemem Android zastanawiają się często, czy AirPods działają z Androidem. Jeśli tak, to w jakim zakresie oraz jak podłączyć AirPods do Androida? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. 

Czy AirPods można podłączyć do Androida? 

Odpowiadając krótko: tak, można używać AirPods na Android, czyli w telefonach i tabletach z tym systemem operacyjnym. Nie ma jednak pełnej kompatybilności i nie wszystkie funkcje słuchawek są dostępne, tak jak ma to miejsce w przypadku sparowania ich z produktami od Apple. AirPods są bowiem jednymi z najpopularniejszych i najnowocześniejszych słuchawek na rynku głównie ze względu na kilka inteligentnych funkcji, z których korzystać można jedynie na produktach od tego samego producenta.
Przykładem może być automatyczne pauzowanie słuchanej piosenki czy podcastu w momencie wyjęcia słuchawek z uszu. Podczas korzystania z Androida możliwe jest korzystanie z funkcji stuknięcia w słuchawkę w celu zapauzowania lub wznowienia utworu, ale nie można jej zmienić na inną (w systemie iOS można dowolnie konfigurować skróty, dostosowując je do własnych preferencji). Użytkownicy iPhone'ów mogą sprawdzać na wyświetlaczu urządzenia stan baterii słuchawek, a posiadacze Androidów są skazani na szacowanie czasu działalności baterii  „na wyczucie”. 
Różnice te sprawiają, że szukający odpowiedzi na pytanie, czy AirPods łączą się z Androidem na pewno nie są w pełni usatysfakcjonowani, jednak na pocieszenie warto dodać, że te podstawowe funkcje słuchawek działają – można słuchać muzyki czy rozmawiać przez telefon bez zakłóceń. 

Czy AirPods Pro działają z Androidem? 

W przypadku modeli AirPods Pro sytuacja wygląda tak samo, jak z klasycznymi AirPods. Można sparować je z Androidem i korzystać z podstawowych funkcji słuchawek, jednak nie wszystkie cechy i udogodnienia będą możliwe poza produktami z rodziny Apple. 

Jak połączyć AirPods z Androidem? 

Jeśli zastanawiasz się, jak sparować AirPods z Androidem i obawiasz się, że jest to skomplikowany proces, to możesz odetchnąć z ulgą, bo wystarczy zastosować zwykłe połączenie przez Bluetooth. Proces jest co prawda bardziej mechaniczny niż w przypadku łączenia się z iPhonem, ale równie szybki.
Wystarczy włączyć funkcję Bluetooth na swoim urządzeniu, a na pudełku od słuchawek wciskać przez chwilę przycisk znajdujący się w jego tylnej części (w tym czasie wieczko opakowania powinno być otwarte). Po zdjęciu palca z przycisku zacznie migać biała lampka, a słuchawki staną się widoczne na smartfonie jako dostępne urządzenie, z którym można się połączyć. Już po pierwszym ładowaniu nie ma konieczności wciskania przycisku z tyłu obudowy etui na słuchawki, aby się połączyć z telefonem, a wystarczy jedynie otworzyć wieczko.
Wiele osób, które ciekawi, czy AirPods można podłączyć do Androida, zastanawia się też, czy słuchawki te parują się z laptopami z systemem Windows. Odpowiedź również jest twierdząca, ponieważ AirPods łączą się z komputerem przez Bluetooth, jak każde inne urządzenie tego typu. 

Podsumowanie – czy słuchawki AirPods działają z Androidem

Dobra wiadomość dla użytkowników Androida jest taka, że mogą oni łączyć swoje urządzenie z słuchawkami AirPods od Apple i słuchać przez nie muzyki, podcastów czy prowadzić rozmowy telefoniczne. Nie jest jednak możliwe korzystanie z wszystkich funkcji inteligentnych słuchawek, ponieważ zostały one zarezerwowane dla posiadaczy iPhone'ów i iPadów od Apple. 
Zdjęcie: Viktoriyamart / Envato Elements
Rita Turbiarz
Rita Turbiarz

Chętnie piszę o tematach związanych ze zdrowiem, aktywnością fizyczną, dbaniem o dom i ogród oraz o ciekawych książkach, filmach i grach (dla dużych i małych), chociaż spod mojego pióra wychodzi o wiele więcej. Gdy już oderwę się od klawiatury, to ćwiczę jogę, staram się coraz lepiej poznawać roślinną kuchnię i marzę o własnym psiaku – może kiedyś!