Data modyfikacji:

DJI Mavic Air 2S vs DJI Mavic Mini 2

DJI Mavic Air 2S i DJI Mavic Mini 2 to dwa niezwykle popularne drony wyróżniające się kompaktowymi rozmiarami, a także świetną jakością obrazu. Który z tych modeli jest lepszym wyborem? Podpowiadamy!

dron

Wymiary i waga. DJI Mavic Air 2S vs DJI Mavic Mini 2

DJI Air 2S ma wymiary po rozłożeniu 183 x 253 x 77 mm i waży 595 gramów, natomiast DJI Mavic Mini 2 ma wymiary 138 x 81x 58 mm i waży poniżej 250 gramów. To oznacza, że posiadacz Mavica Mini 2 nie będzie musiał wykonywać specjalnego szkolenia. Wystarczy zarejestrować się w systemie ULC. Posiadacz DJI Mavic Air 2S będzie musiał przejść szkolenie online i zaliczyć test. Uzyskana kwalifikacja jest ważna przez 5 lat.

DJi Mavic Mini 2 to sprzęt niezwykle kompaktowy, który zmieścimy do przegrody plecaka, czy torby. DJI Mavic Air 2S nie należy do bardzo dużych dronów i z pewnością znalezienie mu odrobiny miejsca nie będzie sprawiało problemów.

Nagrywanie filmów i zdjęcia

DJI Air 2S ma 1-calowy przetwornik CMOS, który dysponuje rozdzielczością 20 Mpix. To przekłada się na nagrywanie filmów w rozdzielczości 5,4k przy 30 kl./s. Oczywiście istnieje możliwość nagrywania w 4K 60 kl./s oraz Full HD i 120 kl./s. Obiektyw w Air 2S ma ogniskową 22 mm. DJI Mavic Mini 2 ma dużo mniejszy przetwornik CMOS o wielkości 1/2,3 cala i rozdzielczości 12 Mpix. Ten model pozwala na nagrywanie maksymalnie w rozdzielczości 4K i 30 kl./s. Obiektyw w tym modelu ma ogniskową 24 mm, dlatego kadr jest odrobinę ciaśniejszy niż w Air 2S. Różnica pomiędzy dronami jest widoczna również w profilach kolorystycznych. DJI Air 2S ma 10-bitowy profil kolorów D-Log, natomiast Mavic Mini 2 ma standardowy profil kolorystyczny.

Na papierze jakość obrazu w DJI Mavic Mini 2 powinna być dużo gorsza od Air 2S. Oczywiście, mniejsza matryca nie oferuje aż tak dużej szczegółowości, jednak jakość filmów i zdjęć jest imponująca biorąc pod uwagę rozmiary urządzenia. DJI Air 2S jest propozycją dla profesjonalistów, którzy chcą wyciągnąć z nagranego materiału jak najwięcej. DJI Mavic Mini 2 w rękach ambitnych amatorów sprawdzi się doskonale. W końcu DJI Mavic Mini 2 ma światło f/2.8 oraz 3-osiową stabilizację obrazu. Dokładnie takimi samymi parametrami dysponuje DJI Air 2S.

DJI Mavic Air 2S czy DJI Mavic Mini 2? Zasięg i czas pracy na baterii

Ta część testu może zaskoczyć wiele osób, ale DJI Mavic Mini i DJI Air 2S są w stanie latać przez 31 minut na jednej baterii. Zasięg Mavica Mini 2, dzięki technologi Occusync 2.0 wynosi aż 10 km. DJI Air 2S radzi sobie odrobinę lepiej i potrafi odlecieć na odległość 12 km. DJI Mavic Mini 2 wzbija się na wysokość 4000 m, natomiast Air 2S na wysokość 5000 m. DJI Air 2S w bezpośrednim pojedynku radzi sobie niewiele lepiej, jednak te różnice nie są na tyle duże, aby mówić o wyraźnej przewadze.

Unikanie przeszkód i bezpieczeństwo

W tej części naszego porównania dronów zdecydowanie wygrywa DJI Mavic Air 2S, który ma wbudowane czujniki ostrzegające przed kolizją w czterech kierunkach. Umieszczono je w przedniej części, dolnej oraz z przodu i z tyłu. Zaawansowane systemy omijania przeszkód, a także wspomagania lotu APAS 4.0 pozwalają na latanie w trudniejszym terenie, gdzie znajdują się budynki, czy drzewa.

DJI Mavic Mini 2 ma jeden czujnik umieszczony w dolnej części. Na jego pokładzie nie znajdziemy zaawansowanych systemów omijania przeszkód, dlatego niedoświadczony użytkownik może mieć problemy podczas lotu.

Cena

Różnica w cenie pomiędzy porównywanymi dronami jest ogromna. Mavic Mini 2 kosztuje aktualnie 2119 złotych, natomiast DJI Mavic Air 2S został wyceniony na kwotę 4699 złotych. Tym samym Mavic Mini 2 jest dwa razy tańszy od swojego konkurenta!

DJI Mavic Air 2S czy DJI Mavic Mini 2. Który dron wybrać?

Już na wstępie należy zaznaczyć, że DJI Mavic Mini 2 i DJI Mavic Air 2S to dwa doskonałe drony, które oferują ogromne możliwości i doskonały stosunek jakości do ceny. DJI Mavic Mini 2 to model przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z lataniem. W przystępnej cenie dostajemy imponującą jakość obrazu. To także dobry dron na wakacje. Jego wymiary można powiedzieć, że są miniaturowe, dlatego schowanie w bagażu podręcznym nie sprawi problemów.

DJI Air 2S to maszyna, która pozwala na jeszcze więcej. Przede wszystkim 1-calowy przetwornik jest w stanie zarejestrować więcej informacji, co dla osób obrabiających w takich programach jak Adobe Lightroom czy Adobe Premiere Pro ma ogromne znaczenie. Stworzenie własnego niepowtarzalnego klimatu i wyciągnięcie szczegółów jest dużo łatwiejsze.

Mimo że DJI Air 2S jest wyraźnie lepszy, to DJI Mavic Mini 2 w tym porównaniu dronów nie występuje na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie! W tej cenie ma do zaoferowania naprawdę wiele i nie mamy wątpliwości, że niejeden użytkownik będzie bardzo zadowolony!

DJI Mavic Air 2S specyfikacja:

 • wymiary po złożeniu: 180x97x77 mm
 • waga: 595 g
 • żywotność baterii do 31 minut
 • maksymalna prędkość do 68,4 km/h
 • unikanie przeszkód: góra, dół, przód, tył
 • wbudowana pamięć 8 GB
 • sensor: 1” CMOS
 • rozdzielczość: 20 Mpix
 • nagrywanie: 5,4K, 4K, 2,7K, Full HD
 • system komunikacji: Ocusync 3.0

DJI Mavic Mini 2 specyfikacja:

 • wymiary po złożeniu: 138x81x58 mm
 • waga: 249 g
 • żywotność baterii do 31 minut
 • maksymalna prędkość do 57,6 km/h
 • unikanie przeszkód: dół
 • wbudowana pamięć: brak
 • sensor: 1/2.3 CMOS
 • rozdzielczość: 12 Mpix
 • nagrywanie: 4K, 2,7K, Full HD
 • system komunikacji: Ocusync 2.0

Autor: Bartłomiej Mazurek