Data publikacji:

Jaki dron z kamerą HD kupić?

Dron z kamerą HD to idealny wybór dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z filmowaniem, jak i wykonywaniem zdjęć z powietrza. Na jaki model warto zwrócić uwagę? Odpowiadamy w artykule!

dron z kamerą hd

Kiedy warto kupić drona z kamerą HD?

Zastanawiasz się, jaki dron kupić? Kamery HD w dronach oferują rozdzielczość 1280 × 720 px. Niższa jakość niż w przypadku kamer Full HD nie oznacza, że nie wykonasz dobrego zdjęcia czy nie nakręcisz ładnego filmu. Przy odpowiedniej ilości światła będziesz mógł wykonać przepiękne ujęcia.

Podstawowe wersje tanich dronów z kamerą są dedykowane dla osób, które chcą nauczyć się latać i jednocześnie zbierać rozmaite materiały. Do zastosowań czysto rekreacyjnych będzie to doskonały wybór.

Drony z kamerą HD są chętnie wybierane również ze względu na bardzo atrakcyjną cenę. Zwykle można je dostać w sklepach już za około 300-400 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne parametry.

Jaki dobry dron z kamerą kupić? Przede wszystkim spójrz, jak długo dany model będzie mógł latać. Pojemność akumulatora jest niezwykle ważna. Maksymalny czas lotu waha się od 9 minut nawet do 20 minut. Drony z lepszym akumulatorem zwykle kosztują około 1000 złotych.

Istotne są również funkcje dodatkowe, które ułatwią latanie. Opcja automatycznego lądowania czy omijania przeszkód bardzo dobrze sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Tanie drony z kamerą HD ze względu na swoją niższą cenę nie mają często tak wielu funkcji jak zaawansowane modele za kilka tysięcy złotych. Na początku przygody z lataniem to jednak nie powinno stanowić żadnej przeszkody.

Polecane drony z kamerą HD

Aby ułatwić ci szukanie idealnego modelu, przygotowaliśmy krótki ranking dronów z kamerą HD.

DJI Ryze Tello 

Lider na rynku dronów ma do zaproponowania budżetowy model z kamerą HD. Wbudowana bateria umożliwia 13 minut lotu, co przy tak niskiej cenie jest znakomitym wynikiem. Kamera 5-megapikselowa nie tylko robi zdjęcia, ale również wykonuje filmy.

Dron waży tylko 80 gramów, dlatego bez problemu można go zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Jaki dron z kamerą na początek? Warto sprawdzić ten model.

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość filmów: 1280 × 720 px 
 • obiektyw: 5 Mpix
 • bateria: do 13 min lotu 
 • dodatkowe funkcje: oświetlenie LED, kilka trybów lotu, informacja o rozładowanej baterii 

Overmax X-Bee 2.5

Tani dron z kamerą HD będzie odpowiedni dla dzieci, a także mniej wymagających użytkowników. Kamera o rozdzielczości 2 Mpix poradzi sobie z robieniem zdjęć i kręceniem filmów w dobrych warunkach oświetleniowych.

System autokalibracji ułatwia latanie, natomiast dołączony do zestawu kontroler pozwala na komfortowe sterowanie urządzeniem. W zestawie znajdują się zapasowe śmigła, dwie baterię, karta SD, czytnik, a także osłony śmigieł. To bogaty zestaw w przystępnej cenie.

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość filmów: 1280 × 720 px 
 • obiektyw: 2 Mpix
 • bateria: do 20 minut
 • dodatkowe funkcje: podążanie za celem, akrobacja 360, Head Less Mode

Syma X8 Pro 

Syma X8 Pro to dron z kamerą HD do 1000 zł z nowoczesnym systemem orientacji, co sprawia, że sterowanie jest bardziej precyzyjne. Funkcja powrotu do domu to rozwiązanie, które skutecznie chroni przed uszkodzeniem. Wbudowany GPS ma system pozycjonowania, dlatego urządzenie zawsze pozostanie w twoim otoczeniu.

Bateria o pojemności 2000 mAh ma wystarczyć na około 9 minut lotu. Kamera HD jest chwalona przez wielu użytkowników. Zdecydowanie warto sięgnąć po ten model, jeśli twój budżet nie przekracza około 400 złotych.

Dane techniczne:

 • rozdzielczość filmów: 1280 × 720 px 
 • obiektyw: 1 Mpix
 • bateria: 2000 mAh 
 • dodatkowe funkcje: 6-osiowy stabilizator, sterowanie kątem nachylenia kamery, GPS, podgląd w czasie rzeczywistym 

Parrot AR 2.0 Jungle Edition 

Solidnie wykonany dron firmy Parrot jest w stanie nagrywać filmy w rozdzielczości HD przy 30 kl./s. Strumieniowanie obrazu na żywo charakteryzuje się wysoką jakością i minimalnymi opóźnieniami. Użytkownik po ściągnięciu dedykowanej aplikacji może natychmiast rozpocząć korzystanie z urządzenia.

Ciekawą opcją jest tryb reżyserski, który pozwala na programowanie ruchów drona. W ten sposób wszystkie ujęcia będą wyglądać profesjonalnie.

Dane techniczne: 

 • rozdzielczość filmów: 1280 × 720 px 
 • obiektyw: szerokokątny 92 stopnie 
 • bateria: 1000 mAh 
 • dodatkowe funkcje: aplikacja na iOS/Android, procesor ARM Cortex A8, czujniki ultradźwiękowe. kamera QVGA do mierzenia prędkośco przy powierzchni  

Autor: Bartłomiej Mazurek