Data publikacji:

Dyski zewnętrzne – ranking najlepszych modeli

Jak bezpiecznie przechowywać najważniejsze pliki? Odpowiedź jest prosta: dyski zewnętrzne – ranking polecanych modeli pomoże ci w wyborze urządzenia. Zobacz, jaki dysk zewnętrzny kupić.

Najlepsze dyski zewnętrzne – ranking

Jaki dysk zewnętrzny będzie najlepszy? Zobacz przygotowany przez Ceneo.pl ranking najlepszych dysków zewnętrznych.

 1. WD Elements Portable
 2. Seagate Backup Plus Hub
 3. Samsung SSDEX USB 3.1 Portable T5
 4. SanDisk Extreme Portable SSD
 5. LACIE Porsche Design Mobile Drive
 6. ADATA HDD Durable Lite

Czy warto kupić dysk zewnętrzny? Jaki dysk zewnętrzny wybrać?

Rozwinięte aparaty fotograficzne w telefonach, a także wszechobecna technologia 4K dostarczają niesamowitą jakość obrazu. Zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości zajmują znacznie więcej miejsca, co powoduje, że zapełnienie dysku na komputerze nie stanowi większego problemu.

Laptop do pracy biurowej, dla gracza, a także przeciętnego użytkownika zwykle zawiera standardowy dysk HDD o pojemności od 500 GB do 1 TB. W nowszych urządzeniach pojawiają się szybsze dyski SSD, jednak ich wysoka cena sprawia, że dostępna przestrzeń waha się od 128 GB do 512 GB.

Pewnym ratunkiem jest przechowywanie plików w chmurze, jednak to wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci comiesięcznego abonamentu.

Gdzie w takim razie przechowywać zdjęcia, dokumenty i filmy? Odpowiedzią jest dysk zewnętrzny. Stosunek ceny do pojemności nie jest wysoki i na takim nośniku będziesz mógł bezpiecznie przechowywać dane ze swojego komputera.

Pamięć przenośna tego typu znakomicie sprawdza się do wykonywania kopii zapasowych. Większość dysków współpracuje z telewizorami, dlatego odpalenie ulubionego filmu za jego pośrednictwem nie stanowi większego problemu.

1. WD Elements Portable – dysk zewnętrzny odporny na uszkodzenia

Nie chcesz wydawać majątku na dysk zewnętrzny, ale szukasz solidnej konstrukcji? W takim razie warto zainteresować się WD Elements Portable.

To niezwykle popularny dysk, który w naszym rankingu zajął bardzo wysokie miejsce. Solidna obudowa jest odporna na uderzenia i zarysowania. Wsparcie dla interfejsu USB 3.0 gwarantuje bardzo szybkie przesyłanie danych.

Ten model znakomicie sprawdzi się w podróży, do tworzenia kopii zapasowych oraz magazynowania multimediów.

Dane techniczne:

 • dostępne pojemności: 750 GB, 1 TB, 1,5 TB, 2 TB, 3 TB, 4 TB
 • interfejs: USB 2.0, USB 3.0
 • typ dysku: HDD

2. Seagate Backup Plus Hub – dysk zewnętrzny do przechowywania zdjęć

Drugi w rankingu dysk zewnętrzny firmy Seagate jest dedykowany dla osób, które potrzebują ogromnej przestrzeni na zdjęcia. Jeśli kręcisz dużo filmów lub robisz zdjęcia, to taka pamięć przenośna zagwarantuje odpowiednią ilość miejsca.

Seagate Backup Plus Hub jest kompatybilny z systemem Windows oraz macOS. Wystarczy zainstalowanie sterownika, aby cieszyć się działaniem na komputerach Apple.

Dodatkowo w obudowie zastosowano dwa złącza USB, które mogą służyć do ładowania telefonów i tabletów. Stosunek ceny do pojemności został zachowany bardzo dobrze, dlatego warto zwrócić uwagę na ten dysk.

Dane techniczne:

 • dostępne pojemności: 4 TB, 6 TB, 8 TB, 10 TB
 • interfejs: USB 2.0, USB 3.0
 • typ dysku HDD

3. Samsung SSDEX USB 3.1 Portable T5 – szybki dysk zewnętrzny

Jaki dysk zewnętrzny wybrać? Dyski zewnętrzne SSD ze względu na brak mechanicznych elementów są zdecydowanie bardziej odporne na uszkodzenia. Prędkość transferu jest znacznie wyższa, dlatego przerzucanie dużych plików zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku dysków HDD.

Samsung SSDEX został wyposażony w wzmocnioną obudowę odporną na wstrząsy. Prędkość transferu w tym modelu wynosi aż 540 MB/s. Do pracy z plikami w rozdzielczości 4K będzie w sam raz.

Ogromną zaletą tego dysku jest jego rozmiar, który można porównać do wizytówki. Waga zaledwie 51 gramów i grubość 10,5 mm pozwala na schowanie dysku zewnętrznego do przegrody torby lub kieszeni spodni.

Jeśli zastanawiasz się, jaki dysk zewnętrzny zapewni wydajność w kompaktowej obudowie, to wybierz dysk Samsung.

Dane techniczne:

 • dostępne pojemności: 250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB
 • interfejs: USB 3.1
 • typ dysku: SSD

4. SanDisk Extreme Portable SSD – dysk zewnętrzny idealny w podróży

Kolejny w rankingu najlepszych dysków zewnętrznych SanDisk Extreme Portable SSD jest przede wszystkim szybki, poręczny i funkcjonalny. Z tego powodu wiele osób bardzo chętnie zabiera go ze sobą w podróż.

Obudowa została zabezpieczona przed wodą zgodnie z certyfikatem IP55. Temu dyskowi nie są straszne żadne warunki atmosferyczne. Mocowanie do plecaka sprawia, że Extreme Portable SSD będzie zawsze pod ręką.

Dane techniczne:

 • dostępne pojemności: 250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB
 • interfejs: USB 3.1
 • typ dysku SSD

5. LACIE Porsche Design Mobile Drive – stylowy dysk zewnętrzny

Firma LACIE we współpracy z Porsche stworzyła funkcjonalny i elegancki dysk zewnętrzny. Aluminiowa obudowa ma grubość 3 mm, co znacznie podnosi jej wytrzymałość.

Sam dysk HDD korzysta z interfejsu USB 3.0. Znajdujący się w zestawie pakiet oprogramowania pozwala na zabezpieczenie danych hasłem, a także tworzenie automatycznych kopii zapasowych.

Posiadacze laptopów docenią funkcję oszczędzania energii. Gdy dysk nie pracuje, jego zużycie obniża się o 40%, co pozytywnie wpływa na czas pracy akumulatora. Niedrogi dysk zewnętrzny nie przez przypadek znalazł się w naszym rankingu najlepszych dysków zewnętrznych.

Dane techniczne:

 • dostępne pojemności: 1 TB/2 TB
 • interfejs: USB 3.0
 • typ dysku: HDD

6. ADATA HDD Durable Lite – dysk zewnętrzny z mocną obudową

Dysk zewnętrzny, który jest odporny w wymagających warunkach, to propozycja firmy ADATA. Model HDD Durable Lite ma trójwarstwową konstrukcję obudowy. Elastyczny materiał z wykorzystaniem silikonów ma za zadanie amortyzować wstrząsy.

Pod mocną konstrukcją znajduje się dysk HDD wspierający interfejs USB 3.1. To wpływa na zdecydowanie lepsze transfery danych. W sprzedaży znajdują się dyski zewnętrzne w kolorze czarnym, czerwonym oraz niebieskim.

Dane techniczne:

 • dostępne pojemności: 1 TB/ 2 TB/4 TB
 • interfejs: USB 3.1
 • typ dysku: HDD