Data modyfikacji:

Google Pixel 5A coraz bliżej! Sprawdź, co wiemy przed premierą! 

Google Pixel 5A zostanie oficjalnie zaprezentowany! Takie informacje potwierdził sam producent, który jednocześnie zaznaczył, że jeszcze w tym roku możemy spodziewać się nowego telefonu. Zebraliśmy wszystkie informacje na temat nadchodzącego modelu! Zobacz specyfikację Google Pixel 5A.

google pixel 5a specyfikacja

Google Pixel 5A oficjalnie potwierdzony! 

W ostatnich tygodniach pojawiały się informacje, które wskazywały, że premiera nowego telefonu amerykańskiego producenta może się w ogóle nie odbyć. Jednak głos w spawie postanowiło zabrać samo Google. Serwis 9to5Google otrzymał informację, że telefon jest w przygotowaniu i jeszcze w tym roku będziemy mogli go zobaczyć.

W sieci pojawiły się już spekulacje dotyczące możliwej specyfikacji telefonu Google Pixel 5A. Serwis OnLeaks na podstawie zebranych informacji przygotował wizualizację nowego smartfona. Na zdjęciu możemy dostrzec ekran OLED o przekątnej 6,2 cala, który ma mieć rozdzielczość Full HD+. Obudowa ma mieć wymiary 156,2 x 73,2 x 8,8 mm. W porównaniu do smartfona Google Pixel 4A 5G nowa wersja ma być o 2,3 mm dłuższa, 0,8 mm szersza i 0,6 mm grubsza.

Nie wiadomo, czy ekran będzie miał standardowe odświeżanie 60 Hz, czy podobnie jak u konkurencji zastosowana zostanie wyższa częstotliwość. Prawdopodobne jest jednak pojawienie się czytnika linii papilarnych na pleckach urządzenia.

Google Pixel 5A przewidywana specyfikacja

  • ekran: 6,2 cala OLED 
  • rozdzielczość: Full HD+ 
  • procesor: Qualcomm Snapdragon 765G 
  • pamięć RAM: 6/8 GB
  • pamięć wewnętrzna: 128 GB 
  • bateria: 4000 mAh 
  • aparaty: 12 Mpix + 16 Mpix
  • aparat przedni: 8 Mpix
  • system operacyjny: Android 11 

Specyfikacja nowego telefonu Google nadal pozostaje zagadką 

Google nie ujawniło oficjalnej specyfikacji swojego telefonu, ale spodziewamy się jednostki Qualcomm Snapdragon 765G z przynajmniej 6 GB pamięcią RAM i 128 GB pamięcią wewnętrzną. Google Pixel 5A nie będzie pełnoprawnym flagowcem, dlatego jest mało prawdopodobne, że zobaczymy w nim lepsze podzespoły.

Bateria w smartfonie pozostaje zagadką. Google Pixel 4A miał ogniwo o pojemności 3140 mAh. W nadchodzącym modelu ekran będzie większy, dlatego producent może zastosować również nieco większą baterię. Według nieoficjalnych informacji urządzenie ma wspierać szybkie ładowanie o mocy 18 W.

Na pokładzie telefonu najprawdopodobniej znajdziemy dwa aparaty fotograficzne. Główny ma mieć rozdzielczość 12 Mpix, natomiast drugi, szerokokątny, 16 Mpix. Taka konfiguracja pojawiała się w poprzednich modelach, dlatego tym razem nie powinno być inaczej. Aparat do selfie powinien mieć rozdzielczość 8 Mpix, choć wielu użytkowników życzyłoby sobie 12-megapikselowej kamery.

Autor: Bartłomiej Mazurek