Data publikacji:

Motorola Razr 2022. Kiedy premiera? Jaka specyfikacja? 

Wygląda na to, że w tym roku Motorola ponownie spróbuje swoich sił ze składanymi smartfonami, a przynajmniej tak wynika z najnowszych doniesień. Motorola Razr 3, bo tak ma nazywać się nowy flagowiec tej marki, może znajdować się tuż za rogiem. Czego możemy spodziewać się po Motoroli Razr 3? Podsumowujemy wszystko, co do tej pory wiadomo o specyfikacjach tego modelu. 

smartfon

Motorola Razr 2022 – premiera, kiedy możemy się jej spodziewać?

W internecie pojawiło się wiele doniesień o planowanej dacie premiery modelu w czerwcu tego roku. Wciąż jednak nie udało się uzyskać od producenta oficjalnego potwierdzenia tego terminu. Możemy co najwyżej założyć, że telefon dostępny będzie w okresie letnim, co wydaje się całkiem rozsądną datą, gdyż dałoby to Motoroli mnóstwo czasu na pozbycie się wszelkich ewentualnych problemów i ostateczne doszlifowanie produktu.  

Jednak jak to bywa w przypadku doniesień, najlepiej uzbroić się w cierpliwość, ponieważ producent nie posiada spójnego harmonogramu dla tej serii, co możemy wywnioskować na podstawie premier poprzednich telefonów (listopad 2019 i wrzesień 2020). 

Motorola Razr 2022 – specyfikacja

Jak wspominaliśmy, Motorola Razr 2022 ma być nowym flagowcem marki, dlatego możemy spodziewać się, że będzie to urządzenie z najwyższej półki. W związku z tym wszyscy oczekują, że model zostanie wyposażony w chipset Qualcomm – Snapragon 8 Gen. 1. Jego doskonałe wyniki mieliśmy już okazję obserwować podczas premiery Moto Edge X30, czyli pierwszego na świecie smartfona wyposażonego w ten procesor.  

Jeżeli przyjrzymy się poprzednim modelom z tej serii, jest to zdecydowane duży krok do przodu, gdyż Motorola Razr pierwszej generacji została zaopatrzona w procesor Snapdragon 756G, a Razr 5G w procesor Snapdragon 710. Są to porządne chipsety, jednak nie tak dobre, jak procesory z serii 800, które możemy obserwować w większości współczesnych telefonów Premium. Dlatego mamy nadzieję, że Motorola zdecyduje się wykorzystać Snapdragon 8 Gen. 1 albo zeszłoroczny model tego procesora. 

Wyciek na temat specyfikacji, który pochodzi od XDA Developer, wskazuje, że producent zdecydował się sparować telefon z 6 GB, 8 GB lub 12 GB pamięci RAM i 128 GB, 256 GB lub 512 GB pamięci, w zależności od indywidualnych preferencji klienta. Dalej to samo źródło podaje, że Motorola Razr 3 ma zostać wyposażona w składany ekran AMOLED (Full HD+ i 120 Hz), o rozmiarach 6,7 cala, czyli znacznie lepiej, niż w poprzednim modelu, gdzie przekątna wynosiła 6,2 cala.  

Udało się również ustalić, że model może posiadać baterię o pojemności 2800 mAH, a sam smartfon ma obsługiwać Androida 12. Pogłoski w internecie sugerują, że Motorola zdecydowała się wyposażyć model w 50-megapikselowy aparat OV50A OmniVision, a także 13-megapikselowy aparat do makro i ultraszerokokątnych zdjęć. Natomiast z tyłu telefonu możemy spodziewać się 32-megapikselowego aparatu OmniVision. 

Motorola Razr 2022 – cena 

Podobnie jak w przypadku daty premiery, do informacji publicznej nie została podana oficjalna cena dla Motoroli Razr 2022, dlatego jedyne, co możemy zrobić, to przyjrzeć się wcześniejszym modelom z tej serii. Oto ich ceny: 

  • Motorola Razr – £1,499/$1499/€1599, 
  • Motorola Razr 5G – £1,399/$1,399/€1499. 

Jak widzimy, ceny były wygórowane, jeżeli planujemy zakup najnowszego modelu od Motoroli, powinniśmy przygotować się na wydatek rzędu 7 tysięcy złotych. Warto jednak wziąć pod uwagę, że od czasu premiery poprzednich generacji sporo się zmieniło i cena nowego modelu również może być niższa.  

Porównywany do wyżej wspomnianych modeli Samsung Galaxy Z Flip również wchodził na rynek w podobnych cenach, ale od tamtej pory sporo potaniał. Dlatego, jeżeli Motorola chce odnieść sukces, powinna postarać się dorównać konkurencji, nie tylko pod względem technicznym, ale również cenowym. 

Zdjęcie: poungsaed_eco / Envato Elements

Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!