Data publikacji:

Google Pixel 7 Pro vs Samsung Galaxy S22 Ultra. Porównanie telefonów

Google Pixel 7 Pro czy Samsung Galaxy S22 Ultra to flagowe telefony dla wymagających użytkowników. Po który model siegnąć? Porównujemy wygląd, wydajność, baterię czy aparaty smartfonów. Zobacz pojedynek Google Pixel 7 Pro vs Samsung Galaxy S22 Ultra.
google pixel 7 pro vs samsung galaxy s22 ultra

Na jaki sprzęt warto zwrócić uwagę?

Z tego względu wybór nowego telefonu dla siebie nie jest łatwy, ponieważ niemal cały czas producenci smartfonów wprowadzają na rynek nowe, ulepszone modele, które kuszą swoim wyglądem, osiągami oraz coraz bardziej urozmaiconymi funkcjami.
W ostatnim czasie szczególnie wysoką popularnością cieszą się dwa modele: Google Pixel 7 Pro oraz Samsung S22 Ultra. Niniejszy artykuł przybliży dane techniczne każdego z nich oraz pomoże w odpowiedzi na pytanie: Google Pixel 7 Pro czy Samsung S22 Ultra? Co więcej, poniższy artykuł zawiera także porównanie obu telefonów, dzięki czemu dowiedzieć się można, jakie są mocne i słabe strony każdego z nich.
Samsung Galaxy S22 Ultra

Google Pixel 7 Pro – czego można oczekiwać od tego modelu?

Producent, zapowiadając swój najnowszy model telefonu, zapewniał, że jest to smartfon wyjątkowo szybki, bezpieczny, a także posiadający wydajaną baterię i zaawansowany aparat.
Dane techniczne tego telefonu prezentują się wyjątkowo dobrze. Co można znaleźć pod elegancką i nowoczesną obudową? Jest tu nowy procesor Google Tensor G2, który został stworzony specjalnie dla tego modelu telefonu. Ten procesor sprawia, że Google Pixel 7 Pro jest znacznie szybszy oraz bardziej wydajny, zapewnia lepsze renderowanie i znakomitą grafikę. Dodatkowo procesor ten został zaprojektowany tak, aby użytkownik telefonu mógł cieszyć się długim czasem pracy baterii bez konieczności ładowania.
Na uwagę zasługuje także aparat, ponieważ producent zapewnia, że pozwala on uchwycić na fotografii najdrobniejsze szczegóły i jednocześnie realne, żywe kolory. Telefon został wyposażony w system 3 tylnych kamer, które dają jakość 4K. Funkcja Cinematic Blur, którą znaleźć można na pokładzie tego telefonu, znacząco poprawia jakość nagrywanych telefonem filmów.
Producent zwraca szczególną uwagę na wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki gwarantuje Google Pixel 7 Pro. Układ Titan M2 od firmy Google jest poddawany szczegółowym testom pod względem ochrony tożsamości, kart SIM oraz systemów chroniących karty płatnicze wpięte do telefonu. Co więcej, VPN od Google One Pixel ochrania aktywność użytkownika w internecie niezależnie od tego, z jakich przeglądarek i aplikacji korzysta.

Samsung Galaxy S22 Ultra – czym wyróżnia się ten telefon?

Samsung S22 Ultra to kolejny świetny model telefonu wyprodukowany przez markę, której z całą pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Samsung Galaxy S22 Ultra dostępny jest w kilku modnych kolorach, a samo wykonanie i wygląd telefonu jest precyzyjne i z dbałością o każdy szczegół.
Jedną z najważniejszych cech telefonu Samsung Galaxy S22 Ultra jest aparat, który według producenta telefonu jest profesjonalnym sprzętem do wykonywania zdjęć w ciągu dnia oraz w nocy. Główny aparat w tym modelu ma rozdzielczość 108 Mpix, dzięki czemu liczyć można na ostre, idealnie doświetlone oraz wypełnione żywymi kolorami zdjęcia.
Samsung Galaxy S22 Ultra został wyposażony w baterię o pojemności aż 5000 mAh, którą można uzupełniać z funkcją ultraszybkiego ładowania 45 W. Uwagę należy zwrócić także na procesor w tym modelu, ponieważ dzięki swojej innowacyjnej budowie w technologii 4 nm można cieszyć się wydajnością bez opóźnień nawet w najbardziej wymagających aplikacjach i grach.
Co jeszcze można znaleźć na pokładzie telefonu Samsung Galaxy S22 Ultra? Dużym zaskoczeniem dla użytkowników może być wbudowany rysik S Pen. Taka opcja znacznie ułatwia korzystanie z telefonu oraz jest zdecydowanie bardziej wygodna, szczególnie podczas rysowania czy tworzenia notatek.
Samsung Galaxy S22 Ultra to telefon odporny na kurz i zachlapania, dlatego można z niego korzystać nawet wtedy, gdy pada deszcz. Ekran telefonu jest zabezpieczony odpornym szkłem Gorilla Glass Victus+, dzięki czemu jest on jeszcze lepiej chroniony przed uszkodzeniami na skutek upadku lub zarysowań. Obudowa telefonu wykonana jest z wytrzymałego Amor Aluminium, co sprawia, że telefon jest chroniony w większości sytuacji.
Sprawdź także porównanie Xiaomi 12S Ultra vs Samsung Galaxy S22 Ultra

Google Pixel 7 Pro czy Samsung Galaxy S22 Ultra? Porównanie telefonów

Który z telefonów wybrać? Google Pixel 7 Pro czy Samsung Galaxy S22 Ultra? Takie pytanie często pojawia się u osób stojących przed zakupem nowego telefonu dla siebie. Chociaż trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie, to lista różnic, jakie znaleźć można między tymi dwoma modelami smartfonów, z pewnością ułatwi wybór jednego z nich.
Jakie różnice można zauważyć? Samsung jest nieco cięższy i większy od Google Pixel 7 Pro, jednak jest to różnica zaledwie kilku centymetrów, przez co dla większości użytkowników będzie niemal niezauważalna. Google Pixel 7 Pro został wyposażony w wyświetlacz OLED, a w Samsungu Galaxy S22 Ultra znaleźć można wyświetlacz Dynamic AMOLED.
System operacyjny Google Pixel 7 Pro to Android 13, z kolei w Samsungu jest to Android 12. Różnice widać także w procesorach, co oczywiste, ponieważ zostały one specjalnie przystosowane do tych modeli telefonów. Samsung został wzmocniony procesorem Samsung Exynos 2200, a Google Pixel 7 Pro procesorem Google Tensor G2 GS201. Oba telefony mają baterię o pojemności 5000 mAh, jednak Samsung ma funkcję Fast Charging, co pozwala na znacznie szybsze naładowanie telefonu.
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!