Data publikacji:

Google Pixel 7 vs Google Pixel 6. Który smartfon marki Google wybrać? 

Google Pixel 7 to najnowszy flagowiec, który ma podbić rynek telefonów z Androidem. Sprawdziliśmy, czy ten model rzeczywiście będzie lepszym wyborem niż ubiegłoroczny Google Pixel 6. Sprawdź, na który z tych modeli lepiej się zdecydować. Porównujemy Google Pixel 7 vs Google Pixel 6.
Google Pixel 6 vs Google Pixel 7

Ekran i rozdzielczość 

Pojedynek Google Pixel 6 vs Google Pixel 7 zaczniemy od wyglądu modeli. Google Pixel 7 nie miał jeszcze swojej oficjalnej premiery, dlatego podana specyfikacja może jeszcze ulec zmianie. Jednak już teraz postanowiliśmy się przyjrzeć, czy warto w ogóle myśleć o zakupie tego modelu. W końcu Google Pixel 6 został bardzo dobrze przyjęty na rynku i przez wielu jest on uznawany za jeden z najlepszych smartfonów z Androidem. 
Z oficjalnych zdjęć opublikowanych przez amerykańskiego producenta wiemy, że Google Pixel 7 będzie wyglądał nieco inaczej. Wyspa, na której będą umieszczone aparaty fotograficzne, została przebudowana. Nie jest wykluczone, że cała obudowa zostanie również odchudzona. Według najnowszych doniesień Google Pixel 7 ma mieć ekran o przekątnej 6,3 cala. Dla porównania Google Pixel 6 dysponuje ekranem 6,4-calowym. Rozdzielczość Full HD+ powinna być cechą wspólną dla obu modeli. Niemal na pewno Google Pixel 7, podobnie jak poprzednik, otrzyma wodoodporną obudowę zgodną z certyfikatem IP68. 
Google Pixel 7 – przewidywana specyfikacja: 
 • Ekran: 6,3 cala 
 • Rozdzielczość: 1080 × 2400 px 
 • Procesor: Google Tensor 
 • Pamięć RAM: 8 GB 
 • Pamięć wewnętrzna: 128 GB  
 • Aparaty: 50 Mpix + 12 Mpix
 • Aparat przedni: 12 Mpix
 • System operacyjny: Android 13 
Google Pixel 6 – specyfikacja: 
 • Ekran: 6,4 cala 
 • Rozdzielczość: 1080 × 2400 px 
 • Procesor: Google Tensor 
 • Pamięć RAM: 8 GB 
 • Pamięć wewnętrzna: 128 GB  
 • Aparaty: 50 Mpix + 12 Mpix
 • Aparat przedni: 8 Mpix
 • System operacyjny: Android 13 

Podzespoły 

Lepiej wypadają podzespoły Google Pixel 6 czy 7? Google Pixel 6 jest napędzany przez autorski procesor Google Tensor, który działa z 8 GB pamięci RAM. Testy udowodniły, że jest to dobra i wydajna jednostka. Producent jednak nie zbliżył się do Qualcomma czy Apple, dlatego w Google Pixel 7 pojawi się druga generacja tej jednostki. Nie wiemy, czy będzie ona działała z 8 GB, czy 12 GB pamięci RAM. Pewnym jest, że wydajność nowego telefonu będzie zdecydowanie lepsza. 
Bateria w Google Pixelu 6 ma pojemność 4614 mAh. W siódmej generacji może pojawić się odrobinę mocniejszy akumulator. Nowe, energooszczędne podzespoły powinny wpłynąć również na czas działania telefonu. Jednak spodziewamy się, że będzie on dłuższy o mniej więcej 1–2 godziny względem poprzednika. 

Aparaty fotograficzne 

W rankingach fotograficznych smartfonów Google Pixel 6 zajmował wysokie miejsca. W Pixelu 6 mamy do dyspozycji aparat standardowy 50 Mpix oraz aparat szerokokątny 12 Mpix. W Google Pixel 7 do tego zestawu może dołączyć teleobiektyw, choć ta informacja nie jest potwierdzona. Na papierze oba smartfony mogą mieć zbliżoną specyfikację.
Google prawdopodobnie pokaże nowe możliwości fotograficzne Pixela 7. W ciemno możemy powiedzieć, że może to być kolejny przełom na rynku fotografii mobilnej. Jednak trzeba też zaznaczyć, że Google Pixel 6 robi rewelacyjne zdjęcia praktycznie w każdych warunkach oświetleniowych. 

Podsumowanie. Google Pixel 7 czy Google Pixel 6? 

Na temat telefonu Google Pixel 7 nadal mamy zbyt mało informacji, aby jednoznacznie stwierdzić, który z porównywanych telefonów jest lepszy. Faktem jest, że Google Pixel 6 to smartfon, który ma absolutnie wszystko. Mimo że bateria nie powala na kolana, a ekran ma odświeżanie tylko 90 Hz, to jest to smartfon z wysokiej półki. Google Pixel 6 jest dostępny do kupienia od ręki za mniej niż 3000 złotych. 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.