Data modyfikacji:

Nowoczesny głośnik z mocnym basem.
Recenzja Huawei Sound X

Huawei Sound X to zupełnie nowa propozycja na rynku inteligentnych głośników. Produkt, który powstał we współpracy z legendarną marką Devialet, ma zapewnić perfekcyjny dźwięk w przystępnej cenie. Czy chińskiemu producentowi udało się spełnić to założenie? Sprawdzamy!

huawei sound x

Huawei Sound X został zaprezentowany kilka miesięcy temu, przy okazji premiery smartfonów z serii P40. Urządzenie powstało we współpracy z marką Devialet, która na swoim koncie ma 76 nagród i 160 patentów technologicznych.

Głównym założeniem tego producenta jest zapewnienie kompaktowych rozmiarów głośnika i jednocześnie dużej mocy. Słuchacz tym samym ma możliwość wczucia się w swoje ulubione utwory. Tak znakomitego głośnika z nowoczesnymi technologiami Huawei w swoim portfolio jeszcze nie miał!

Wygląd i jakość wykonania Huaweia Sound X

Huawei Sound X wyróżnia się minimalistycznym wzornictwem. Cylindryczna konstrukcja zawiera dwa otwory, w których znajdują się dwa subwoofery. W ten sposób podczas odtwarzania dźwięku możemy zobaczyć, jak pracują. Trzeba przyznać, że ten zabieg wpływa pozytywnie na estetykę całego urządzenia. Połyskująca powierzchnia znajdująca się w górnej części jest bardzo elegancka.

Małym minusem jest skłonność do pozostawiania na niej odcisków palców. Na szczęście z łatwością można się ich pozbyć za pomocą zwykłej ściereczki.

Górna obudowa ma konstrukcję izolacyjną. W ten sposób sygnały o wysokiej częstotliwości nie są tłumione. Dolna część głośnika została pokryta plecionym materiałem wykonanym ze specjalnej siatki. Muszę przyznać, że jej wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie. Obie części Huawei Sound X idealnie ze sobą współgrają, tworząc tym samym spójną, elegancką bryłę.

Na obudowie Huawei Sound X nie znajdują się żadne fizyczne przyciski. Jak w takim razie można obsługiwać głośnik? Na samej górze znajduje się podświetlany panel dotykowy. Z jego poziomu możemy włączyć Bluetooth, zmienić utwór czy zwiększyć bądź zmniejszyć głośność.

Ciekawym rozwiązaniem jest wsparcie dla gestów. Jeżeli użytkownik położy rękę na panelu dotykowym, wówczas odtwarzanie muzyki zostanie zatrzymane. Wykonanie tego ruchu ponownie pozwoli na uruchomienie głośnika. To drobnostka, która w codziennym użytkowaniu jest niezwykle przydatna.

Głośnik Huawei Sound X jest dopracowany w każdym calu. Jego minimalistyczne wzornictwo dopasuje się praktycznie do każdego wnętrza. To zdecydowanie jeden z najbardziej eleganckich głośników inteligentnych na rynku.

Huawei Sound X specyfikacja

  • wymiary: 165 mm × 203 mm 
  • waga: 3,5 kg 
  • czterordzeniowy procesor 1,5 GHz
  • pamięć RAM: 512 GB 
  • pamięć wewnętrzna: 8 GB
  • zakres częstotliwości: 40 hz – 40 Khz 
  • 2 głośniki niskotonowe
  • 6 głośników o pełnym zakresie 
  • certyfikat Hi-Res 
  • moduł Bluetooth, NFC

Konfiguracja głośnika jest bajecznie prosta!

Głośnik uruchamia się automatycznie po podłączeniu znajdującego się w zestawie przewodu. Jego uruchomienie zajmuje dosłownie kilka sekund. Kolorowy pasek i sygnał dźwiękowy wskazują, że urządzenie jest gotowe do pracy.

Połączenie z głośnikiem jest możliwe za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth 5.0. Ten sposób komunikacji nie sprawia najmniejszych problemów i już po chwili można cieszyć się odtwarzaną muzyką. Jednak jeszcze szybszym sposobem na połączenie jest skorzystanie z wbudowanego modułu NFC umieszczonego w górnej części głośnika. Przykładając telefon do miejsca, gdzie znajduje się logo NFC, możemy błyskawicznie uzyskać dostęp do urządzenia.

Ponadto Huawei Sound X łączy się z domową siecią Wi-Fi. Dzięki temu możliwe jest aktualizowanie oprogramowania, a także przesyłanie muzyki za pomocą standardu UPnP. To pozwala na przesyłanie muzyki w jeszcze lepszej jakości, bez zakłóceń.

Kilka słów należy wspomnieć również o dedykowanej aplikacji AI Life, która jest swego rodzaju centrum zarządzania głośnikiem. Z jej poziomu możemy regulować poziom basów, a także uruchomić emisję dźwięku za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Niestety, na ten moment Huawei Sound X nie ma opcji equalizera, który pozwoliłby na zmianę parametrów dźwięku. Jednak producent na bieżąco aktualizuje urządzenie, dlatego nie jest wykluczone, że taka opcja mogłaby się w przyszłości pojawić.

Jak gra Huawei Sound X?

Huawei Sound X jest głośnikiem niepozornym. Trudno wyobrazić sobie, że z tak małego urządzenia może wydobywać się tak bogaty i wyrazisty dźwięk. Pierwsze odtworzenie utworu pokazało mi, że mam do czynienia z doskonałym brzmieniem. Inżynierowie Huawei i Devialet stworzyli kompaktowy sprzęt, który naprawdę świetnie gra. Jednak takie zapewnienia dla wielu osób mogą być niewystarczające.

Głośniki niskotonowe współpracują z technologią wzmacniania basów. Tym samym niskie tony są niezwykle mocne, co sprawia, że na maksymalnym poziomie głośności można rozkręcić bez problemu małą imprezę. Osoby mieszkające w bloku z pewnością muszą liczyć się z niezadowoleniem sąsiadów.

Wokale podczas odtwarzania były bardzo czyste, co pozwalało delektować się każdym dźwiękiem wydawanym przez Sound X. Przy wyższym poziomie głośności bas momentami zagłuszał nieco wokal. W tym miejscu można zredukować poziom basów. Tak naprawdę to zależy już od preferencji użytkownika.

Zaskakujące jest również to, jak małe są zniekształcenia dźwięku. To już zasługa autorskiej technologii SAM. Urządzenie jest w stanie dostosować sygnał wyjściowy do specyficznych cech głośnika, co pozwala zredukować w sposób znaczący wszystkie zniekształcenia. Pomaga w tym również konstrukcja obudowy, gdzie głośniki umieszczone naprzeciwko siebie eliminują wibracje. Nawet przy bardzo dużym poziomie głośności obudowa nie drży ani przez moment!

Huawei Sound X ceny i dostępność 

Huawei Sound X zadebiutuje na polskim rynku w połowie sierpnia. Nowy głośnik ma kosztować 1399 złotych. W porównaniu do konkurencyjnych modeli, które oferują podobne parametry, taka cena jest bardzo atrakcyjna!

Czy warto kupić głośnik bezprzewodowy Huawei Sound X?

Huawei Sound X to znakomity głośnik, który powstał we współpracy z kultową marką, znaną na całym rynku audio. Ta kooperacja inżynierów opłaciła się i dzięki temu dostajemy kompletny sprzęt, który zapewni znakomite wrażenia podczas słuchania muzyki.

Odtwarzanie ulubionych utworów z serwisów streamingowych czy własnej biblioteki pozwala na uzyskanie doskonałej jakości. Ten sprzęt docenią nie tylko wymagający użytkownicy. Każdy, kto chce komfortowo posłuchać ulubionych utworów, będzie zadowolony.

Na pochwałę zasługuje też minimalistyczne wzornictwo. Dzięki temu głośnik znajdzie miejsce w każdym, nawet małym pomieszczeniu. Estetyka i dbałość o najdrobniejsze detale powodują, że mamy do czynienia z produktem marki premium. Nie mam wątpliwości, że Huawei Sound X na polskim rynku wywoła poruszenie i znajdzie wielu zadowolonych nabywców.

Zdjęcia: Bartłomiej Mazurek

Autor: Bartłomiej Mazurek