Data modyfikacji:

Recenzja Huawei Watch Fit. Świetny smartwatch w przystępnej cenie

Huawei Watch Fit to lekki zegarek przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia. W nowym modelu wprowadzono kilka istotnych zmian, które mają zapewnić komfort użytkowania. Jak Huawei Watch Fit wypadł w naszym teście? Sprawdź!

Huawei Watch Fit to opaska fitness z możliwościami smartwatcha 

Huawei rozwija się bardzo prężnie na rynku inteligentnych zegarków, czego przykładem może być niedawno zaprezentowany Huawei Watch GT2 Pro. Ta seria cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze względu na świetny wygląd, mocną baterię, a także ogromną liczbę funkcji. Jednak duży smartwatch nie jest idealnym wyborem dla każdego, dlatego chiński producent postanowił zaproponować ciekawą alternatywę.

Huawei Watch Fit waży zaledwie 21 gramów i dysponuje ekranem o przekątnej 1,64 cala, który zajmuje aż 70% powierzchni przedniego panelu. W ten sposób urządzenie nie obciążą znacząco nadgarstka, jednocześnie oferując całkiem sporą przestrzeń roboczą. Widoczność jest doskonała dzięki zastosowaniu wysokiej rozdzielczości 456 × 280 px.

Obudowa z klasą szczelności 5 ATM pozwala na zanurzenie nawet do 50 metrów. Tym samym z zegarka można korzystać również na basenie. Na bocznej krawędzi został umieszczony niewielki przycisk ułatwiający nawigację. Dotykowy panel w Huawei Watch Fit ma bardzo dobrą czułość, dlatego przełączanie się pomiędzy kolejnymi funkcjami zajmuje dosłownie kilka sekund.

Dobrą wiadomością dla użytkowników jest możliwość ustawiania własnych tarcz. W dedykowanej aplikacji Huawei Health znajduje się mnóstwo rozmaitych wzorów, dlatego każdy bez większego problemu znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo użytkownicy mogą ustawić wybrane tarcze, które będą wyświetlane w trybie czuwania. To świetne rozwiązanie, aby podejrzeć aktualną godzinę.

Huawei Watch Fit jest dostępny w kolorze czarnym, miętowym oraz różowym. To zegarek, który na pewno przypadnie do gustu paniom, jednak panów również zainteresują jego funkcje.

Huawei Watch Fit specyfikacja

  • ekran: 1,64 cala 
  • rozdzielczość: 280 × 456 px 
  • zagęszczenie pikseli: 326 ppi 
  • zakrzywione szkło 2,5D 
  • powierzchnia ekranu do powierzchni koperty: 70% 
  • waga: 21 g 
  • obudowa wodoodporna do 5 ATM
  • moduł GPS
  • 96 trybów ćwiczeń

Funkcje sportowe Huawei Watch Fit robią wrażenie!  

Nie da się ukryć, że najmocniejszą stroną Huawei Watch Fit są funkcje sportowe. Możliwości zegarka docenią osoby, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Producent przygotował asystenta treningowego, który ma do zaoferowania 12 animacji instruktażowych. Ćwiczenia są proste, a ich wykonanie zajmuje dosłownie kilka minut.

Szybkie treningi w sumie obejmują 44 ćwiczenia. To świetne rozwiązanie, które pozwala rozluźnić mięśnie w przerwach od pracy. Zestawy ćwiczeń można potraktować również jako rozgrzewkę do dalszej aktywności.

Jednak na tym możliwości Huawei Watch Fit się nie kończą. Urządzenie ma 96 wbudowanych trybów ćwiczeń, które aktywują się automatycznie po rozpoczęciu aktywności. Przykładowo podczas biegania otrzymamy informację na temat obecnego tempa, tętna, przebytego dystansu czy liczby spalonych kalorii. Producent umożliwia ustawienie własnych celów, a także przypomnień o interwałach czy nieprzekraczaniu konkretnych stref tętna.

Po wykonanych ćwiczeniach, oprócz wcześniej wymienionych informacji, uzyskamy dane na temat naszej kondycji, a także obciążenia treningowego. Aby były one wyświetlane, trzeba być aktywnym przez tydzień. Po ćwiczeniach otrzymujemy również informację o tym, jak długo powinniśmy się zregenerować przed kolejnym treningiem.

Na koniec możemy sprawdzić swoją maksymalną wydolność tlenową VO2Max, która pomaga ocenić stan naszej kondycji. Wszystkie dane z zegarka są dostępne w dedykowanej aplikacji. Czytelne wykresy pozwalają lepiej zinterpretować wyniki aktywności. Do planowania treningów to idealne rozwiązanie!

Nowy zegarek dba również o zdrowie! 

Funkcje zdrowotne w Huawei Watch Fit robią ogromne wrażenie. Udoskonalony czujnik tętna jest w stanie przez 24 godziny monitorować puls. W nowym modelu umieszczono również system mierzący poziom stresu. Gdy jest on zbyt wysoki, to użytkownik może skorzystać z funkcji regulujących oddech. W ten sposób ogranicza się niepotrzebne napięcie. Takie proste czynności umożliwiają bardzo szybkie obniżenie pulsu.

Kolejną nowością w Huawei Watch Fit jest pomiar SpO2, czyli natlenienia krwi. Zbyt niski poziom powoduje problemy zdrowotne, dlatego regularne korzystanie z czujników pozwala kontrolować zdrowie. Funkcja działa bardzo dobrze i pomiary są wykonywane w dosłownie kilkanaście sekund. Dla pań przygotowano funkcję monitorowania cyklu menstruacyjnego.

Monitorowanie snu w Huawei Watch Fit zostało jeszcze bardziej udoskonalone. W przypadku wykrycia nieprawidłowości smartwatch podpowie, co należy zrobić, aby poprawić jakość snu. Nowy zegarek jest bardzo lekki, dlatego założenie go na noc nie powoduje uczucia dyskomfortu. Każdy, kto chce zadbać o swoje zdrowie, z pewnością nie będzie rozczarowany smartwatchem Huawei Watch Fit.

Jak Huawei Watch Fit wypada w codziennym użytkowaniu? 

Znając możliwości zegarków z serii Watch GT, wiedziałem, czego spodziewać się po nowym modelu. Jednak szybko okazało się, że producent oprócz znanych już funkcji dołożył kilka zupełnie nowych. Dzięki temu użytkowanie smartwatcha jest jeszcze przyjemniejsze.

Na plus na pewno trzeba zaliczyć możliwość wyzwalania migawki aparatu w telefonie. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a na ekranie telefonu automatycznie odpali się aparat. To niby nic, ale taka prosta rzecz przydaje się w wielu sytuacjach!

Funkcja sterowania muzyką również sprawdziła się znakomicie. Podczas słuchania ulubionych utworów nie ma potrzeby sięgania po telefon. Zegarek pozwala na przełączanie utworów, a także regulowanie poziomu głośności.

Huawei Watch Fit ma również opcję odczytywania powiadomień z telefonu, w tym również wiadomości. Zastosowanie nieco większego ekranu było strzałem w dziesiątkę, ponieważ na wyświetlaczu bez problemu podejrzymy większą część tekstu.

Bateria w Huawei Watch Fit to pozytywne zaskoczenie! 

Na koniec należy wspomnieć kilka słów o baterii w Huawei Watch Fit. Producent chwali się, że ogniwo jest w stanie wytrzymać nawet 10 dni na jednym cyklu ładowania. Jak ta obietnica sprawdza się w praktyce?

Rzeczywiście, zegarek jest w stanie pracować kilka dni bez konieczności sięgania po ładowarkę. Przy spokojnym użytkowaniu czas 10 dni jest jak najbardziej w zasięgu ręki.

Zauważyłem, że ciągłe wyświetlanie tarczy na ekranie ma wpływ na akumulator. Jednak przy uruchamianiu poszczególnych funkcji otrzymujemy informację, że ich włączenie może mieć wpływ na pracę baterii, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Nowością w Huawei Watch Fit jest technologia szybkiego ładowania. Wystarczy 5 minut, aby zegarek działał przez cały dzień. Ta funkcja sprawdza się świetnie i pozwala na doładowanie urządzenia w dowolnym momencie!

Zdjęcia i tekst: Bartłomiej Mazurek