Data publikacji:

Huawei Watch GT 3 SE vs Huawei Watch GT 3. Porównanie smartwatchy Huawei

Ponieważ wiemy, jak ciężko znaleźć idealny zegarek sportowy, dzisiaj zestawimy ze sobą dwa ostatnio wyjątkowo popularne urządzenia – Huawei Watch GT 3 SE vs Huawei Watch GT 3. Oba pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, wyglądają podobnie i na pierwszy rzut oka niewiele się różnią. W dzisiejszym artykule porównamy parametry obu zegarków i podpowiemy, który z nich wybrać –Huawei Watch GT 3 SE czy Huawei Watch GT 3.
huawei watch gt 3 vs huawei watch gt 3 se

Opis zegarka Huawei Watch GT 3 SE

To nowoczesny sportowy smartwatch o rozmiarze koperty 46 mm, który niedawno pojawił się na rynku i od razu zrobił furorę. Zegarek waży jedynie 35,6 g, zatem jest ultralekki. Działa na jednym ładowaniu nawet do 2 tygodni. Możemy zmieniać w nim tarczę i wybierać spośród ponad stu różnych trybów treningowych. Tarcza ma 11 mm grubości. Materiał wykonania tego zegarka to włókno kompozytowe.
Pasek do zegarka wykonany jest z tworzywa sztucznego TPU – dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych. Jest wodoodporny do 5 ATM. Zegarek można ładować w sposób bezprzewodowy i co ciekawe, został okrzyknięty jednym z najtańszych zegarków sportowych o takiej ilości funkcji. Ostatecznie jest to praktyczna, lekka i wygodna propozycja w rozsądnej cenie.

Czym charakteryzuje się Huawei Watch GT 3?

Koperta zegarka Huawei Watch GT 3 może mieć wymiar 42 lub 46 mm i ważyć 42,6 g lub 36 g. Jego tarcza w większej wersji ma 11 mm wysokości, natomiast w mniejszej tylko 10 mm. Wyprodukowany został ze stali nierdzewnej. Paski zegarka wykonane są do wyboru ze stali nierdzewnej, skóry lub tworzywa sztucznego.
Znajdziemy w nim funkcje takie jak monitoring tętna i snu, możemy wysyłać krótkie wiadomości SMS, odbierać połączenia, korzystać z nawigacji i geolokalizacji. Podobnie jak poprzednika można ładować go w sposób bezprzewodowy.

Huawei Watch GT 3 SE czy Huawei Watch GT 3

Oba zegarki posiadają ekrany AMOLED, mają podobne wymiary, wagę oraz wysokość koperty. Czas działania zegarków na jednym ładowaniu jest do siebie bardzo podobny. Tak samo jest z rozdzielczością ekranów oraz stopniem zaawansowania geolokalizacji.
Modele różnią się jednak paskami do wyboru – w tym zakresie, chociaż Huawei Watch GT 3 SE daje większe możliwości kolorystyczne, to Huawei Watch GT 3 wygrywa, ponieważ możemy wybierać spośród różnych rodzajów materiałów.
Dodatkowo to Huawei Watch GT 3 wydaje się prezentować w sposób bardziej elegancki. Huawei Watch GT 3 ma też bardziej zaawansowany monitoring snu. Żaden z zegarków nie posiada EKG. W zakresie funkcji oba zegarki oferują właściwie to samo.

Huawei Watch GT 3 SE vs Huawei Watch GT 3

Kto powinien wygrać zestawienie Huawei Watch GT 3 SE vs Huawei Watch GT 3? Zasadniczo różnic wpływających na codzienne funkcjonowanie z zegarkami nie ma zbyt wiele. Różnią się jednak designem.
Pierwszy wspomniany ma wyraźnie bardziej usportowiony wygląd, co wynika z silikonowych pasków. Zapewne będą one bardziej wytrzymałe, jeżeli zamierzamy kąpać się z zegarkiem lub uprawiać w nim sport. Drugi z kolei oferuje bardziej wyjściowy, codzienny design i może wyglądać w sposób zbliżony do tradycyjnych zegarków. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą pomiędzy tymi dwoma produktami jest jednak ich cena.
Huawei Watch GT 3 w cenie regularnej kosztuje 1299 złotych, natomiast Huawei Watch GT 3 SE – 899 złotych. Oczywiście, ponieważ są to produkty nowe na rynku, często można je znaleźć w promocji. Istnieje też możliwość skorzystania z płatności ratalnych, jednak należy zastanowić się, czy wygląd oraz lepszy monitoring snu jest warty dopłacenia za model GT 3 400 złotych.
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!