Data modyfikacji:

Wybieramy inteligentne oświetlenie do domu 

Oświetlenie sterowane komendami głosowymi, a także aplikacją na smartfonie to nieodłączny element inteligentnego domu. Przejrzeliśmy oferty sklepów na Ceneo.pl i wybraliśmy najciekawsze produkty. Sprawdź!

Dlaczego warto kupić inteligentne oświetlenie do domu? 

Inteligentne domy opierają się na zautomatyzowanych urządzeniach, które zaprogramujesz zgodnie z własnymi preferencjami. Oświetlenie jest jednym z jego ważniejszych elementów. W skład poszczególnych zestawów wchodzą nie tylko inteligentne żarówki, ale również listwy LED, lampki nocne czy biurkowe. Żarówki LED obecne we wszystkich modelach charakteryzują się przede wszystkim niższym zużyciem energii niż standardowe oświetlenie. 

Dedykowane żarówki łączą się bezprzewodowo ze specjalnym mostkiem, który z kolei współpracuje z aplikacją dedykowaną na smartfony. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ w większych mieszkaniach, gdzie jest kilka różnych pomieszczeń możesz wybrać konkretny rodzaj oświetlenia i zaprogramować go tak, jak tylko chcesz. Dodatkowo inteligentne oświetlenie często dysponuje różnymi barwami, które mogą idealnie współgrać z elementami wyposażenia. 

Philips Hue Starter Kit - idealny zestaw na początek 

Philips Hue to inteligentne oświetlenie kompatybilne z asystentem Google. Szeroka oferta obejmuje żarówki, taśmy LED, lampy czy lampki nocne. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z inteligentnym domem, to doskonałym pomysłem będzie zakup zestawu startowego. Otrzymasz w nim trzy żarówki wraz z niezbędnym do sterowania wyposażeniem. System jest gotowy do pracy tuż po wyjęciu z pudełka. 

Philips Led Hue RGB - listwa do każdego pomieszczenia

Taśma LED o długości 1 metra jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem do inteligentnego domu. Za pomocą specjalnej tasiemki przymocujesz ją do dowolnej powierzchni. Ten model świetnie odnajdzie na kuchennej szafce, biurku czy za telewizorem w salonie. Moc 1600 lumenów wypełni światłem cały pokój, a 16 milionów kolorów do wyboru pozwoli na wybór idealnej barwy. 

NanoLeaf - wyjątkowe wzornictwo 

Produkty NanoLeaf są skierowane do osób, które lubią nieszablonowe rozwiązania. Szczególnie ciekawie prezentuje się model Aurora 9 składający się z dziewięciu paneli LED w kształcie trójkąta. Dzięki temu będziesz w stanie ułożyć dowolny wzór, jaki tylko przyjdzie ci do głowy. Po skonfigurowaniu zestawu ze smartfonem każdy z elementów może świecić w innej barwie. Wybór tak naprawdę należy do ciebie. Do wyboru są również wersje z trzema panelami LED. Wybór jest całkiem spory. 

Belkin WeMo Led Light - tani sposób na inteligentne oświetlenie

Komplet oświetlenia marki Belkin to tani sposób na wyposażenie mieszkania w inteligentne oświetlenie. W skład zestawu wchodzą dwie żarówki oraz specjalna centralka, do której podłączysz nawet 50 inteligentnych żarówek tego producenta. Urządzenie wspiera dedykowaną aplikację przygotowaną na systemy z iOS i Androidem. WeMo współpracuje także z systemem Google Home i komendami głosowymi wypowiadanymi do asystenta. Strumień świetlny aż 800 lumenów powoduje, że żarówki rozświetlą nawet duże pomieszczenia. 

Zawsze na czasie

Producenci stają na głowie, starając się ułatwić nam życie. Nowych urządzeń dla smart home będzie przybywać, dlatego warto śledzić informacje na ten temat. Poniżej znajdziesz kilka naszych najciekawszych artykułów związanych z inteligentnym domem. Dowiedz się więcej: