Data modyfikacji:

iPhone 14. Kiedy premiera? Jaka specyfikacja? 

Dopiero co światło dzienne ujrzały iPhone’y 13, a już pojawiają się spekulacje na temat przyszłorocznych iPhone’ów 14. Z najnowszych informacji wynika, że Apple może planować poważne zmiany! Sprawdź, co udało nam się zebrać na temat nowych telefonów Apple. 

iPhone 14 - najnowsze doniesienia 

Wrześniowa premiera iPhone’ów 13 przyniosła wiele ważnych zmian, które użytkownicy przyjęli z dużym entuzjazmem. Ale zaczął się czas kiedy to spekuluje się na temat przyszłorocznych modeli, nad którymi Apple z pewnością pracuje. W 2022 roku zmiany mogą być jeszcze bardziej widoczne. Niektóre doniesienia mówią, że z oferty miałby zniknąć 5,4-calowy iPhone, którego sprzedaż nie jest wystarczająco zadowalająca. Jednak firma z Cupertino dopiero co wprowadziła do oferty iPhone’a 13 Mini i to wyniki sprzedaży tego modelu zadecydują o tym, czy jego produkcja będzie kontynuowana. Dla wielu użytkowników ceniących sobie kompaktowe rozmiary jest to najlepszy wybór. 

Producent na pewno pozostawi na iPhone 14 z 6,1-calowym ekranem. W sprzedaży pojawi się również wersja Pro z 6,1 i 6,7-calowym ekranem. W modelach z 2021 roku udało się zmniejszyć wycięcie w ekranie o 20%, ale w iPhone’ach na 2022 rok ma ono zniknąć całkowicie. Technologia Face ID obecna w telefonach od 2017 roku miałaby zostać schowana pod warstwą szkła. Taki zabieg z pewnością wpłynąłby na estetykę urządzenia. Nadal nie jest pewna przyszłość czytnika linii papilarnych Touch ID, który ma znaleźć się również pod ekranem. Niektóre doniesienia mówią, że ta funkcja będzie dostępna w 2023 roku. Wystające aparaty z obudowy, to zmora aktualnych modeli. Apple, aby temu zapobiec może wprowadzić trochę grubszą obudowę, która pozwoli na ujednolicenie całej bryły. 

iPhone 14 możliwa specyfikacja: 

  • rozmiary od 6,1 do 6,7 cala 
  • brak wycięcia w ekranie 
  • niewielki otwór na aparaty 
  • Face ID pod wyświetlaczem 
  • brak wystających aparatów 
  • procesor Apple A16 
  • nowy modem Qualcomm X65 
  • technologia ProMotion we wszystkich modelach 

iPhone 14 z nowymi aparatami 

Według popularnego analityka zajmującego się Apple, Minga-Chi Kuo w nowych aparatach najprawdopodobniej pojawi się 48-megapikselowa matryca zamiast 12-megapiskelowej. Jednak ta nowość miałaby być zarezerwowana wyłącznie dla modeli z serii Pro. Zmian ma doczekać się także ultraszerokokątna kamera, która powinna również otrzymać większą matrycę. Nie można wykluczać, że Apple wprowadzi także peryskopowy teleobiektyw, który będzie mógł zaoferować 10-krotne przybliżenie. 

iPhone 14 - możliwa data premiery 

Data premiery iPhone’ów 14 nie jest jeszcze znana i w tym roku raczej już nie poznamy odpowiedzi na to pytanie. Najprawdopodobniej konferencja poświęcona nowym telefonom będzie miała miejsce we wrześniu 2022 roku. Historia pokazuje, że Apple tylko w wyjątkowych sytuacjach zmienia termin prezentacji. Taka sytuacja miała miejsce w 2020 roku, kiedy to iPhone 12 został pokazany z opóźnieniem, czego powodem była pandemia COVID-19. 

Nowe iPhone’y 13 już dostępne w sprzedaży! 

W sklepach są już dostępne cztery nowe iPhone’y 13. W tegorocznych modelach producent skupił się na poprawie aparatów i wprowadzeniu trybu filmowego. Mamy też nową jednostkę A15 Bionic, a także ulepszoną baterię, która według pierwszych doniesień rzeczywiście wydłuża czas pracy. Ceny nowych iPhone’ów zaczynają się od 3599 zł. 

Zdjęcie: Apple
Autor: Bartłomiej Mazurek