Data modyfikacji:

Czy warto kupić iPhone’a 7 w 2021 roku?

Telefony Apple nie należą do najtańszych, dlatego wielu użytkowników szuka alternatyw, które pozwoliłyby im wejść do świata urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. Smartfon iPhone 7 jest obecnie jednym z najtańszych w ofercie. Czy warto po niego sięgnąć w 2021 roku? Odpowiadamy w artykule.
iphone 7 czy warto

iPhone 7 wciąż jest bardzo dobrym telefonem

Premiera iPhone’a 7 miała miejsce we wrześniu 2016 roku. Od tego momentu na rynku pojawiło się bardzo dużo urządzeń, chociażby takich jak najnowsze iPhone’y 11.

Nie każdy chce wydawać tak dużych pieniędzy na smartfona, dlatego zwrócenie uwagi na starsze modele jest bardzo dobrym pomysłem. Telefon dysponuje ekranem o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości 750x1334 px.

Pod względem jakości nie ustępuje on w żaden sposób konkurencyjnemu iPhone’owi 8. Solidna, aluminiowa obudowa została zabezpieczona przed dostaniem się wody zgodnie z certyfikatem IP67.

Pod ekranem znajduje się sensor 3D Touch, który wykrywa siłę nacisku. Dzięki temu można wywoływać szybko wiele akcji, bez konieczności wchodzenia do aplikacji.


SPRAWDŹ: Dlaczego iPhone'y są takie drogie.

iPhone 7 dane techniczne:

 • ekran: 4,7 cala
 • rozdzielczość: 750x1334 px
 • procesor: Apple A10 Fusion
 • pamięć RAM: 2 GB
 • pamięć wewnętrzna: 32 GB/64 GB/128 GB/256 GB
 • bateria: 1960 mAh
 • aparat główny: 12 Mpix f/1,8
 • aparat przedni: 7 Mpix f/2,2

Specyfikacja iPhone’a 7 – podzespoły gwarantują wydajną pracę

Na pokładzie iPhone’a 7 pracuje procesor Apple A10 Fusion wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Ta jednostka, mimo upływu lat, wciąż spisuje się bardzo dobrze. Na telefonie można odpalać wiele gier na wysokich ustawieniach grafiki.

To duża zasługa systemu iOS 13, który jest dostępny na tego iPhone’a. Apple przynajmniej jeszcze przez rok będzie wspierało ten model, dlatego nie trzeba się przejmować, że po zakupie przestaną pojawiać się aktualizacje.

Bateria w telefonie iPhone 7 ma pojemność 1960 mAh. Nie jest to wartość imponująca, ale wyciągnięcie kilku intensywnych godzin na jednym cyklu ładowania jest jak najbardziej możliwe.

Aparat fotograficzny daje radę 

Aparat fotograficzny może wydawać się przeciętny, jednak dla mniej wymagających użytkowników będzie on w zupełności wystarczający. Matryca 12 Mpix z obiektywem f/1,8 jest bardzo podobna do tej, która znajduje się w iPhone’ach 8.

Jakość zdjęć przy dobrym oświetleniu będzie bardzo dobra. Kamera do selfie ma rozdzielczość 7 Mpix i światło f/2,2, co również powinno być w zupełności wystarczające.

Zobacz przy okazji: Najlepsze smartfony fotograficzne: Ranking 2021

Cena iPhone’a 7 zachęca do zakupu

Zdecydowanie jedną z największych zalet iPhone’a 7 jest jego cena. Za wersję 32 GB trzeba zapłacić około 1500-1600 złotych. To znacznie mniej niż za iPhone’a 8, a także iPhone’a X. W przypadku Apple cena poniżej 2000 złotych za urządzenie jest naprawdę atrakcyjna.

Dla kogo jest iPhone 7?

Telefon Apple jest aktualnie najlepszym wyborem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Apple. Każdy, kto nie chce wydawać dużych pieniędzy na poznawanie zalet systemu iOS na pewno zainteresuje się tym modelem.

To także bardzo dobry telefon dla młodszych użytkowników. Dobra wytrzymałość, spora ilość funkcji i bogaty w aplikacje AppStore. Smartfon również pod względem wizualnym prezentuje się bardzo ładnie.

Do wyboru mamy następujące wersje kolorystyczne:

 • czarną,
 • różową,
 • srebrną,
 • złotą,
 • w połyskującym kolorze onyks.