Data publikacji:

iRobot Roomba. Który model wybrać?

Masz już dość samodzielnego odkurzania w domu czy mieszkaniu? Jaki automatyczny sprzęt pozwoli na proste utrzymanie czystości w twoich czterech kątach? Odpowiedź to iRobot Roomba. Jaki model wybrać? Nasz przewodnik po polecanych modelach z pewnością okaże się pomocny.
irobot roomba który wybrać

Dlaczego warto kupić odkurzacz automatyczny iRobot Roomba?

Zacznijmy od podstaw. Czym jest iRobot Roomba? To mały automatyczny odkurzacz, który nie tylko samodzielnie usunie z podłogi kurz czy okruszki, ale także nie wymaga podłączania do gniazdka. Bezprzewodowy robot jest sprzedawany w zestawie ze stacją dokującą, która służy do ładowania. Po pełnym cyklu iRobot może sprzątać nawet przez trzy godziny bez przerwy!
Jak z pewnością się domyślasz, bez względu na to, jaki model iRobota Roomba wybierzesz, zafundujesz sobie urządzenie mogące pochwalić się licznymi zaletami. Pierwszą i najważniejszą z nich jest wygoda sprzątania.
Zapomnij o samodzielnym odkurzaniu pod łóżkiem czy odsuwaniu krzeseł – robot bez problemu omija praktycznie wszystkie przedmioty. Co więcej, z powodzeniem poradzi sobie na wielu powierzchniach. To znakomity odkurzacz do paneli, płytek, a nawet dywanów.
iRobot Roomba to również doskonały sposób na oszczędność czasu, który możesz teraz przeznaczyć na coś przyjemniejszego niż sprzątanie. Dzięki możliwości zintegrowania robota ze smartfonem możesz sterować iRobotem z dowolnego pomieszczenia w domu i nie tylko – aplikacja umożliwia włączenie sprzętu nawet wtedy, gdy jesteś w pracy.
Mówiąc o zaletach iRobota Roomba, warto również wspomnieć o wbudowanym filtrze, dzięki któremu urządzenie bez problemu wyłapuje i kurz, i alergeny. Równie łatwo sprząta sierść zwierzaków, a na zakończenie wraca samodzielnie do stacji dokującej. Każdy model iRobot Roomba będzie doskonałym wyborem na odkurzacz dla alergika czy odkurzacz do sierści. Co ciekawe, iRobot jest także wyposażone w specjalne czujniki, dzięki którym nawet schody nie są mu straszne. Po prostu skutecznie je omija.

iRobot Roomba – który wybrać? Na to warto zwrócić uwagę w trakcie zakupu

Zanim przejdziemy do przeglądu najlepszych modeli iRobota Roomba i wskazówek, który z nich wybrać, warto najpierw sprawdzić, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu automatycznego odkurzacza. Szukając niezawodnego modelu, sprawdź:
 • Typ filtra – ważne, aby był wydajny i dobrze radził sobie z usuwaniem jak największej ilości zanieczyszczeń. W przypadku modeli iRobota Roomba masz do wyboru filtr HEPA, AeroForce i AeroVac.
 • Pojemność zbiornika – to od niej zależy, jak często będzie trzeba go opróżniać. Im większy i lepszy sprzęt, tym większy pojemnik na nieczystości.
 • Poziom hałasu – dobrze, aby odkurzacz automatyczny działał jak najciszej. W przypadku dobrych modeli iRobota Roomba możesz liczyć nawet na pracę poniżej 65 dB.
 • Dodatkowe funkcje – wielu klientów wybiera iRobota z funkcją mopowania i sprzątania miejscowego (SPOT). Oprócz tego przyda się automatyczny powrót do bazy, zdalne sterowanie dzięki łączności Wi-Fi, wirtualna ściana, harmonogram czy programator pracy.
 • irobot jaki wybrać

  iRobot Roomba pod lupą – jaki model odkurzacza wybrać?

  Na rynku znajdziesz dziesiątki urządzeń iRobot Roomba. Jaki model wybrać? Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie sprzętów, które cieszą się obecnie największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl.

  iRobot Roomba I7 (I7158)

  To model dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych, który ma pojemność 0,4 l, filtr AeroForce oraz trzystopniowy system sprzątania. Nie zabrakło także gumowych szczotek oraz inteligentnego mapowania, dzięki któremu robot uczy się planu twojego domu, zwiększając skuteczność swojej pracy.

  iRobot Roomba I7+ (I7558)

  Jeden z najnowszych modeli, który wyposażono w filtr AeroForce oraz zbiornik o pojemności 0,4 l. Model z funkcją automatycznego usuwania brudu, gumowymi szczotkami i podwójnej filtracji to doskonała propozycja dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają czystość w swoim mieszkaniu.

  iRobot Roomba 980

  Zastanawiasz się, jaki model iRobota Roomba wybrać? Świetnym pomysłem jest zakup sprzętu 980 – automatycznego odkurzacza z systemem czyszczenia AeroForce, technologią Dirt Detect oraz zbiornikiem o pojemności 0,6 l. Urządzenie zwiększa moc na dywanach, bez problemu nawiguje po domu, a do tego nie rysuje powierzchni.

  iRobot Roomba Combo R111840

  Może spodoba ci się dobry iRobot Roomba Combo, który wyposażono w filtr HEPA i praktyczny zbiornik o pojemności 0,4 l. Na uwagę zasługuje jego długi czas pracy – urządzenie działa nawet do 110 minut na jednym ładowaniu. A czy ten iRobot myje podłogi? Oczywiście, że tak. Oprócz opcji mopowania ma także funkcję sprzątania miejscowego, zdalnego sterowania oraz automatycznego powrotu do bazy.

  iRobot Roomba J7+

  Dobry iRobot Roomba J7+ ma filtr AeroForce, pojemność na poziomie 0,4 l oraz wydajny akumulator działający do 75 minut na jednym ładowaniu. Klienci docenili urządzenie za dodatek łączności Wi-Fi, dwie gumowe szczotki nadające się do sprzątania każdej powierzchni oraz bezproblemowe usuwanie zwierzęcej sierści. Co więcej, iRobot Roomba J7+ jest kompatybilny z asystentami głosowymi oraz został wyposażony w specjalny system antyalergiczny.

  iRobot Roomba 697

  iRobot Roomba 697 działa do 90 minut na jednym ładowaniu, ma filtr AeroVac i może pochwalić się całkiem dużym pojemnikiem mieszczącym do 0,6 l zanieczyszczeń. To jednak dopiero początek jego zalet. Urządzenie ma opcję czyszczenia intensywnego i sprzątania miejscowego, wraca automatycznie do bazy oraz może być sterowane zdalnie dzięki łączności Wi-Fi. A to wszystko w połączeniu z ruchomą głowicą z dwiema szczotkami, funkcją wykrywania brudu oraz bezproblemowym sprzątaniem w narożnikach i przy krawędziach.

  iRobot Roomba i3 i3152

  Kolejny iRobot Roomba w rankingu to model i3. Do jego najważniejszych cech zaliczamy: zbiornik o pojemności 0,4 l, filtr AeroForce oraz różne opcje czyszczenia – odkurzanie, czyszczenie intensywne oraz SPOT, czyli sprzątanie miejscowe. Co cenią w nim jego właściciele? Polecany sprzęt ma funkcję automatycznego wyłączania i powrotu do bazy, może być zdalnie sterowane, a do tego pozwala ustawić własny harmonogram sprzątania. iRobot Roomba i3 działa do 75 minut na jednym ładowaniu.

  iRobot Roomba Combo i8+ (i8578)

  Dobry iRobot z opcją mopowania? Zdecydowanie model i8+, który został wyposażony w filtr AeroForce i zbiornik na nieczystości o pojemności 0,3 l. Urządzenie działa do 75 minut na jednym ładowaniu oraz ma szereg praktycznych dodatków – automatyczne opróżnianie pojemnika, wirtualną ścianę, automatyczny powrót do bazy, zdalne sterowanie czy opcję ustawienia stref zakazanych. Nie zabrakło także łączności Wi-Fi oraz nowoczesnej technologii Dirt Detect, która gwarantuje, że twoja podłoga będzie zawsze czysta.

  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.