Data publikacji:

Jak naładować power bank?

Power bank to praktyczne akcesorium pełniące funkcję przenośnej ładowarki. Możesz korzystać z niego na mieście czy w trakcie podróży, podłączając do akcesorium nie tylko telefon, ale także słuchawki czy tablet. Aby jednak sprzęt działał prawidłowo i posłużył ci jak najdłużej, niezbędne jest jego prawidłowe ładowanie. Jeżeli zastanawiasz się, jak naładować power bank i kiedy poznać, że jest już gotowy do ponownego użycia, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Jak naładować power bank pierwszy raz? 

Wybrałeś już najlepszy powerbank. Pora na jego naładowanie. Pierwsze ładowanie w przypadku większości sprzętów jest najważniejsze. To właśnie od niego zależy, czy bateria utrzyma swoją wydajność przez dłuższy czas. Właśnie dlatego przez podłączeniem nowej przenośnej ładowarki do prądu, koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi i wskazówkami producenta! 
Jak w takim razie naładować power bank pierwszy raz? Zazwyczaj powinno się go podłączyć do źródła zasilania na około 6–8 godzin, do momentu, aż akcesorium nie zostanie w pełni naładowane. Należy użyć do tego oryginalnego kabla i wtyczki, o ile została dołączona do zestawu. Jeżeli nie przeprowadzisz pierwszego ładowania zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzykujesz uszkodzeniem ogniw baterii. 

Jak ładować power bank na co dzień? O tym warto pamiętać! 

Gdy masz już pierwsze ładowanie za sobą, możesz do woli korzystać z akcesorium. Gdy się rozładuje, podłącz go do dowolnego źródła zasilania – może być to albo gniazdko, albo laptop. W tym celu niezbędny jest kabel z końcówką USB, który jest dość standardowym dodatkiem do przenośnych ładowarek. Nowoczesne power banki mogą być także wyposażone w panele słoneczne – możliwość solarnego ładowania to gwarancja wygody. 
O czym warto jeszcze pamiętać i jak naładować power bank efektywnie za każdym razem? Najlepszym wyborem są ładowarki o natężeniu 1–2,4 A. Im jest ono większe, tym szybciej akcesorium będzie gotowe do pracy. W przypadku podłączenia do laptopa trzeba się liczyć z tym, że ładowanie trwa dłużej. Zadbaj o to, aby ładować przenośną ładowarkę poprawnie – w ten sposób liczba cykli, a tym samym wydajność power banku nie ulegnie zmniejszeniu. 
Najlepszym pomysłem jest ładowanie dłużej, najlepiej do pełna, i rzadziej. Nawet krótkie podłączenie do źródła zasilania skraca żywotność akcesorium. W trakcie korzystania z przenośnej ładowarki koniecznie upewnij się, że nie używasz uszkodzonych kabli, które niosą ze sobą ryzyko zniszczenia nie tylko ładowanego urządzenia, ale także samego power banku. 

Power bank – kiedy jest naładowany? 

Kiedy power bank jest naładowany? W wielu przypadkach poznasz to po świecącej się diodzie, czyli wbudowanej lampce LED. W zależności od producenta może przestawać migać lub zmieniać kolor w momencie, gdy akcesorium jest gotowe do ponownego użytku. Jeżeli masz wątpliwości, jak rozpoznać pełne naładowanie power banku, to zapoznaj się z instrukcją przygotowaną przez producenta. 

Ile ładuje się power bank 10 000 i 20 000 mAh? 

Jeżeli zastanawiasz się, ile ładuje się power bank 10 000 mAh, to spieszymy z odpowiedzią. Wszystko zależy od tego, z jakiej ładowarki korzystasz i czy akcesorium jest całkowicie rozładowane. Standardowo czas przygotowania przenośnej ładowarki do użytku wynosi około 6 godzin, jednak może ulec wydłużeniu. 
A jak to wygląda w przypadku lepszych modeli? Ile ładuje się power bank 20 000 mAh? W przypadku korzystania z ładowarki 1 A może trwać to nawet 20 godzin. Warto jednak pamiętać, że im większa pojemność baterii, tym dłużej możesz korzystać z power banku bez konieczności podłączania do prądu. 
Zdjęcie: master1305 / Envato Elements