Data publikacji:

Jak pozbyć się reklam w telefonie?

Reklamy atakują nas z każdej strony. Oglądamy je w telewizji, słyszymy w radiu podczas jazdy samochodem, widzimy je w przestrzeni miejskiej. Wyskakiwanie reklam w smartfonach możemy jednak do pewnego stopnia kontrolować. Jest to szczególnie ważne, gdy chcesz zadbać o swoją koncentrację i wyciszenie. Jak pozbyć się reklam w telefonie? Podpowiadamy!
jak pozbyć się reklam w telefonie

Jak pozbyć się reklam z telefonu? Wpływ reklam w smartfonach na nasze życie

Smartfony to narzędzia, które zdominowały naszą codzienność. Coraz więcej czasu spędzamy przy telefonach, szukając tam rozrywki, informacji, nauki i kontaktu z innymi. Reklamodawcy starają się więc dotrzeć do potencjalnych klientów na wiele sposobów. Niektóre z nich możemy kontrolować całkowicie, inne są trudniejsze do opanowania.
Jaki wpływ mają reklamy w smartfonach na nasze życie? W teorii każdy z nas wie, że negatywny, jednak w praktyce często bagatelizujemy ten temat. A wyskakujące okienka i szybkie reklamy walczące o każdą sekundę Twojej uwagi są kluczem do utraty skupienia. Problemy z utrzymaniem uwagi dotyczą większości użytkowników smartfonów.

Jak wyłączyć reklamy w telefonie?

Jeśli w Twoim telefonie występują częste powiadomienia typu „push”, czyli wyskakujące okienka u góry ekranu, wówczas przytrzymaj dłużej palcem na okienku i poczekaj, aż pojawią się komunikaty systemowe. Zazwyczaj wtedy pojawia się ikonka np. dzwonka, gdzie możesz zablokować jednym ruchem powiadomienia z określonej aplikacji telefonu. Zawsze musisz potwierdzić swój wybór.
Czasem takie ręczne wyłączanie powiadomień może być irytujące, jednak jeśli będziesz regularnie wyłączać możliwość wysyłania powiadomień, po pewnym czasie nie będziesz nimi atakowany. Szczególnie uciążliwe są reklamy tego typu z różnych aplikacji zakupowych, ponieważ każda aplikacja generuje osobne reklamy push.
Kolejną kwestią są powiadomienia, które niekoniecznie są reklamami, jednak również „zalewają” nasze telefony. Szczególnie dotyczy to wszystkich aplikacji social media. W tym przypadku należy wejść w ustawienia bezpośrednio w aplikacji – kliknąć ikonę aplikacji, znaleźć sekcję Konto i Ustawienia bądź Powiadomienia.
Wówczas dokładnie określ, w jakich sytuacjach aplikacja może wysyłać Ci powiadomienia. Możesz wyłączyć opcję osobnego powiadomienia za każdym razem, gdy ktoś zaprasza Cię do znajomych bądź zaobserwuje. Dowiesz się o tym, gdy sam zdecydujesz się na użycie aplikacji. Warto dostosować ustawienia social mediów do własnych potrzeb. Generują one często mało ważne powiadomienia, by skłonić użytkownika do kliknięcia w nie i skupienia uwagi na aplikacji. A jak wiemy, to wciąga! I o to właśnie chodzi twórcom aplikacji.

Jak wyłączyć reklamy w aplikacjach?

Osobną kategorią są reklamy w aplikacjach. Czy da się w ogóle wyłączyć reklamy w aplikacjach? W przypadku reklam wewnętrznych sprawa nie jest już taka prosta. Zazwyczaj możesz je wyłączyć po opłaceniu subskrypcji na określony czas (miesiąc, kwartał, rok).
Twórcy prezentują użytkownikowi darmową wersję aplikacji właśnie po to, by czerpać zyski z reklam, które są Tobie wyświetlane podczas jej użycia. Jeśli zatem chcesz pozbyć się reklam, musisz zapłacić za użycie aplikacji. Dodatkowo często zyskujesz wtedy dostęp do nowych opcji i narzędzi.

Jak jeszcze można zablokować reklamy w telefonie?

Wiele osób rozważa, jak pozbyć się reklam na telefonie z Androidem. Istnieją aplikacje do blokowania reklam w telefonie, które można pobrać i uruchomić. Należy jednak pobierać je z zaufanych źródeł, aby smartfon działał sprawnie. Również zmiana przeglądarki u niektórych rzeczywiście pomaga na wyskakujące okienka i wyświetlane reklamy podczas przeglądania internetu.
Część aplikacji nie posiada nachalnych reklam – można więc próbować odnaleźć zamienniki z mniejszą ilością wbudowanych reklam (istnieje wiele podobnych do siebie aplikacji do planowania, gier, kalendarzy ciąży itp.). Wówczas niestety trzeba kierować się metodą prób i błędów.
Zmorą użytkowników telefonów są wbudowane przez producentów reklamy systemowe, które uruchamiają się automatycznie w różnych sytuacjach – np. podczas czyszczenia pamięci podręcznej telefonu czy bezpośrednio po przeglądaniu zdjęć w galerii. Zwiększoną ilość reklam systemowych można niekiedy zauważyć po aktualizacji systemu. Niestety, dla przeciętnego użytkownika telefonu pozbycie się tego typu reklam będzie zadaniem karkołomnym.

Jak wyłączyć reklamy w telefonie?

Podsumowując, aby wyłączyć reklamy w telefonie, musisz działać na wielu frontach. Po pierwsze, zablokuj wszystkie powiadomienia push, które Ci przeszkadzają. Następnie wyreguluj ustawienia powiadomień z social mediów. Kolejnym etapem „odgracania” telefonu z reklam jest przejrzenie wszystkich aplikacji, które posiadasz, i ustalenie, czy ta aplikacja Ci służy (czy chcesz szukać zamiennika, ile wyskakuje reklam w tych aplikacjach, czy chcesz wykupić subskrypcję w celu wyłączenia reklam).
Wyłączenie reklam w telefonie to proces, na który warto się zdecydować. To użytkownik powinien walczyć o swoją uwagę, by dostawać informacje o tym, co faktycznie go interesuje. W ten sposób ochronisz swój czas i skoncentrujesz się na tym, co dla Ciebie najważniejsze.