Data modyfikacji:

Dlaczego warto stosować masażer do nóg? Na co pomaga?

Szukasz sposobu na zmniejszenie bólu mięśni w domu? A może chcesz się zrelaksować, jednocześnie wspierając prawidłowe krążenie krwi w dolnych partiach ciała? W takim razie znakomitym wyborem jest masażer do nóg. To praktyczne akcesorium, które z powodzeniem zastąpi klasyczny masaż i pozwoli zaoszczędzić ci pieniądze. Dlaczego warto mieć w domu masażer do nóg, na co pomaga i jak go używać? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym artykule!

Masażer do nóg – co warto o nim wiedzieć?

Siedzący tryb pracy sprawia, że coraz częściej zadajemy sobie pytania, jaki masażer do pleców czy stóp wybrać. Czy wiesz, że masażer do nóg był stosowany już wieki temu? Jak się okazuje, już w dawnych czasach doceniono jego skuteczne działanie i relaksujące właściwości. Współcześnie najchętniej korzysta się z niego w przypadku bólu stóp i łydek, wsparcia regeneracji po treningu czy po prostu w celach relaksacyjnych, na przykład po ciężkim dniu.
Na rynku znajdziesz różne masażery do nóg. Pozytywne opinie na ich temat wyłącznie potwierdzają, że warto mieć jeden z oferowanych modeli w swoim domu. Wyróżniamy:
  • klasyczny masażer do nóg z drewna – ma obrotowe wałki z wypustkami, a w trakcie korzystania wymaga odpowiedniego nacisku;
  • wodny masażer do nóg – do wyboru masz modele wibracyjne, bąbelkowe, ozonowe czy relaksacyjne;
  • masażer do nóg w formie maty – akcesorium ze specjalnymi kamieniami, które delikatnie masują stopy;
  • masażer do nóg w formie dużych butów – działa głównie masująco i rozgrzewająco, dzięki czemu sprawdzi się u osób, które mają problemy z krążeniem i zmagają się z notorycznie zimnymi stopami.

Masażer do nóg – na co pomaga?

Zastanawiasz się, jak działa masażer do stóp i na co pomaga? Znamy odpowiedź! Wskazaniem do korzystania z niego są bóle i obrzęki stóp, uczucie ciężkich kończyn oraz przewlekłe zmęczenie. Z powodzeniem możesz także zafundować sobie relaksacyjny masaż po całym dniu lub intensywnym treningu.
Masażer do nóg:
  • poprawia krążenie krwi,
  • redukuje napięcie i stres,
  • wspiera regenerację mięśni,
  • pomaga w walce z bólem stóp i łydek.

Masażer do nóg – opinie

Opinie na temat masażera do nóg zgodne potwierdzają, że jest on znakomitą propozycją dla osób, które zmagają się z problemami z krążeniem krwi w dolnych partiach ciała. Równie świetnie sprawdza się w przypadku, gdy spędzasz całe dnie na nogach – i to zarówno stojąc w jednym miejscu, jak i nieustannie spacerując między stanowiskami pracy.
Komu jeszcze polecamy masażer do nóg? Wiedząc już, na co pomaga, na pewno domyślasz się, że jest doskonałym wyborem dla kobiet, które na co dzień noszą wysokie obcasy. Nie od dziś wiadomo, że szpilki nie są najzdrowsze dla stóp i kręgosłupa, dlatego warto regularnie masować dolne partie ciała, aby załagodzić skutki ich częstego przeciążania.

Masażer wodny i drewniany do nóg – przeciwwskazania

Pamiętaj, że masażer do nóg nie jest dla każdego! Wodny i drewniany model ma pewne przeciwwskazania, wśród których znalazły się choroby skórne i naczyniowo-sercowe oraz nowotwór. Z zakupu akcesorium powinny zrezygnować też osoby z rozrusznikiem serca.

Masażer do nóg a żylaki

Zastanawiasz się, czy istnieje zależność między masażerem do nóg a żylakami? Jak się okazuje – jak najbardziej, i jest ona pozytywna. Praktyczne akcesorium może być używane w ramach kompresoterapii, jednak wyłącznie pod okiem lekarza lub fizjoterapeuty. Specjalista nie tylko podpowie, jaki masażer do nóg wybrać, aby wspomóc walkę z żylakami, ale także nauczy cię prawidłowo z niego korzystać.

Masażer do nóg – jak używać?

Masz już w domu masażer do nóg i nie wiesz, jak go używać? Jeśli jest to model wodny, czyli hydromasażer, to najlepszym pomysłem jest postępowanie zgodnie z instrukcjami producenta.
W przypadku drewnianego masażera do nóg wystarczy położyć go na podłodze, przyłożyć do wałków stopy, a następnie przesuwać je, nie zapominając o delikatnym nacisku. 
Zdjęcie: borodai / Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.