Data modyfikacji:

Masażer antycellulitowy do ciała: jak działa masażer na cellulit?

Masażer antycellulitowy to narzędzie, dzięki któremu bez wysiłku pozbędziesz się pomarańczowej skórki. Pobudza krążenie, a niechciane grudki tłuszczu ulegają rozbiciu. Które urządzenie wybrać – masażer antycellulitowy ręczny, próżniowy, ultradźwiękowy? Jak go używać? Sprawdź nasz poradnik!
masażer antycellulitowy
Nim sięgniesz po akcesoria, sprawdź także najlepsze kosmetyki na cellulit .


Masażer antycellulitowy – co to jest, jak używać?

Masażer antycellulitowy pozwala w prosty sposób pozbyć się niechcianej pomarańczowej skórki. Czym jest cellulit? To nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą, które objawia się charakterystyczną, pofałdowaną powierzchnią skóry pośladków, ud czy rzadziej – ramion. Najczęściej jest wynikiem zmian hormonalnych nasilających się w ciąży czy podczas okresu dojrzewania.

Dobry masażer na cellulit pomoże ci uporać się z tym problemem. Wyróżniamy kilka rodzajów tego urządzenia, które zostaną opisane w dalszej części artykułu.
Jak używać masażera antycellulitowego?
  1. Masaż wykonuj zawsze od kostek ku udom, w kierunku serca.
  2. Powinno to trwać ok. pół godziny.
  3. Rób to systematycznie 2-3 razy w tygodniu, a na pewno zobaczysz efekty.
  4. Po masażu posmaruj ciało balsamem antycellulitowym, który spotęguje działanie urządzenia.

Masażer na cellulit – efekty

Masażer antycellulitowy pozwala uzyskać widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Pobudza krążenie krwi w nogach, rozbijając grudki tłuszczu pod skórą. Ponadto przyspiesza wchłanianie kosmetyków na cellulit.

Intensywny masaż pozwala uzyskać widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie, zaś delikatny – odpręża i relaksuje. Masażery antycellulitowe cieszą się dobrymi opiniami użytkowniczek.

Masażer antycellulitowy ręczny

Ręczny masażer antycellulitowy ma zazwyczaj postać wałka lub owalnego przedmiotu pokrytego wypustkami. Może być wykonany z drewna lub z tworzywa sztucznego.

Należy intensywnie masować nim nogi i inne części ciała pokryte pomarańczową skórką. Najlepiej robić to ruchami okrężnymi, od kostek w kierunku serca. Masażer z wypustkami na cellulit to niedrogie i skuteczne urządzenie, które pozwala uzyskać satysfakcjonujące rezultaty.

Ponadto jego używanie może być bardzo przyjemne.

Masażer na cellulit elektryczny

Elektryczny masażer na cellulit działa podobnie, jak urządzenie ręczne, jednak nie wymaga użycia siły mięśni. Wystarczy tylko włączyć go i przesuwać po nogach od kostek w stronę ud. Zazwyczaj jest pokryty wypustkami, które dogłębnie masują skórę. Zaletami elektrycznych masażerów antycellulitowych są prostota działania i dość niska cena.

Masażer antycellulitowy ultradźwiękowy

Ultradźwiękowy masażer antycellulitowy to nowoczesne urządzenie o bardzo skutecznym działaniu. Poddaje on ciało delikatnym wibracjom, które rozbijają grudki tkanki tłuszczowej znajdujące się pod skórą. Ponadto masażer ultradźwiękowy na cellulit rozgrzewa ciało, dzięki czemu jego działanie jest jeszcze skuteczniejsze.

Masażer próżniowy na cellulit

Masażer próżniowy na cellulit działa zupełnie inaczej niż urządzenia wymienione powyżej. Jest wyposażony w dużą przyssawkę, która zasysa określony obszar na ciele, tworząc próżnię. Usprawnia to krążenie krwi i limfy, co przyspiesza redukcję pomarańczowej skórki. Ponadto pobudza do pracy układ odpornościowy. Masażery próżniowe cieszą się świetnymi opiniami użytkowniczek dzięki skutecznemu i szybkiemu działaniu. Specyficznym rodzajem tego urządzenia są tak zwane bańki próżniowe o podobnym mechanizmie.
Warto pamiętać, że choć masażer próżniowy na cellulit działa bardzo skutecznie, jego stosowanie niesie za sobą pewne ryzyko. Może powodować powstawanie siniaków i bolesnych wybroczyn, a także pękanie naczynek. Jeśli więc masz wrażliwą skórę, lepiej postaw na inny rodzaj masażera.

Jaki masażer na cellulit wybrać?

Nie wiesz, jaki masażer na cellulit wybrać? Przed zakupem zwróć uwagę na kilka parametrów. Najważniejszym z nich jest oczywiście rodzaj urządzenia – poszczególne typy wymieniliśmy powyżej.

Druga istotna kwestia to sposób masowania. Jeśli masz wrażliwą skórę naczynkową, postaw na urządzenie z łagodnymi końcówkami. Gdy cierpisz z powodu zaawansowanego cellulitu, np. na udach, wybierz sprzęt wyposażony w ostrzejsze kolce.

Dobrym pomysłem jest zakup urządzenia z wymiennymi końcówkami. Dzięki temu będziesz mogła masować nim zarówno uda, jak i np. delikatną skórę brzucha.

Kolejnym parametrem jest możliwość regulacji prędkości oraz sposobu masowania skóry. Dobre masażery antycellulitowe mają często kilka programów różniących się intensywnością. Pozwala to dostosować rodzaj masażu do indywidualnych potrzeb.

Zwróć uwagę również na sposób zasilania. Wyróżniamy masażery na cellulit zasilane bateryjnie, akumulatorowo oraz sieciowo. Pierwsze dwie opcje nie wymagają stałego podłączenia do prądu. Musisz jednak pamiętać o tym, aby kupić baterie lub naładować akumulator w odpowiednim momencie. W przypadku urządzeń zasilanych sieciowo problem ten nie występuje, jednak można używać ich jedynie w pobliżu gniazdka elektrycznego.

Ostatnią kwestią jest obecność dodatkowych funkcji. Niektóre masażery antycellulitowe umożliwiają wykonanie przyjemnego masażu relaksacyjnego, usuwanie martwego naskórka czy nawet… przeprowadzenie akupunktury.
Jakie urządzenie wobec tego wybrać? Najpierw przeanalizuj dokładnie, jak duży masz problem. Cierpisz z powodu zaawansowanego cellulitu, a może masz jedynie delikatne objawy pomarańczowej skórki? Zwróć uwagę również na typ swojej skóry – jeśli masz skłonność do powstawania pajączków, zrezygnuj z inwazyjnego masażera próżniowego. Wreszcie, porównaj ceny dostępnych produktów. Po przeanalizowaniu wszystkich powyższych informacji z pewnością wybierzesz idealny masażer antycellulitowy.
Autor: Olga Wacholc