Data publikacji:

Jaki depilator do twarzy i jak go używać?

Istnieje kilka sposobów na usuwanie owłosienia z twarzy – od użycia dostępnych w drogerii plastrów czy nożyka, przez specjalne urządzenia, aż po umówienie się na serię zabiegów depilacji laserowej. Choć nie jest tak popularny, co sprzęt do ciała, to w sklepach znajdziesz też depilator do twarzy. To dobry sposób na usunięcie owłosienia na kilka tygodni. Jaki model wybrać i jak usunąć włoski z twarzy przy użyciu depilatora? Zapraszamy do lektury.
Face Hair Depilation. Woman Holding Razor In Hand And Touching Upper Lip

Jak wybrać depilator do twarzy?

Przede wszystkim zdecyduj, jaki depilator do twarzy cię interesuje. W zależności od budżetu możesz wybrać model dyskowy lub pęsetowy albo laserowy. Pierwsze dwa urządzenia to klasyki w świecie usuwania owłosienia z twarzy i ciała, podczas gdy ostatnia opcja jest nadal nowością na rynku i wiąże się zazwyczaj z kilkukrotnie większym wydatkiem.
Jeżeli zdecydujesz się na tradycyjny depilator, to zwróć uwagę na:
 • sposób zasilania – za wygodniejsze uznaje się modele akumulatorowe;
 • regulację prędkości – 2–3 poziomy pomogą ci dopasować szybkość usuwania owłosienia z twarzy do twojej indywidualnej tolerancji na ból;
 • przeznaczenie – nie ograniczaj się wyłącznie do depilatora do twarzy, a zamiast tego zdecyduj się na urządzenie, które przyda się np. do depilacji bikini;
 • wodoodporność – umożliwia depilację na mokro (np. w przypadku wrażliwej skóry) i łatwe czyszczenie.
 • W przypadku depilatora laserowego sprawdź dodatkowo moc i funkcje urządzenia.

  Jak usuwać włoski z twarzy depilatorem?

  Gdy już zainwestujesz w depilator, czas zacząć go używać. Jak usunąć włoski z twarzy z jego pomocą? Zacznij od dokładnego oczyszczenia i osuszenia skóry. Upewnij się, że nie jest ona podrażniona, ponieważ sam zabieg usuwania owłosienia z twarzy może sprawić, że będzie przez pewien czas bardziej wrażliwa.
  Jeżeli używasz tradycyjnego depilatora do twarzy, to napnij skórę jedną ręką, a drugą powoli przesuwaj urządzenie. Głowica będzie chwytać i wyrywać włoski. Z kolei w przypadku depilatora IPL nie musisz się martwić o ból czy dyskomfort. Dodatkowo z każdym kolejnym zabiegiem zauważysz, że włoski odrastają coraz słabsze.

  Najlepszy depilator do twarzy – ranking

  Jaki kupić depilator do twarzy? Ranking najlepszych urządzeń pomoże ci w podjęciu decyzji. Zobacz polecane modele.

  Braun FaceSpa Pro 912

  To urządzenie, które ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zafundować sobie domowe spa. To nie tylko nowoczesny depilator do twarzy, ale także dodatkowa nasadka do masażu i szczoteczka do czyszczenia. Długotrwały efekt gładkiej, wolnej od niechcianego owłosienia skóry idzie w parze z możliwością używania pod wodą (technologia Wet & Dry). Za sprawą 10 mikrootworów depilacja jest precyzyjna i szybka.

  Remington Smooth & Silky EP707

  Kolejny depilator do twarzy w rankingu, który łączy usuwanie owłosienia z pielęgnacją. Propozycja marki Remington umożliwia dodatkowo przycinanie oraz czyszczenie i rewitalizację skóry. Wielofunkcyjne urządzenie bez problemu radzi sobie z chwytaniem nawet króciutkich włosków, nadaje się do regulacji brwi, a do tego jest na tyle kompaktowe, że może towarzyszyć ci podczas każdej podróży.

  Philips Series 8000 BRE710/00

  Na trzecim miejscu w rankingu znalazł się depilator do ciała Philips, do którego producent dołączył specjalne nasadki do delikatnych miejsc – nie tylko do twarzy, ale także do pach czy okolic bikini. Urządzenie wykonuje aż 70 tysięcy ruchów na minutę. Nadaje się do depilacji na sucho i mokro, może być używane bezprzewodowo, a do tego zostało wyposażone w praktyczną lampkę OptiLight, która pozwala dostrzec nawet cienkie i krótkie włoski.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.