Data publikacji:

Jaki telewizor do 2500 zł wybrać?

Budżet na telewizor do 2500 złotych jest odpowiedni, aby kupić dobry model, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, a także jakie telewizory cieszą się aktualnie sporym zainteresowaniem.
telewizor do 2500

Dla kogo telewizor do 2500 złotych będzie dobrym wyborem?

Telewizory do 2500 złotych to solidne urządzenia, które jednak są dedykowane dla nieco mniej wymagających użytkowników. Nie oznacza to, że jakość obrazu jest zła, wręcz przeciwnie! W tym budżecie bez większego kłopotu znajdziesz telewizor 4K w rozmiarze nawet 65 cali. Podana cena jest optymalna dla użytkowników, którzy chcą mieć dobry model idealny do oglądania filmów, seriali, a także programów telewizyjnych. Jednym słowem można powiedzieć, że jest to urządzenie wszechstronne, które spełni oczekiwania szerokiej grupy odbiorców.

Takimi parametrami powinien charakteryzować się telewizor do 2500 zł

W telewizorach do 2500 zł rozdzielczość 4K stała się już standardem, dlatego wybór jest bardzo szeroki i raczej w stronę Full HD nie ma już sensu spoglądać, chyba że szukamy małego telewizora do 32 cali, to wtedy różnice nie będą aż tak mocno zauważalne.
Na pewno podczas wyboru warto zwrócić uwagę na wielkość ekranu, bo wybór jest tutaj większy niż mogłoby się wydawać. Do mniejszych pomieszczeń rozmiar 43 lub 50 cali będzie optymalny. Jeżeli masz trochę większy pokój i chcesz oglądać filmy w sposób komfortowy, to warto wybrać model 55-calowy lub nawet 65-calowy. W założonym budżecie trudno znaleźć już większe matryce bez dopłacania co najmniej kilkuset złotych.
System Smart TV stał się już niezwykle popularny i trudno wyobrazić sobie telewizor bez dostępu do ulubionych aplikacji, czy serwisów streamingowych. W telewizorach do 2500 złotych najczęściej spotykany jest system Android TV, choć niekiedy można trafić na modele z Google TV, czyli nieco nowszym i bardziej zaawansowanym odpowiednikiem Android TV. Ale bardzo dobrze sprawdza się system WebOS zaprojektowany z myślą o telewizorach LG. Samsung z kolei ma opracowany przez siebie Tizen, który działa stabilnie i zapewnia dostęp do najważniejszych aplikacji. Osoby posiadające dedykowaną aplikację Smart Things mogą sterować urządzeniem. Ze wszystkich zdecydowanie najbardziej zaawansowanymi są Android TV i Google TV.

Polecane telewizory do 2500 złotych

Philips 55PUS8118

Świetny telewizor, który jest dostępny w dobrej cenie i rozmiarze aż 55 cali! Cechą charakterystyczną jest rozdzielczość 4K i wsparcie dla technologii HDR 10, która zapewnia lepszy zakres dynamiczny i kolory w filmach. Dodatkowo mamy do dyspozycji system Android TV, trzy złącza HDMi i dwa złącza USB.

Samsung QLED QE50Q67C

Ten 50-calowy telewizor Samsunga zebrał wiele pozytywnych opinii. Użytkownicy doceniają go przede wszystkim za dobre odwzorowanie kolorów, ale również sprawnie działający system Smart TV TIzen. Na plus zasługuje również elegancki wygląd i minimalne ramki. Stosunek jakości do ceny został znakomicie zachowany.

Samsung UE55CU7172 55 cali 4K UHD

Kolejna propozycja telewizora do 2500 zł oferuje obraz 4K na znakomitym 55-calowym ekranie. Nie zawiedzie nas także jakość dźwięku, oferująca Funkcję Adaptacji Dźwięku, która optymalizuje dźwięk w czasie rzeczywistym. Na uwagę zasługuje także Funkcja Q-Symphony, dzięki której głośniki telewizora synchronizują się z soundbarem.

Hisense 55A7KQ 55 cali 4K UHD

55-calowy telewizor QLED oferuje częstotliwość 60 Hz. Technologie Dolby Vision i Dolby Atmos zapewnią znakomity dźwięk i obraz. W modelu nie mogło także zabraknąć Smart TV.

Toshiba 55QA5D63DG 55 cali 4K UHD

Ostatnia propozycja w rankingu telewizorów do 2500. Technologia QLED sprawia, że obraz jest jasny, a czerń prezentuje się bardzo naturalnie. Model korzysta z funkcji optymalizujących obraz. Do tego telewizor współpracuje z asystentem Google.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.