Data modyfikacji:

Jaki sprzęt kuchenny na lato?

Sezon letni to doskonały moment, aby wyposażyć się w rozmaite sprzęty, które pozwolą na przygotowywanie pysznych koktajli, pieczenie potraw, a także wyciskanie zdrowych soków. Sprawdzamy, jaki sprzęt kuchenny na lato warto mieć w swoim domu!
blender do smoothie

Jakie sprzęty kuchenne na lato są przydatne?

Zastanawiasz się, jakie urządzenia kuchenne na lato będą dla Ciebie przydatne? Warto zacząć od sprzętów, które pozwolą ochłodzić się w upalne dni. Bardzo dobrze sprawdzają się kostkarki do lodów. Jeżeli stoisz przed zakupem nowej lodówki, to warto pomyśleć o zakupie urządzenia właśnie z funkcją kostkarki. Ten prosty dodatek będzie niezwykle przydatny w codziennym użytkowaniu. Sporym zainteresowaniem cieszą się także maszynki do robienia lodów. W połączeniu ze świeżymi owocami w dosłownie kilka minut będziesz w stanie przygotować pyszne desery.
W letnie dni trzeba zadbać o odpowiednie nawodnienie, dlatego na liście kuchennych sprzętów powinien znaleźć się saturator do wody. To niewielkie urządzenie służące do przefiltrowania zwykłej wody w wodę gazowaną. Dzięki specjalnym wkładom możemy mieć wodę o smaku popularnych napojów takich jak Pepsi, 7 UP, Ice Tea, czy Mirinda. To bardzo dobry wybór jeżeli chcesz przygotować orzeźwiający napój.

Dlaczego warto kupić urządzenie do robienia koktajli?

Blender do robienia koktajli jest najlepszym wyborem, ponieważ jego wysoka moc pozwala na rozdrobnienie twardych produktów takich jak orzechy czy lód. Do wyboru mamy dwa typy urządzeń. Blendery z wbudowanym pojemnikiem są doskonałą propozycją dla osób, które chcą przygotować napój do pracy, czy na trening. Wystarczy wrzucić składniki, włączyć przycisk i następnie odczepić pojemnik z gotowym koktajlem. To bardzo proste, ale jednocześnie poręczne urządzenie.
Jaki blender do smoothie wybrać? Drugi rodzaj to blendery kielichowe, które mają już zdecydowanie większy pojemnik. Służą one nie tylko do przygotowywania koktajli, ale również sosów, puree, czy zupy typu krem. Ich możliwości są zdecydowanie większe i jeżeli chcesz na co dzień ułatwić sobie pracę w kuchni, to będzie to znakomity wybór.

Wyciskarki, z którymi zrobisz pyszne soki

Omawiając sprzęt kuchenny na lato należy wspomnieć o wyciskarkach do soków. To niewielkie urządzenia, które działają w prosty sposób. Wystarczy przekroić cytrusy na pół i pojedynczo przykładać do urządzenia, które automatycznie rozpocznie swoją pracę. Po kilku minutach sok spłynie do kubka lub pojemnika i będzie gotowy do wypicia.
Ale jeszcze lepiej wypadają tutaj wyciskarki wolnoobrotowe. Ich działanie polega na miażdżeniu owoców. Taka technika sprawia, że urządzenie jest w stanie dokładniej wycisnąć sok i jednocześnie uwolnić wartościowe składniki. Jeżeli chcesz pić przepyszne soki i jesteś w stanie zainwestować trochę więcej pieniędzy, to warto postawić właśnie najlepszą wyciskarkę wolnoobrotową.

Grill domowy elektryczny  - pyszne potrawy w kilka chwil

Sezon letni kojarzy się bez dwóch zdań z grillowaniem. Ale mieszkańcy bloków muszą obejść się smakiem, bo na zdecydowanej większości osiedli obowiązuje zakaz rozpalania grilla na balkonie. W takiej sytuacji niezawodny będzie grill elektryczny. Decydując się na zakup musisz pamiętać o tym, aby zwrócić uwagę na jego moc, która powinna wynosić przynajmniej 1000 W. Grille elektryczne ogrodowe potrafią osiągać moc nawet 3000 W. Do domowych zastosowań wartości od 1000 do 1500W będą wystarczające.
Oczywiście niezwykle istotna jest sama powierzchnia grillowania. Jeżeli masz w planach przygotowywać potrawy dla większej ilości osób, to lepiej zainwestować w większego grilla. Małe modele dobrze sprawdzają się gdy przygotujesz grillowane potrawy dla 2-3 osób. Spójrz także, czy powierzchnia grilla ma nieprzywierającą powierzchnię oraz czy jaka jest maksymalna temperatura grzania. Zwykle jest to około 230-240 stopni.
Mieszkasz w bloku? Zobacz, czy możesz korzystać z grilla elektrycznego na balkonie.

FAQ: Sprzęt kuchenny na lato - najczęściej zadawane pytania

Jakie koktajle są najbardziej orzeźwiające w letnie dni?
Bardzo dobrze smakują koktajle szpinakowe oraz jarmużowe. Do tych składników możesz dodać pomarańcze, banany, cytryny czy ananasa. Koktajle z jagodami, truskawkami, kiwi, a nawet mlekiem kokosowym są bardzo smaczne. Sporą popularnością cieszą się koktajle ogórkowe, do których możemy dodać jabłko, szpinak, kiwi, a także cytrynę.

Co daje picie wyciskanych soków?
Świeżo wyciskane soki dostarczają do organizmu wiele wartościowych składników oraz witamin A, B czy C. Ponadto uwalniają antyoksydanty, flawonoidy, karotenoidy oraz polifenolie.

Czy można używać grilla elektrycznego w domu?
Jak najbardziej, z grilla elektrycznego można korzystać wewnątrz mieszkania, jak i na zewnątrz. Wiele osób decyduje się na zakup grilla elektrycznego również ze względu na zdrowie. Tłuszcz, który jest uwalniany podczas grillowania, nie kapie na rozżażony węgiel, przez co do minimum jest ograniczona ilość szkodliwych substancji.
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.