Data publikacji:

Jaki masażer do pleców wybrać?

Długie godziny spędzone przed komputerem, podróże samochodem, relaks na kanapie – wszystkie te codzienne czynności, których doświadcza wiele osób, nie przysługują się zdrowiu kręgosłupa. Siedzący tryb życia to jedna z głównych przyczyn różnorodnych dolegliwości bólowych, spięcia, a nawet poważnych, przewlekłych problemów. Sposobem na ukojenie i rozluźnienie jest masażer, którego można używać nawet codziennie. Jaki masażer do pleców będzie najlepszy? Podpowiadamy!
Jaki masażer do pleców wybrać?

Czym jest masażer pleców?

Masażer na plecy to potoczne określenie grupy urządzeń i przedmiotów, które mają na celu redukowanie napięcia i bólu w obrębie kręgosłupa oraz mięśni pleców. Na rynku znajdziesz zarówno prostsze, manualne masażery, jak również innowacyjne sprzęty. Wszystkie je łączy jedno: cieszą się doskonałymi opiniami osób, które poprzez siedzący tryb życia codziennie narażają plecy na dyskomfort.
Należy podkreślić, że żaden masażer do pleców nie zastąpi aktywności fizycznej, która jest uznawana za najlepszy sposób przeciwdziałania wadom postawy, bólom i napięciu pleców. Niemniej jednak codzienne masaże znacznie poprawią twój komfort, zwłaszcza jeśli w pozycji siedzącej spędzasz sporo czasu.

Jaki masażer do pleców? Rodzaje masażerów

Szukasz dobrego masażera do pleców? Sprawdź, jakie urządzenia znajdziesz na rynku i jakie jest ich przeznaczenie.

Masażer do pleców ręczny

Najtańsze i najprostsze w użyciu masażery to urządzenia manualne. Występują w postaci piłek, wałków lub kulek z wypustkami i można stosować je wraz z olejkami do masażu. Ręczne masażery sprawdzają się doskonale w przypadku niewielkich dolegliwości bólowych oraz umiarkowanego napięcia. Masażer do pleców ręczny można stosować samodzielnie bądź z pomocą drugiej osoby.

Mata do akupresury – masażer na plecy z kolcami

Drugim bardzo popularnym rodzajem masażerów są maty naszpikowane niewielkimi wypustkami. Ich działanie jest banalnie proste: wystarczy się położyć, a kolce, wywołując nacisk na konkretne punkty, pomogą w rozluźnieniu. Udowodniono, że regularne korzystanie z maty do akupresury znacznie poprawia samopoczucie.

Pistolet – masażer elektryczny do pleców

Masażery pneumatyczne w kształcie pistoletów posiadają kuliste końcówki, które drgając i uderzając, rozluźniają poszczególne partie mięśniowe. Doskonale sprawdzają się w przypadku miejscowych bóli i napięć. Z pomocą drugiej osoby masażer może posłużyć także do kompleksowego masażu całych pleców.

Masażer na plecy i kark Shitasu

Coraz więcej osób zastanawiających się, jaki masażer do pleców wybrać, decyduje się na model w kształcie charakterystycznego kołnierza. To sprzęt przeznaczony do masażu Shitasu, bardzo popularnego w Japonii. Wyposażony jest w głowice masujące, a także funkcję podgrzewania.
Masażer Shitasu gwarantuje szybkie rozluźnienie szyi, barków, przedramion i karku nawet w przypadku mocnego spięcia i bólu.

Elektrostymulatory

Dokucza Ci naprawdę uporczywy ból? Wypróbuj masażer do pleców w formie elektrostymulatora. To innowacyjne urządzenie, na które składają się mechanizm sterujący oraz elektrody, które należy przyczepiać do obolałych miejsc.
Elektrostymulator do pleców, dzięki wykorzystaniu prądów EMS i TENS, zmniejsza uczucie bólu, wspomaga leczenie kontuzji i regenerację włókien mięśniowych. Ten rodzaj masażu rekomendowany jest nawet przy dyskopatii, chorobach stawów, stanach zapalnych czy nerwobólach.

Jaki masażer do pleców wybrać? Podsumowanie

W przypadku lekkich bóli pleców, doskonałym rozwiązaniem okażą się proste masażery, takie jak wałki, maty do akupresury czy pistolety masujące. Jeśli jednak borykasz się z silnymi dolegliwościami, warto wypróbować bardziej zaawansowane rozwiązania, takie jak elektrostymulator. Pamiętaj także, że dla optymalnych efektów stosowanie masażera do pleców należy połączyć z regularnymi ćwiczeniami.
Zdjęcie: twenty20photos / Envato Elements