Data modyfikacji:

Jak przenieść kontakty z telefonu na telefon? 

Kupiłeś nowy telefon, ale nie wiesz jak przenieść kontakty ze starego urządzenia? W naszym poradniku podpowiemy krok po kroku jak zrobić to szybko i skutecznie. Wszystkie numery telefonów będziesz miał pod ręką w mgnieniu oka. 

telefon

Przesiadka na nowy telefon - co warto wiedzieć? 

Kupiłeś tani smartfon, a może topowego flagowca? Pamiętaj, że po zakupie nowego urządzenia warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów.

Przede wszystkim kup folię ochronną lub szkło hartowane, aby zabezpieczyć ekran przed uszkodzeniem. Wymiana wyświetlacza jest bardzo kosztowna, dlatego warto zadbać o jego odpowiednią ochronę.

Drugim niezwykle ważnym elementem jest etui chroniące plecki. Ta część telefonu jest narażona na uszkodzenia i zarysowania. Wybór etui jest ogromny, dlatego nie mam wątpliwości, że znajdziesz dla siebie coś odpowiedniego. 

Najlepsze sposoby na przenoszenie kontaktów 

Przenoszenie danych, jak i instalacja nowych aplikacji była prawdziwą udręką użytkowników, którzy dokonali zakupu nowego smartfona. Tak było przynajmniej do niedawna, ponieważ producenci znacznie ułatwili ten proces.

Najlepszym sposobem na zachowanie wszystkich danych, w tym również kontaktów, jest utworzenie kopii zapasowej i instalacja jej na nowym telefonie. Dzięki temu już po chwili będziesz miał wszystkie kontakty, filmy oraz zdjęcia. Takie rozwiązanie nie zawsze jest jednak możliwe, dlatego warto wykorzystać inne możliwości. 

Kopię zapasową można zainstalować za pomocą komputera PC lub ściągając ją z chmury. Kopie zapasowe użytkownicy mogą wykonać z pośrednictwem Google’a lub serwisu iCloud w przypadku iPhone’ów. Pliki z kopią zapasową możesz przechowywać również na kartach pamięci lub pamięciach zewnętrznych. 

Jak przenieść kontakty na iPhone’a? 

Posiadacze telefonów Apple mają znacznie ułatwione zadanie. Po zakupie iPhone’a i jego pierwszym uruchomieniu, system poprosi o zalogowanie się do iCloud za pomocą Apple ID.

Jeśli masz komputer Mac, iPada lub inne urządzenie, to wystarczy wpisać swoje dane i zalogować się. Po chwili wszystkie kontakty, aplikacje oraz dane zostaną zaktualizowane.

W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i będziesz miał pod ręką swoje kontakty. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, to dokonaj rejestracji i zaloguj się w AppStore. Prawdopodobnie kolejne kroki będą dla ciebie pomocne. 

Przenoszenie kontaktów w telefonach z Androidem

Z usług Google korzystają niemal wszyscy. Aby łatwo przenieść kontakty wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację na starym oraz nowym urządzeniu. Po synchronizacji wszystkie numery telefonów będą automatycznie przeniesione na nowe urządzenie. To rozwiązanie działa zarówno na telefonach z Androidem, jak i iOS. 

Wykorzystaj aplikacje przygotowane przez producentów 

Czołowi producenci smartfonów postanowili ułatwić użytkownikom przesyłanie danych pomiędzy telefonami, dlatego stworzono dedykowane aplikacje do przesyłania danych pomiędzy smartfonami.

Dla przykładu Huawei oferuje swoją autorską aplikację Phone Clone, natomiast posiadacze telefonów Samsunga mogą skorzystać z aplikacji Smart Switch Mobile.

W AppStore oraz sklepie Play znajdują się również takie programy jak Cloneit. Większość z nich działa na podobnej zasadzie. Smartfon łączy się z Wi-Fi lub modułem Bluetooth, a następnie przesyła wybrane przez użytkownika dane. To jeden z najlepszych sposobów do przenoszenia kontaktów z telefonu na telefon. 

Kontakty są zapisywane na karcie SIM 

Jeśli nie masz zbyt wiele kontaktów na telefonie to z łatwością przeniesiesz je za pomocą karty SIM. Wchodząc w zakładkę kontakty, następnie preferencję i wybierz kontakty z karty SIM. W taki sposób możesz przechowywać do maksymalnie 250 kontaktów. 

Artykuły, które warto przeczytać: 


Fot. Unsplash
Autor: Bartłomiej Mazurek