Data publikacji:

Jak zresetować zmywarkę Bosch, Whirlpool, Beko czy Amica?

Zmywarki, jak każde urządzenie AGD, nie są odporne na awarie i problemy z działaniem. Bardzo często odmawiają posłuszeństwa z dość prozaicznych powodów wynikających z błędów w działaniu ich elektronicznych podzespołów. Zanim więc wezwiemy specjalistę, warto w pierwszej kolejności sprawdzić, czy sprzęt uda się naprawić za pomocą jego kompletnego resetu. Nie ma jednak uniwersalnego sposobu na jego przeprowadzenie i w modelach od różnych producentów proces ten będzie przebiegać nieco inaczej. Radzimy, jak zresetować zmywarkę najbardziej znanych marek.
jak zresetować zmywarkę
Przed zresetowanie zmywarki warto też przyjrzeć się jej wyświetlaczowi, który w razie awarii może wyświetlać kod błędu, pozwalający zidentyfikować problem, z którym się boryka. Najpopularniejsze kody znajdziemy w instrukcji obsługi naszego modelu. Jeżeli ją zgubiliśmy lub wyrzuciliśmy, nic straconego – bez problemu pobierzemy jej elektroniczną wersję z sieci. Musimy tylko znać numer seryjny sprzętu. W razie rzadszych błędów w ich odcyfrowaniu pomocne będą fora internetowe lub strony internetowe producenta.
Pamiętajmy, że reset nie naprawi żadnego błędu mechanicznego, czasem jednak są one raportowane z powodu niewłaściwie działających czujników. Nie zaszkodzi więc przeprowadzić tę operację, być może będziemy mieć szczęście i uda nam się uniknąć zamawiania wizyty serwisanta.

Jak zresetować zmywarkę Bosch?

Proces rozpoczynamy od włączenia urządzenia. Na panelu sterowania znajdujemy po prostu dobrze oznaczony przycisk Reset. Restart przeprowadzamy, wciskają go razem z dwoma pierwszymi przyciskami funkcyjnymi umieszczonymi z lewej strony, wszystkie przytrzymujemy przez kilka sekund. W razie wątpliwości sprawdź wskazówki w instrukcji obsługi.

Jak zresetować zmywarkę Whirlpool?

Reset przebiega tutaj nieco inaczej. Po wystąpieniu błędu z działaniem sprzętu uchylamy drzwi załadunkowe i przez kilka sekund przytrzymujemy przycisk Start lub Reset (w zależności od modelu). Jeżeli dioda sygnalizacyjna wskazująca na awarię przestała migać, oznacza to, że problem został najprawdopodobniej rozwiązany. Jeżeli po zamknięciu drzwi zmywarka wznawia normalną pracę, udało się nam uniknąć potrzeby wzywania fachowca.

Jak zresetować zmywarkę Beko?

Zmywarki Beko resetujemy, przytrzymując przez 5 sekund przycisk Start na panelu sterowania. Jeżeli informacja o błędzie zniknęła, możemy spróbować rozpocząć nowy cykl mycia naczyń.

Jak zresetować zmywarkę Electrolux?

Zmywarki Electrolux resetują swoją elektronikę automatycznie po odcięciu ich od prąd na co najmniej jedną minutę. Wystarczy więc odłączyć urządzenie od gniazdka. Jeżeli dostęp do niego jest utrudniony, bo jest ukryte za meblami, pozostaje nam udać się do skrzynki rozdzielczej domu czy mieszkania i odłączyć na chwilę zasilanie w całej kuchni.

Jak zresetować zmywarkę Amica?

Otwieramy drzwiczki, zwracając uwagę na ewentualną wodę we wnętrzu urządzenia. Następnie wybieramy przycisk uruchomionego programu i przytrzymujemy go przez kilka sekund. Zmywarka powinna wejść w tryb uśpienia, a reset dokona się po jej kolejnym uruchomieniu.
Zdjęcie: Envato Elements