Data modyfikacji:

Jaka drukarka laserowa? Sprawdź nasze typy

Musisz wydrukować ważne dokumenty, bilety na samolot lub esej na uczelnię? Drukarka laserowa w domu zapewnia codzienny komfort – możesz drukować do woli, kiedy tylko potrzebujesz. Jaka drukarka laserowa do użytku domowego będzie najlepsza? Sprawdź nasz poradnik.

Jaka drukarka laserowa do domu?

Drukarka laserowa jest doskonałym rozwiązaniem dla studenta i ucznia czy do domowego biura. Jaką drukarkę laserową kupić? Mamy dla ciebie poradnik i ranking drukarek laserowych. W naszym artykule przeczytasz:

 1. Jak działa drukarka laserowa?
 2. Jaka drukarka – laserowa czy atramentowa?
 3. Jaka drukarka laserowa do domu będzie najlepsza?

Jak działa drukarka laserowa?

Od kilku lat drukarki laserowe cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników zarówno domowych, jak i biznesowych. Jak działa drukarka tego typu?

Urządzenie wyposażone jest w wiązkę światła, która odbijając się od małego lusterka, nanosi na kartkę papieru podgrzany puder. Dzięki temu druk nie rozmazuje się i jest bardziej odporny na zmoczenie.

Dodatkową zaletą drukarek laserowych jest wysoka jakość druku. Precyzja, którą zapewnia laser, pozwala na drukowanie nie tylko tekstu. Drukarka laserowa sprawdzi się jako drukarka do zdjęć. To doskonały sposób na tanie drukowanie. Budżetowe drukarki do użytku domowego sprawdzają się znakomicie i pozwalają na komfortowe drukowanie przy zachowaniu bardzo niskich kosztów.

Jaka drukarka – laserowa czy atramentowa

Przed zakupem drukarki wiele osób zadaje sobie pytanie: drukarka laserowa czy atramentowa – jaką wybrać? W tym przypadku wszystko tak naprawdę zależy od twoich potrzeb.

Jeśli drukujesz sporadycznie i nie zależy ci na wysokiej jakości druku, możesz wybrać drukarkę atramentową. Urządzenie posłuży ci kilka lat, ale pamiętaj, że jego codzienna konserwacja może być kłopotliwa.

Przygotuj się na konieczność częstego uzupełniania tuszu – czarnego, żółtego i niebieskiego. Jeśli poziom jednego z tych kolorów będzie niski, nie uda ci się wydrukować nawet biało-czarnego tekstu. Dodatkowo druk może się łatwo rozmazywać i odbarwiać podczas nawet najdrobniejszego kontaktu z wodą.

Być może lepiej rozważyć zakup bardziej zaawansowanej technologicznie drukarki laserowej. Jaka drukarka laserowa do domu posłuży ci wiele lat i będziesz mógł drukować dużo dokumentów? Sprawdź, jaką drukarkę laserową kupić.

Jaka drukarka laserowa do domu będzie najlepsza?

Jaka drukarka laserowa do domu będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę? Zobacz popularne na Ceneo.pl drukarki laserowe.

Samsung XPRESS – najwyższa jakość w dobrej cenie

Jaka drukarka do domu będzie dobrym wyborem? Samsung XPRESS to popularny model wśród użytkowników domowych. Drukarka laserowa kolorowa od marki Samsung sprawdzi się w przypadku nawet najbardziej wymagających osób. Wszystko za sprawą nie tylko doskonałej jakości druku, ale także dodatkowych, inteligentnych funkcji.

Urządzenie to tak naprawdę drukarka wielofunkcyjna. Kupując ten produkt, możesz cieszyć dodatkowo funkcją skanera i faksu. Japońska marka zadbała o sprawną pracę urządzenia. Drukarkę cechuje prędkość drukowania aż do 20 stron na minutę. Dzięki temu drukarka Samsung jest jedną z najszybszych w swojej klasie cenowej.

Co więcej drukarka pozwala na jednoczesne drukowanie i skanowanie materiałów, co znacznie skraca cały proces działania. Obawiasz się dużego zużycia prądu? Z drukarką Samsung ten problem ci nie grozi. Funkcja Easy Eco pozwala zminimalizować zużycie energii elektrycznej przy zachowaniu doskonałej jakości wydruku.

Korzystanie z urządzenia ułatwi możliwości drukowania bezprzewodowego za pomocą szybkiego połączenia NFC. Dzięki temu możesz drukować wygodnie z każdego miejsca w domu – wystarczy, że drukarkę podłączysz do swojego smartfona.

Najważniejsze cechy:

 • urządzenie wielofunkcyjne – drukarka, skaner, fax
 • prędkość drukowania 20 stron/minuta
 • funkcja jednoczesnego skanowania i drukowania
 • funkcja Easy Eco

HP Laserjet – idealna drukarka laserowa do domu

Jaką drukarkę laserową kupić, aby cieszyć się wydajnością, moca i szybkością działania? Sięgnij po drukarkę HP Laserjet, która wpisze się we wszystkie twoje potrzeby.

HP to od kilkunastu lat prawdziwy gigant druku na najwyższym poziomie. Urządzenie wielofunkcyjne zostało wyposażone nie tylko w możliwość drukowania, ale także skaner i ksero. Szybkość drukowania tego modelu to do 18 stron na minutę. Taka prędkość zadowoli użytkowników domowych, którym zależy na efektywnym wydruku dużej liczby stron.

Drukarka laserowa wzbogacona została o dodatkowe aplikacje biznesowe, które pozwalają na skanowanie dokumentów bezpośrednio do formatu PDF i załączenie ich do wiadomości e-mail. O najwyższą jakość wydruku dbają fabryczne tonery HP.

Z kolei energooszczędność zapewnią dedykowane funkcje HP Auto-On/Auto-Off. Dużą zaletą tego modelu jest zbudowane złącze Wi-Fi. Dzięki temu możesz drukować bezprzewodowo nie tylko z każdego pomieszczenia w domu, ale także z każdego urządzenia – telefonu, tabletu, laptopa i komputera stacjonarnego.

Najważniejsze funkcje:

 • urządzenie wielofunkcyjne: druk skan, ksero
 • szybkość druku 18 stron/minuta
 • możliwość połączenia z pocztą elektroniczną
 • funkcja HP Auto-On/Auto-Off
 • wbudowane złącze Wi-Fi

Canon I-Sensys – drukarka laserowa dla wymagających

To jedna z najbardziej zaawansowanych drukarek laserowym ze skanerem dostępnych na rynku. Canon to firma znana z produkowania profesjonalnego sprzętu do zdjęć. W modelu I-Sensys nie ma miejsca na kompromisy.

O łatwość i szybkość obsługi dba 5-calowy kolorowy ekran dotykowy LCD. Drukarka osiąga imponującą szybkość działania do 38 stron na minutę. Dzięki temu urządzenie sprawdzi się nie tylko w domu, ale także w biurze.

Istnieje możliwość druku po wprowadzeniu kodu PIN, dlatego możesz mieć pewność, że twoje dokumenty są zawsze bezpieczne. Złącze Wi-Fi pozwala na wygodne drukowanie bez wykorzystywania kabla.

Najważniejsze cechy:

 • kolorowy ekran dotykowy LCD
 • szybkość druku 38 stron/minuta
 • wbudowane złącze Wi-Fi